bugün

takarsın kulaklığı, çalan şarkının klibinde sanki sen oynuyormuşsuncasına triplere girersin ve daha iyi hissedersin.
Bu virüsten önce hergün iki saat yapardım . Vücudu zinde tutar ve kilonuzu korumanıza yardımcı olur .
Corona sebebiyle sekteye uğrasa da, kimsenin olmadığı saatlerde astronot gibi giyinip, önlem alarak, ısrarla yapılandır.
in, cin ve kuşlar hep beraber keyifli oluyor.
Fazla sosyal bir insan değilim, gündüzleri değilde geceleri yürüş yapmak çok huzur verici oluyor. Gecenin verdiği o huzur ve duygusallık yürüyüşe ayrı bir güzellik ve anlam katıyor. insanı hem ruhen hem bedenen iyileştiren şifalı ve benim gözümde sihirli bir eylem.
en sevdiğim aktivite daisy jophiel ile yağmurlu bir gecede romantik bir yürüyüş en büyük hayalim.
28 k. muahah
görsel
sakin bir müzik eşliğinde veya yanında konuşmaktan zevk aldığın biriyle gerçekleştirildiğinde insanı mekan ve zamandan bağımsız hale getiren etkinlik.
En sevdiğim aktivite. Özellikle doğa yürüyüşü.
Son günlerde akıl sağlığımı borçlu olduğum aktivite.
Akşam saatlerinde yemekten sonra
görsel
görsel
Times nehrini takip ederek yaptığım harika aktivite.
Sevgiliyle deri ceketleri çekip kol kola girerek yapması on numara olan aktivite.
sağlığına dikkat eden insanların günde en az 5 km'lik yaptıkları şey.
insanın ruhunu dinlendiren aktivite.
Bekar isen, tek başına veyahut herhangi bir arkadaşın ile kafa dağıtıp; aynı zamanda da sohbet etmek için yapılan aktivitedir. Evli isen, eşin ile birlikte, ellerin bebek arabasında gözlerinin eşinde olduğu güzel aktivite biçimidir.
Yanınızda kafa dengi sürekli beraber güldüğünüz biri varsa oldukça güzel olan eylemdir.

Böyle güzelliklere hasret kalmışız be sözlük.
çok rahatlatıyor hem bedeni hem ruhu.
Eğer çok yavaş ve sallana sallana yapılırsa iyice dert küpüne çevirir insanı. Hafif tempo katmak gerekiyor ki, düşünceler biraz olsun yavaşlasın ve beyin kaslarla meşgul olsun.
dolaşım ve sindirim sistemi için faydaları olan aktivite. kalp ve damar sağlığı için ivedelikle yapılmalıdır.
koşun . ciğeriniz pır pıt etsin.
Her adımda arınmak.
Kötü olan ne varsa uçup gidiyor. Sallana sallana boş sokaklarda yahut gece yarısı en güzeli. Tabii gece mutlaka eşlik eden olmalı!
Bu haftasonu 8.9 km yaptığım.
Biraz yürüyeyim diye de değil, biraz nefes alıp azıcık turlayayım diyerek.

Neyse neden ilginç geldi.
Arkadaş "olum derdin ne o kadar yol yürüdün" dedi, halbuki bana kısa gelmişti.

Yine de bir 10 km yürümüşüm neredeyse.
Adana sıcağı olmasa idi 2 katına çıkaracaktım.

Pantolonla iki adım yürümem.
Ama şort terlik kulaklık kombini, gayet keyifli.. *
düzenli yürüyüş yapmanın faydalarından biri de akıl sağlığını korumaya yardımcı olmasıdır.

italya’da hafıza problemleri yaşayan 749 kişi üzerinde yapılan bir araştırmada dört yıl boyunca katılımcıların yürüyüş ve bahçe işleri gibi aktivitelere harcadıkları zaman ölçülmüş. yürüyüşe en çok zaman harcayanların bunama riskinin %27 oranında azaldığı gözlemlenmiş. bunun ardında egzersiz yapmanın beyne giden kan oranının artmasını sağlamasının yattığı düşünülüyor. british columbia’da yapılan yeni bir araştırma da haftada 3 kez 1 saatlik yürüyüşler yapmanın bunama riskini azalttığını, yürüyüş yapan katılımcıların düşünme ve öğrenme becerilerinin daha yüksek olduğunu gösteriyor.
3 tane üst üste halı saha maçı yapsam şunu yaptığımdaki kadar yorulmuyorum aq. Hiç sevemediğim şey.
güzel bir şeydir. ben de şirinevler'e kadar yürüdüm geldim.
Sağlıklı olmak ve formda kalmak için yapılması gereken aktivitedir. Uzmanların her gün 1 saat yürümek gerektiğini söyler. Ben de bu önerilerine her gün uyuyorum.