bugün

Deniz veya akarsu kıyısında taşlarla örülerek ya da beton dökülerek yapılmış ve arkası doldurulmuş yüksekçe ve sağlam taş duvardır.
(bkz: rıhtım pastahaneleri)
bornova'da bir restoran. azer bülbül, seyfi doğanay gibi isimler de sahne almışlardır bu restoranda. üniversite önlerine asılan afişler vasıtasıyla kimlerin sahne alacağı gözünüze gözünüze sokulur. siz de gitmezsiniz. ağır bir mekan galiba.
mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi'nin deniz gören yüzündeki voltalama alanına verilen ad.
Liman ve iskelelerin gemi yanaştırılabilecek kısımlarına verilen isimdir. Aynı zamanda Tekirdağ sahilinde, şehir potansiyeline göre iyi sayılabilecek, bazı akşamlar canlı müzik yapan bir mekandır.
kuşadasında güzel bir bar.
(bkz: kadıköy rıhtım)
ankarada sakaryada bir restourant önceleri çok güzeldi baya bir süredir gitmiyordum 2 gün önce gittim ve artık eskisi gibi güzel olmadığını fark ettim üzüldüm.
denizlerde veya taşımacılığa elverişli akarsularda, liman, balıkçı barınakları gibi bir dalgakıranla dalga ya da kuvvetli akıntılardan korunmadığı halde yolcu ve yük gemileri, koster, yat, kotra veya balıkçı teknelerinin kıyıya kadar yanaşarak bağlanmasına ve yükleme ve boşaltma faaliyetlerine imkan veren, çoğunlukla büyük beton blokların üst üste yerleştirilmesi ile oluşturulmuş, kimi zaman da kaya duvarların harçla örülmesiyle inşa edilmiş derin kıyı yapıları.

görsel
görsel
(bkz: rıhtım dergisi)
(bkz: yalnızlar rıhtımı)
güncel Önemli Başlıklar