bugün

Sadece ilk beş bölümüne tahammül edebildiğim dizi.
ilk bölüm gayet güzeldi. Sonraki bölümler tamamen fiyasko.
Mantık hatalarından geçilmiyor. Sahneler çok basit duruyor. Sanki az para harcanmış ya da özensizce çekilmiş gibi.
Joe'u ilk başta sevmiştim ama sonradan nasıl bir manyak ve sinsi olduğunu görünce acayip tilt oldum.
Beck zaten ilgi düşkünü bir insan.
Beck'in yakın arkadaşı tam bir Şam şeytanı.
Diyeceklerim bu kadar. Keşke işleyiş, çekim bakımından daha izlenilebilir olsaymış.
yeni sezonu gelmiş, yılbaşı gecesi elimde mardinden aldığım süryani şarabımı sömürürken izlerim artık.
Sadece Joe nun psikolojik tahlilleri icin bile izlenebilir ki gayet sürükleyici bir dizi.

Adamın sürekli araştırma stalk yapması sanırım biraz kendime benzettim. Merak araştırma isteği ben de çok fazla sadece insanlara karşı da degil. (joe kadar olmasada benimki de biraz psikopatlık düzeyinde)

Ayrıca basrole aşık oldum. Karakterin etkisinden dolayı mı bilmiyorum bi erkek nasıl bu kadar çapsız,kambur hem de bu kadar karizmatik yakışıklı olabilir. Gerçek hayatta ona benzer biriyle tanışmak cok isterdim (psikopatlıgından bahsetmiyorum) o kadar zeki, kitaplarla arası iyi,derin, iyi bir gözlemci araştırmacı biri.. ama böyle biri benimle tanışmak ister mi orasını bilemicem *
2.sezonu gelmis Netflix dizisi. Saplantili bir ruh hastasinin ask sandigi sey beni korkutmuyor da degil. Asik ol(!) bla bla bla, at the end kes dogra. Tovbe tanrima.
1. sezon muhteşemdi.. 2. sezon ise tam bir vasat bir sezondu.. ilk sezondan aldığım tadı, 2. sezonda alamadım çok sıkıcı bir sezondu.. ilk sezondaki psikopat joe yi izlemek daha keyifli idi.. 2. sezondaki joe tam bir iyilik perisi olmuş, diyaloglar falan çok sıkıcıydı.. özellikle forty nin bulunduğu sahneler aşırı gereksiz ve sıkıcıydı.. şu diziye biraz daha gerilim gelse daha güzel olur ama bu gidişle diziye heyecan falan gelmez 3. sezon daha sıkıcı geçer.
dizide çok fazla mantık hatası olmadına rağmen gideri olan dizi.
1 nci sezon ilk bölüm güzel başladı. ilk bölüm netflix klasiği haline geldi artık bol sevişmeli.
sonraki bölümler ben dexter havası sezdim ondan dolayı uzaklaştım.
sezon finaline doğru yine toparlıyor.
ikinci sezon için arada kaldım.
Ulan boşluğuma geldi, kahkaha attım.

görsel
Çok bayılmamakla birlikte sürükleyici olduğu ve başladığım işi bitirme hırsımdan dolayı izlediğim dizi.

Psikopat joe'nun çatır çutur, bu kadar rahat adam öldürmesi ve imha etmesi enteresan. Beck desen ayrı bir bitch... Böyle böyle geçtik 2. Sezona.

Diziyle ilgili sevdiğim şey, joe'nun iç sesinden dinlediğimiz monologlar ve Monologlara ağır çekimle eşlik eden kurbanlar oldu.
2. Sezonu ilki kadar sürükleyici değil. Yarı da bıraktım ama bitirincem bir ara. ilk sezon ise baya güzeldi.
Joe ne istediğini bilmez biri bence. sözde tüm bu cinayetleri aşk için yaptığını söylüyor bir ailesi olsun istiyor. Love onu olduğu gibi kabul ediyor ki başka şansı yok kendide aynı bokun laciverti son bölümün son sahnesi Joe yine birini buluyor uzaktan kesiyor vs vs beckin öldüğüne kesin emin olmasam beck derim ama değil belli ki eğer öyleyse de saçma. Ben bir de şu her katil özünde iyi biridir msjini da çok samimi bulmuyorum çok çocukluğu söyleymiş boyleymis karakter guzellemesi yapmayın adam öldürdüğü adamın parçalara ayırıp kıyma yapti ulan kıyma. Love a gelince umarım bir sonraki sonra aldatilmazsin umarım iki psikopat katil izleriz ama aksi olursa zaten en sonun ya sen Joe yu öldüreceksin ya da Joe seni. Bakalım çok şaşırtmadı beni böyle bitmesi. Belki de Joe yu böyle bir şeye yani tekrar başka birine yönlendiren şey love in da kendi gibi çıkması yani Joe içten içten normal bı hayat normal bı evlilik isteyen bı adam zaten bu sezonun başından beri love in aşkı beni iyileştirdi diye bı ton güzelleme yaptı belki de baktı bu kadın da onun gibi evet açık ve şeffaf olmak iyi bir şey ama klasik erkek baktı bu kadın ondan vazgeçmez zaten istediği gibi bı adamda olmaya çalışıyor ama işte demekki bu iç güdüsel bir şey adamın genlerinde var ki bu şiddet yanlısı tarafı babadan geçmiş belli onu da gorduk. Olan o doğacak çocuğa olucak.
2.sezon sonunda love ın çocuğunun babasının zenci arkadaşı olacağını, joe nun sezonu cinayetle kapatacağını düşünürken sezon farklı bir saplantıya başlangıçla bitti. Komik dizi aslında adam bi şapka ile her yere girip çıkıyor her şeyi de duyuyor.
(bkz: spoiler) veren yazarların izlediği dizidir.

(bkz: keyif kaçıran)
2. Sezon gerçekten kötüydü. Senaryo da bir çok tutarsızlık ve mantık hataları vardı. Gerçi ilk sezonda da vardı ama bu kadar bariz değildi. Keşke tek sezonla hikayeyi kapatsalardı resmen bokunu çıkarıp türk filmine bağlamışlar diziyi. 3. Sezonla üzerine tüy dikeceklerinin mesajını da verdiler. Her şeye rağmen 2. Sezonda da sıkmadan izlettirdi kendini ama ilk sezonun sürükleyiciliği ve heyecanı yoktu, vasatın biraz üzerindeydi hepsi bu.
ilk sezon psikolojik tahlillerle gerilim senaryo akışı çok iyi sağlanmış ama ikinci sezon öyle değil fazla sıkıcı.
finalini ilk sezonda verdiğim netflix dizisi.
ikinci sezona göz ucuyla baktım ama tekerrürden ibaret gibi geldi.
Uzun uğraşlar sonucu izlemeye başladığım dizi. Şeref yoksunu Joe dizideki tek güzel kadını(peach) öldürmeseydi daha zevkle izlerdim tabi. başladık bitireceğiz mecbur.

Edit: ölmemiş hehehe güzel.
ingilizce bir kelime olup, Türkçede "sen" anlamına gelir.
https://www.youtube.com/watch?v=FtJbyI-7Igw

iç gıcıklayıcı bir şarkı, münasebet esnasında dinlenebilir.
ilk sezonda joe nun, beck in sevgilisi benji hakkındaki şu yorumunu bayağı komik bulmuştum.
‘ Yapma beck! Bu adam adeta Amerika nın bütün sorunlarının vücut bulmuş hali.’
4.sezon 2. Kısmını heyecanla bekliyorum. 9 Mart gel artık.
Yani dizinin son sezonunu da bitirmek üzereyim geldim bi okuyalım bakalım ne yazılmış diye. Arkadaşlar umarım havalı falan görünmek için bana benziyor bu joe diyorsunuzdur ya da umarım sadece ergensinizdir. Beni çeken tek yanı monologlarıdır. Her ruh haline göre incelip kalınlaşan ses ile içinde yükselen çekişme. Buna şahit olmayı seviyorum. Onun harici boş.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar