bugün

dünya şarkısı mutlak surette dinlenmesi gereken özbek şarkıcıdır. en son forumlarda babacığım şarkısı gezinmektedir. bu şarkısı da insanın içini acıtan cinstendir.

--spoiler--
özbekistan'lı bir şarkıcı. dünya adında süper bir şarkısı vardır.

özbekistan''n sezen aksu'su. bir amerikan dergisinde de 'orta asyanın madonna'si' seklinde bir yakistirma da yapilmisti. turkiye'deki en buyuk hayrani naim dilmener olmali. epey bahsetmistir yazilarinda bu hatun kisiden.
biraz kafa karisikligi oldugu belli olsa da, son albumu yulduz basarili. albumu cok renkli yapalim derken, zaman zaman tadini kacirmislar. ama 'dunya', 'kervan'* ve 'gitme'* gibi basarili pop sarkilari var. ses de turkiye'de sevilecek turden bir ses. ayrica candan ercetin'in en buyuk hiti 'yalan' da bu kadinin 'yolgon' adli bir sarkisindan uyarlanmisti. binafscha albumundeydi o sarki da.

dünya adli sarkisi hakikaten olmus, titreyebiliyosunuz bazi yerlerinde.

ozbekistan'in devlet baskani kerimov kadar, belki de daha fazla unlu kisisi, halk yulduz diye yatip yulduz diye kalkiyor, ismi binbir turlu dedikoduya, komplo teorilerine karisiyor. mahalle aralarinda "kiz kos, birazdan yulduz'un ailesiyle roportaj cikacak televizyonda, kacirmayalim" seklinde laflar duyulabiliyor. ozbekler yalan yuzunden candan ercetin'i taniyorlar, hemen "yulduz'un sarkisini calmis, mahkemeliklerimis simdi" diyorlar turk birisiyle yulduz muhabbeti acilinca. kendisiyle ilgili baska bir ilgi konusu da film yildizi olma yolunda ilk adimini atmis kizidir.

31 agustos veya 1 eylul ogleden sonra trt izleyenlerin de gorebilecegi uzere bagimsizlik bayramini ucuk seremonilerle kutlar ozbekler (nevruz'da da ayni sey olur). bir suru farkli gosteriden sonra ulkenin en unlu sarkicilari cikar "ozbekistan'im canim benim" temali sarkilarindan bir kuple soyler ve sahnenin gerisinde dizim dizim dizilir. en son yulduz cikar, kendi milliyetci sarkisini soyler -ki bir noktada arkadaki dizim dizim sanatcilar kendisine katilir. sarki biter, baskan kerimov sahneye cikar, yulduz'u kutlar ve toren sona erer.

turkiye'de "yulduz usmanova" ismiyle piyasaya cikmis (ve meger turkiye kayitlarinda ses muhendisligi alp turac tarafindan yapilmis) album uluslararasi piyasada "yulduz" ismiyle mevcut. iki album ayni degil, ilki turkce ikincisi ozbekce zira. yani neymis? "ne diyo bu abla?" diye merak edenler "yulduz usmanova" ismini, ozbekcesini test etmek isteyenler "yulduz" ismini arayacakmis albumun ustunde. benden tavsiye yulduz'u kendi dilinde dinlemeniz, daha bir dokunakli.

dünya muziğini takip eden herkimse için tartısılmaz arsiv susleyen isimlerden birisi. guzel sarkı yorumlamak ayrı bir meziyet, duygu ile harmanlayıp dinleyeni ucurmak ayrı meziyettir. ikisini de layıkıyla harmanlayan özbek yıldız.
--spoiler--
özbekistanlı dünyaca ünlü şarkıcı. çok iyi şarkıları vardır. yolgon adlı şarkısı candan erçetin tarafından yalan olarak seslendirilmiştir.

http://www.yulduz.uz adlı internet sitesinde şarkıları indirilip dinlenebilecek şarkıcı. hareketli şarkılarıda dini şarkılarıda vardır.
fatih erkoç ile "görmesem olmaz" adlı şarkıyı düettürmüştür kişi. yani, düet yapmış.

(bkz: düettürmek)
yaşar, levent yüksel ve hüsnü şenlendirici ile de düet yapmış kişidir. yaşar seni severdim adlı şarkıda kendisine eşlik etmiş. levent yüksel ile de çoğumuzun candan erçetin' den dinlediği yalan adlı şarkıyı seslendirmiştir. Hüsnü Şenlendirici ise dünya isimli parçanın enstrumental versiyonunda klarneti eline almıştır.
özellikle yaşar ile yaptığı düet mükemmel olan şarkıcı. (bkz: seni severdim) başarılarının devamını diliyorum.
geçenlerde slowtürkte dinlediğim ve "kim lan bu?" dedirten, gerçekten harika bi parça seslendirdiğine şahit olduğum şahsiyettir.Yaşar dan nefret etmeme rağmen "seni severdim" adlı parçası favorimdir şu an...
yaşar ile yaptığı düet ile hayatımıza giren özbekistanlı sanatçı.

seni severdim

http://fizy.com/s/1agp9u

yaşar da şarkıda devleşmiştir. *
aksanlı bir şekilde şarkı söylemesinden hoşlanmadığım hatun kişisi. insanı ciddi anlamda rahatsız eden bir telaffuzu var.
azeri sanıp şu an itibariyle özbek olduğunu öğrenip göt olduğum şarkıcı bayen .
yaşar, fatih erkoç, hüsnü şenlendirici ve levent yüksel'le düet yaptığı albümle ismini türkiye'de duyuran özbek şarkıcıdır.
yaşar'ın seni severdim isimli şarkısının türkçesiyle içine etmiş hatundur.*
kendi dilindeki şarkılarını bilmiyorum ama türkçe telaffuzu berbat şarkıcı.
zaten şahsenem'le başlayan bir furya vardı bir ara, mansur ark fırladı, hadise falan derken bok gibi türkçe telaffuzlarla şarkılar duyuyoruz. bazen melodiler ya da düet yapan isimler kısmen durumu kotarsa da genellikle iğrenç bir ses harmonisi oluşuyor.
şarkılar açık e'lerden geçilmiyor.
candan erçetinim'im yalan isimli muhteşem şarkısını mal etmiş şarkıcı. milyon tane şarkı var be kadın git başkasını berbat et. bula bulu en sevdiğim şarkıyı mı buldun?
(bkz: seni severdim/#7589070)
dün disko kralına konuk olan şarkıcıdır.
Türkçesi serdar ortaç'tan daha akıcı ve güzel olan sanatçı.
yaptığı albümleri 20 milyonu aşkın satan sanatçı.
Uluslararası albümleri:
Alma Alma
Jannona
Binafscha
The Selection Album
Dunya
Yulduz
The Best of Yulduz Usmanova
Uluslararası single'ları:
I Wish You Were Here
Binafscha
Caravan
Dunya
Tak Boom
Derleme albümleri:
Voice of Asia, Vol-II
World Roots Live 92-93
Festival Mundial Live
yıllarca candan erçetin sesinden dinlemeye alışık olduğumuz güzide yalan isimli şarkıyı "en kötü böyle yorumlanır heralde" dedirtecek derece kötü yorumlamış olan bayan sanatçıdır.
seni severdim adlı şarkısının sözleri oldukça etkileyicidir; ama keşke o şarkıyı da sadece yaşar okusaymış dedirten alışılmamış, aşina olunulmamış bir sese sahiptir kendileri.
"gitsin ülkesinde söylesin " yakarışlarına neden olan sanatçıdır. ne para düşkünü kadınmış lan. illa türkiyede söyleyecek hadi sesi güzel desen o da degil , sesi resmen kafa s.kiyor.
(bkz: şarkılari süper)
(bkz: beni kovma kalbinden) şarkısı mutlak suretle dinlenmelidir. adamı felaket sürüklüyor.ben sezen aksudan böyle şarkılar dinlemedim.
`http://www.dailymotion.co...kalbinde_music#from=embed`
boğazımı düğümleyen klip, adamın o bakışı...
özbekistan'ın yıldız tilbesi.
tek başına şarkı söyleyemeyen özbek hatun.
çırpınırdın karadeniz' i çok güzel söyleyen hatundur. gazi üniversitesi bahar şenliklerine gelmek için 30 bin tl talep etmiş, "gelme" cevabını almıştır.