bugün

sesi güzel bir türkücümüz türkü söyler kendileri kasetleride var tüm müzik marketlerinde.*
sıvı olaraktan en küçük lokma. (yok lan olmadı galiba.)
bir yağ markası. sıvı yağ.
yanlış değilse eger, bir zamanlar flash tv 'de nuri sesigüzel ile birlikte sıra gecesi adlı programı yapan türkücüdür.
bir kadın ismi.
bağlama ustası bayan türkücü. bağlamayı bir kadın haline getiri. (inanmayan kralı izlesin)
(bkz: türlü türlü)
türkiye nin en hızlı bağlama çalan bayan türkücüsüdür.1978 yılında doğmuştur.

daha fazlası için http://www.yudumyudum.com/default.asp
kadıköy rıhtım'da martı'nın bulunduğu sokaktan girince ali baba'nın karşısında kalan meyhane. uygun fiyatları, babacan işletmecisi ve her daim dayı kıvamındaki müdavimleriyle kadıköy'ün yıllardır değişmeyen lezzeti.
öztürk'ün son albümünden, gitarı çalan şahsı merak ettiren,çalabilir miyim acaba dedirten sonra vazgeçirten enfes bir şarkı.
adı yağ firmasını çağrıştıran çok hoş türkücüdür.
hemşerim nuri ile program yaparken çok masum duruyordu.
bir zamanlar "hafifim hafifsin hafif" gibi * bir reklam sloganına sahip ayçiçek yağıydı. Bu mottoyu Mutlu akü* yudum'dan almıştır yoksa yudum mu onlardan "indira gandi" yapmıştır işin o boyutunu bilmiyorum tabi. *
akustik gitarı iliklerinize kadar hissedeceğiniz. lirik olarak çok iyi olmayan, orta düzey takılan enfes şarkı. öztürk ün son albümünün playlistteki son şarkısıdır.
iki tane sıkılası yanağı olan sevimli minyon türkücü.
gidiyom gidemiyom isimli her derde deva türkümüzü seslendirmiş, hemi de güzel seslendirmiş bir can.

(bkz: gidiyom gidemiyom)
tek seferde alınan sıvı miktarı.
hayatımda ikinci kez aşk denen o ağrıyı karnıma yerleştirmeyi başarmış, birlikte takıldığımız anlarda birazcık yakınlığı çok görmeyi başarmış, en değerli şeyimi kalbimi alıpta kırmayı başarmış, iyi niyetimi ve sevgimin niceliğini bilmesine rağmen bir kere dahi aramayarak hayal kırıklığına uğratmayı başarmış, davy jones'un calypso'ya olan aşkı ve bu aşkın ızdırabı olarak kalbini yerinden söküp bir sandığa kapatması eylemini bizzat kendi kendime uygulamamı sağlamayı başarmış, başarılara doymayan başarıların kadınıdır. başarılarının devamını dilemekle birlikte aşığım lan işte sırıksıklamım ilan-ı aşk ettim neyin peşindesin.
asıl künyesi yudum tatar'dır. kendisi, ben gibi, orhan gencebay gibi tatar'dır ve her tatar kızı gibi tehlikelidir. kendini kaptırmadan dinleyip geçmek gerek. iyi de bağlama çalar.
an itibariyle bengütürk tv'de yayınlanan söz müzik ahmet şafak isimli programa konuk olan, yeni tanıdığım ve tanimis olmaktan büyük mutluluk duyduğum bayan türkücümüz. bir güzel türkü söylüyor sabaha kadar dinlenilesi. tam bir hanımefendi. itici değil hatta sempatik. bunu soylemden edemiyceğim; güzelliği de var. * ayrıca "bağlama tarzı enstrümanlar bir bayanda hoş durmaz" düşüncemi yerle yeksan eden nadide sanatcı olur kendileri. önünde saygıyla eğiliyorum efenim yolu açık olsun.
Bir ara sohbet emişliğim olan türkücüdür.
bir isim..

böyle isim mi olur amk.
Sıvı yağ markası.