1. 1.
  iki plastik yuvarlağın arasındaki boşluğa ipin sarılmasıyla oluşan,inmeli kalkmalı bir çocuk oyuncağı.ışık saçanları pek bir albenili olur.
  2 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  profesyolneller için birçok üretilmiş versiyonu bulunan, birkere oynanmaya başlandımı birakılamayan, kabiliyet gerektiren oyuncak.
  ... memolf
 3. 3.
  çocukların oynamasını beceremyeceği oyuncak. iki plastiğin arasındaki boşluğa ip nasıl sarılır bi kere? bu ikisinin arasında bir bağlantı çubuğu ve onu çevreleyen bir rulman bulunur. ışıklı olanları tamamen kalitesizdir. iki bileşenin (rulman ve ip) kalitesi yoyonun kalitesini belirler. herkesin becerebileceği bir iş değildir. yapanların ise hünerleri parmak ısırtır.
  2 ... karga
 4. 4.
  sevgiliye söylenen ilginç bir hitap şekli. sevgiliden duyunca güzel gelebilir ama kahvediki mahmut abi "naber lan yoyo derse" bittiğiniz andır.
  4 ... elma
 5. 5.
  seviyosun, sevdigin halde firlatip atiyorsun ve o herşeye ragmen sana geri geliyor..
  6 ... tatlilimon
 6. 6.
  tarihteki en eski oyuncaklardan biri. eski romalılar metal yoyolarla oynamaya başlayalı 2500 yıldan fazla olmuş. yoyo kelimesi filipin dilinde "geri gelmek" anlamını taşıyor.
  ... bettyboop
 7. 7.
  bir türlü bulamadığım alet. en son on sene önce aldım elime. o zamandan beri bir türlü nasip olmadı. ama bulacağım inşallah bir tane.
  ... cuthbert
 8. 8.
  paketinde ve üzerinde ismi yo yo şeklinde yazılıdır.

  kullanmayı öğrenmiş birinin asla vargeçemeyeceği oyuncaktır.
  ipe bağlı olmayan, parmak üzzerinden falan zıplatılan ve profesyonellik isteyen benzerleri birer yoyo türümüdür aslında bilmiyorum*.

  gülle gibi alternatif kullanımlara sahiptir, bu konuda şarj alerinden daha kullanışlı olduğu bizzat deneyimlenmiştir. *
  ... fatality of fantasy
 9. 9.
  En kalitelileri duncan markası tarafından üretilen oyuncak çeşidi. ışıklıları makbüldür.
  ... elendil
 10. 10.
  Ortasına sarılan iple aşağa fırlatılıp sonra tekrar yukarı çekilerek oynanan yo-yonun kökleri Çin'e dayanır. 18.yüzyılda Avrupa'ya getirilen yo-yo önceleri soyluların vakit geçirmek için kullandıkları bir oyuncakken daha sonra herkesin oynadığı bir oyuncak haline gelmiş. Günümüzdeyse, her yıl bir çok yo-yo yarışması düzenleniyor. Yarışmacılar birbirinden güç hareketleri yanlışsız olarak yapmaya çalışırlar.
  ... rick blaine