bugün

iğrenc bir laftır. Gecen gün pankartta gördüm. Kıbrısı vermek isteyen kıbrıslı zihniyetlerin 'evet de senin leyiz' gibi yazıların arasından kendini gosterir ayrıca yes be annem pankartıda.
kendilerini iğrenç bir şekilde türkiye'den soyutlamaya çalışan kıbrıslıların, 2002 yılındaki referandum esnasında bolca kullandıkları pankartlarda yazan ibare..
"yes" dedikten sonra avrupa birliğine gireceklerini sanan yaklaşık 200 bin ingiliz özentisi, şimdi kıçlarına bakmakla meşguller. her hıyarım var diyene tuzla koşan, yırtma çabasındaki kıbrıslılara, nisanda yapılan referandumda "mayıs'ta 200 bin yeni avrupalı" dersen onlar da "yes be annem" derler tabi..
kıbrslı entegrasyoncuların rumlarla birleşme ve bütünleşmesini simgeleyen slogandır. umarım, dün gece apoel taraftarının çirkinliği karşısında geçerliliğini kaybetmiştir.

hayır, anlamadığım, bu tipler türkiye'ye işgalci diyor, eoka'ya yes be annem. ne iş?
yeniden gündemde olan kıbrıslı yoz-türk sloganıdır...
kendileri için ölen onlarca anadolu türk'üne vefasızlık yapan rum uşağı, ingiliz hayranı kıbrıslıların sloganı. neyse ki rum tarafı siklemiyor bunları.
itici kıbrıs konuşmasından bir demettir.
artık sokakta kulaklarımı tıkayarak yürüyorum. bögh.
kıbrıs türk takımlarının rum federasyonunun yönetmelik ve statüsüne dahil edilmesinden sonra yinelenen, " ver kurtul " cu zihniyetin mottosu.
(bkz: 16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu)