bugün

ayda en az bir defa husule getirilip en az üç gün höpürdetilendir.
köftesine bayılırım. bugün de evde yemeği vardı.
Kara şimşek in hammaddesi.
bakliyattan zarar gelmez.
sevmeyenler boyle denesin.
patatesi iri halka seklinde dograyip bir kenarda sogan salcayi kavurun patatesi de koyup karistirin sonra haslanip siyah suyu suzulmus mercimegi ekleyip su koyuyoruz patatesler pisince tamam.

eristeli olanini da baska zaman.
pişik olsun da nasıl olursa olsun yenir.
kimse sevmez ama ben de severim.
yemeğinide severim börekte hatta mantıda bile severim.
fiyat performans ürünleri arasında saygın bir yere sahip. hem yapılışı basit hem maliyeti düşük hem besin değeri yüksek hem de leziz bir şey yav. daha nolsun amq.
köftesinin köpeğiyim.
müthiş bir şeyyav.
protein deposudur.
bitkisel protein deposu.
sade, samimi, içi ısıtan güzel bir çorba.
yeşil veya kırmızı farketmez, son aşamada fırına verilmesi beklenir.
nedense kıvırcık salata ve yazın domatesli kışın salçalı makarnayla acayip güzel giden orta gelirli insan gıdası.
fiyat performans ürünleri arasındadır.
protein deposu.
az önce husule getirdiğim yemek çeşidi. güzel yemek bence. yani masraf lezzet açısından.
bunun bir salatası yapılıyor, bilen kızlar yeşillendirsin evi yakacağım yoksa..
(bkz: kara şimşek)
bi süredir beslenmemdeki bir numara protein kaynağı. bol nar ekşisi ve baharatla soğuk salatası da yapılabilir.
Kara şimşek dedikleri mi oluyor bu ben yeşille kırmızıyı karıştırıyorum.. kırmızıyı çorba yapıyolar yeşil oluyor yeşili de yemek yapıyolar kararıyor falan değişik bir mevzu.. çorbasına kurban olurum ama kara şimşeğe aynı oranda sevgi besleyemedim. Allah günah yazmasın ama sevemedim..
ben bunu çok sıklıkla pişiririm. lezzetli ve besleyici.. varoş gıdası mıymış? bak sen.. ibne maymunlar sevmiyor demek ki..
Protein oranı yüksek bir bakliyattır. Bugün menümde var, uzuun zaman oldu yapmayalı. Çorbasını hiç yemedim, yemeğini yaparım.
Öncesinde biraz soğuk suda bekletip daha sonra limonlu suda haşlayıp en son pişirmek gerekir. Bu şekilde yaparsanız hem gaz yapmaz hem de kabukları soyulmaz ve parlak gözükür.