bugün

insanı hayretler içerisinde bırakan durum.
cehennemde ceza görmekten korkmamaları da ilginç.
öyle durumlar var ki babası, anası dindar oğul ateyiz.
ne diyim bilemedim.
umarım türk haklı arap masallarından kurtulup özüne dönecektir.
Nonteist camiaya selamlar.
Olsa nolur olmasa nolur, dünyada vahşi kapitalizm devam ediyor, sömürge devam ediyor, açlık yokluk devam ediyor küresel ısınma devam ediyor,savaşları durduracak bir Allahın kulu yok. Bütün dünya ataist olsa ne yazar.
internet sebebiyle olabilir.
internet insanların kafasını karışrıyor.
iyi mi yapıyor bilemiyorum.
--spoiler--
bilimden vaz geçmeyin kardeşlerim.
--spoiler--

bunun için ateist olman şart değil, yine de sen bilirsin.
bazen bunlara soruyorlar neden inanmıyorsun diye.
bunlarda diyor ki görmediğim bi şey nasıl inanayım.
soruyu soran bak havayı da görmüyorsun ama var diyor.
hala inat ediyorlar.
hava işte soluyor ama yok diyor aga.
sadece yeni nesilde olmayan bir şeydir ve illa müslüman mı olmaları gerekiyor. ailesi dindar diye çocuğu da dindar mı olmak zorunda. mesela benim ablam namaz kılıyor, ben namaz kılıyorken de kılıyordu ama artık ben kılmıyorum mesela.
Farketmez,cehennem 7 katman. Nasıl olsa herkesi alır.
islam'a göre insanların çoğu cehennemlik zaten niye korkayım ki. hem sevgi varken korku niye. allah tehlikeli bir varlık mı ki.
hay ben senin o "atayiz" yazan parmakların, bunu dert eden o güzel beynini.. seveyim. ilköğretimini nerede aldın, bakkal amcandan mı? yoksa mahallenin kuran kursundan mı?
görsel
12.nesil yazarları ( ben dahil) bilemem ama 13.nesil yazarlar bombe gibi geliyor.
Şakası bir yana kişinin kendi görüşüdür. Saygı duyulmalıdır. iman etmek kadar red etmekte büyük erdemli bir iştir. Bulunduğu coğrafya, yaşadığı kültürden etkilenmeden red edebiliyorsa saygı duyarım.
Son bir not daha ekleyeyim içimde kalmasın. benim kabul etmediğim birisine dert oluyor zoruna gidiyorsa, zoruna gidenin....
aynı örneği beyinle veren bir video da vardı.
kız diyordu ki e bak beynin de gözükmüyor ama var.
hak verdiydim.
Gelişen teknoloji sayesinde bilgiye ulaşmak çok kolay.
80’lerde 90’larda kitap sadece “ aman dokunmayın günah” deyip yukarı bir yerlere konurdu.

internet çağı ile beraber içindekileri okuma şansına erişmiş bir nesil var.

inanıp inanmamaya kendi karar veriyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar