bugün

Önemli olmayan sınavdır. Önemli olan lys dir. Akıllı olun lys kasın bol bol deneme çözün Yani her gün bir deneme çözün(kaliteli yayınlardan). Ygs sonucu kötü gelsede lys de güzel matematik netiyle 50-60 bin öne çekersiniz o kadar kasmayın kendinizi. Ortalama bir öğrenciyseniz ortalama bir çalışma ile ygs de ilk 100 k yaparsınız lys de 50 k ya çekersiniz tabi çalışırsanız tm iseniz ilk 10 k ya çekersiniz hatta ben sayısalda öyle yapmıştım ygs mantık zeka hız sınavı bana tersti hiç çalışmadım lys kastım lys kastım dediğim lys mat kasmıştım istediğim bölüm Ve üniversite yi kazanmıştım ygs sonucuna bakıp üzmeyin kendinizi canlarım önemli olan lys iyi çalışmalar.
Ya hep ya hiç maçı gibi bir şey.
Gecen sene girdigimde puan turlerinden en yuksek 220 puan almistim.e
Bunda meslek lisesinde okumanin verdigi payda var.

Simdi yine giricez ama şahsen sikimde degil.(işim hazir)
Tekrar şansımı deneyeceğim sınavdır.
bu sene tekrar gireceğim sınav
--spoiler--
*tubitak hazırlıyor saçmalığı her sene yapılıyor arkadaşlar tubitak hazırlamaz soruları ösym nin seçtiği heyet hazırlar bu heyette lise öğretmeni de olur üniversite öğretmeni de
*2016 yılından daha zor olabilir çünkü sınav ne kadar zor olursa yerleşmenizde kolay olur(çalışan arkadaşlar için)
*geçen yıl sosyal bilimler zordu bu sene türkçe veya matematik zor olabilir büyük ihtimal matematik
*açık uçlu sorular bu sınavda değil lys sınavlarında olacak ki açık uçlu sıralamaları çok güzel etkileyecek gibime geliyor
*herkese başarılar diliyorum hayırlı yerler diliyorum herkese ülkemizin geleceği için
--spoiler--
60 lira boşuna gitmemesi için gerekenleri yapıyorum...

çok fazla dert etmeyin önemli olan lys tabi ygs ye kadar hiç çalışmadıysanız siktir edin sınavı seneye hazırlanın ...
Bu sınava 5-6 yıl sonra tekrar girecek olanlar falan varmış. Öğüt falan vermişler.

Lan ben üniversiteye başlarken bu sınav yoktu, yoktu. Nasıl yaşlandıysak artık. Rezillik.
ÖSS ye gireli tam 14 yıl olmuş. Şimdiki sistem daha iyi. Kıymetini bilin.
bi tuvalet ihtiyacı hissetirdi yine bak.
Bu sene gireceğim sınavdır. Okumaya doymuyorum evet.
30 gün sonra kurtulduğumuz sınavdır.

tavsiyeler:

+ her gün 1 deneme çözün
+branş denemelerini çözün(süre ile)
+paragraf testleri çözmeyi sakın ihmal etmeyin
+özellikle coğrafyada konu tekrarlarını arttırın(çalışmaya başlamadıysanız başlayın korkmayın biter)
+günlük soru sayısına gelince kişiden kişiye değişir burası şart değil ama hedeflediğim sistem:

türkçe dilbilgisi- 100 soru
türkçe paragraf - 80 soru
fizik- 100 soru
kimya- 100 soru
biyoloji- 100 soru
tarih coğrafya 150 soru(bunlara abanma vakti artık)
matematik- 100 soru(direk eksiklerinizin olduğu konudan ya da branş denemesi şeklinde olsun)

son virajda abanmamız lazım gençler sakın üşengeçlik yapmayın bunların hepsi yaklaşık 13 14 saatte biter 8 saat uyusan günde 2 saat sana kalır. bırakın telefonu başlayın bence.
imkaniniz varsa cnn turk te 13.20 de çıkan haberde, çanakkale depreminden mağdur olan ygs ye girecek köylü kıza yardım edin. gürpınar okuluna falan gidiyo sanırım tam anlayamadım o kısmı.
Son 2 aydir fizik, kimya, biyoloji calistim keske calismasaydim.

Eger benim gibi meslek lisesinden mezunsaniz ya da iyi bi temeliniz yoksa fazla kasmayin.
Son 2-3 ay calisarak bu sinavda basarali olamazsiniz.
bir 2015 olmayacaktir...
Eğer istediğim olursa, meme capsimi atacağım, sınav.
Yüzbinlerce kişinin sıfır çektiği gibi

Şöyle hayali kişilikler de bulundurur (#35763081)

Bunlar tamamen hayal ürünü olup gerçeklik barındırmaz.

Tüm Türkçe sosyal matı çözsen zaten 120 soru yapar birde bu tipler her yerde 110 neTE falan bile az der. 90 lı netleri beğenmez.

Gerçekte ise 30 soru çözemez kendilerini böyle avuturlar.
sınava 20 gün kala liseliler ve mezunlar

http://www.youtube.com/watch?v=3QYiIqQCc1w

:(
Bu sene gireceğim sınavdır, hali hazırda okuyorum ama maksat sıralamanız bi kişi düşsün ehehe
Yine yıkılacak gençlerin hayalleri , istemediği bölümleri okumak zorunda bırakılacaklar kazanamadiklari için .
Sınava giren çok değerli öğrenci arkadaşlarım.öncelikle şunu aklınızdan çıkarmayın bu sınav sizin zekanızı ölçmüyor.sizler yarış atları değilsiniz ki aldığınız netice düşük diye üzülesiniz.sizler sadece sistemle uyuşmayan genç beyinlersiniz.
Ya kardeşim, iyi güzel de şöyle, herkes dâhidir diye söz atmayın. Kim dahi anasını satayım. insanların %90ı mal.
bir 2015 ygssi olmaycak sınav.
Osmanlı medreselerinde okullarının girişinde bir söz vardı çok hoşuma giden...

Burada hiçbir balığa uçma, hiçbir kuşa da yüzme öğretilmez..!
Daha vitamin olmaktan kurtulamamış nesilin gireceği sınavdır.
Geçen sene feleğin çemberinden geçmiş biri olarak bu sene tekrar gireceğim sınav. Herşeyin hayırlısı olsun.
güncel Önemli Başlıklar