bugün

bu aralar iyice fırlamış olan fiyatlardır. arkadaş öğrencinin yediği bi yumurta var onunda kolisini 9-10 tl yapmışsınız yazıktır ya. neymiş efendim ihracat ediliyormuş. kendi halkına kalmayan bişeyi niye yurt dışına gönderirsinizki?
bugün yumurta başı 37 kuruş ödediğime göre epey artmış fiyatlardır. yuh!
yumurta yemeyen birinin umrunda olmayan fiyattır.
sabah yumurta akşam makarna yediğimiz öğrenci evciğimizde sabah kahvaltı yapmayıp akşam makarna yemeyi beklememize sebep olan fiyatlardır.
o yumurtaların civciv olma haklarını ellerinde aldığımız düşünülürse azdır ödediğimiz bedel.
çift sarılı yumurtaya 65 kuruş verdim geçen gün.*
(bkz: fakirliğin alemi yok)
Hey gidi hey. 2011deki entry lere bak.
Sadece gelince;
30lu koli yumurtaya 15 liradan fazla verilen para haramdır. acilen çiftliklere ve yumurta üretim merkezlerine yem desteği sağlanmalıdır. ayrıca bu beyaz et fiyatlarına da destek olacaktır.
badicilere ağır darbe vuran elim hadise.

bu ülkede üçgen vücut olmak bile suç.
görsel
görsel
görsel
1 liraya 3 yumurta alınabilen zamanları o kadar arıyorum ki. Aynı zamanlar 2 tlye 1 lt süt, 2.5 tlye tost ekmeği, 10 tlye yarım kg süzme peynir, 5 tlye 100 gr kahve, 2.5 tlye çamaşır suyu alınabiliyor ve 2.5 tl ile toplu taşımaya binilebiliyordu. :(
"Yediğiniz yumurta sayısını azatmayacak yükselişin takibini seveyim." tepkisi ile geçilebilecek endeks.
maasi 30 bine cikacak bir memur ayda 6000 yumurta alabiliyor.
Gun basina 200 yumurta. Reis bizi doyuruyor masallah.
Enteresan sekilde bircok ulkede yumurta problemi yasaniyor.
Rusyada bunlardan biri.
O yuzden rusya onumuzdeki 2 hafta icinde turkiyeden yumurta ithal etmeye baslayacak.
Su an bile fiyatlar yuksekken, rusyaya ihracata baslandiginda ic piyasada fiyatlar kaca firlar, dusunmek bile istemiyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=GBQpIFX0oek

asıl yumurta (ve diğer her şeyin) fiyatlarını yerel seçimlerden sonra konuşun. erkenden böyle başlık açmayın. inanın bugün piyasa fiyatları (mal ve hizmet) gayet ucuz sayılır.
son 20 yılda ülke öyle bir hale geldi ki...
23 nisan'da temsili olarak bakanlık koltuğuna oturtulan ilkokul çocukları bile ülkeyi bu hale getiremezdi.
daha önce tavuk da yoktu. şükredin cahiller !..
1 Euro 154 Japon yeni be!

sizin derdiniz yumurta değil. sizin derdiniz reis, sizin derdiniz islam...
evde tavuk beslemeye itiyor. neyse zaten besliyorum ama daha yumurtlamıyorlar. bunlardan önceki 3 tavuğumuz günde en az 2 yumurta veriyordu bize.
Amk sanki akp den önce yumurta yiyodunuz da! Şükredin halinize , fakirlerin hepsi cennete girecek.az sabır ya.
çok fiyatlıdır. Sanki sürpriz yumurta.
yılbaşından hemen önce, yani 21 aralık 2023 itibarı ile çoğu yerde 3 ile 5 tl arasında bir fiyatla satılıyor. yılbaşından sonra ne olacağını allah bilir, bir yumurtası vardı garibanın protein kaynağı, bakalım ne olacak...
Az dayanın asgari ücret 17. 000 inşallah. Allah erdovana zillet vermesin. Karnımız tok sırtımız pek maaşallah.
Seç markette bir koli yumurta 125 lira idi ,kasiyer her hafta zam geliyor dedi .
Tavuk alın besleyin, ille her şeyi hazır alacanız diye bir şey yok.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar