bugün

tekdüze demektir ancak tersi kastedilmiş olabilir söylemesi kolaydır kitap okurken sözlükten anlamına baktığım birşeydir
ineksever yazar *
demokrasiye inancı tam yazar...
öldüğünü düşündüğüm yazar kişi
yasamanin anlamsizlasmasi
artık hayat belirtileri göstermiştir inancım doğrultusunda iyi insandır sanatçıdır ya da ben öyle hatırlıyorum
elif şafak'ın kitaplarında bolca kullandığı tekdüze anlamındaki sözcüğü kendine ad olarak seçmiş sözlük yazarı!
bu kadar mütevazi olmaması gereken, mütevazi yazar.
gecenin bir vakti bile ufaktan moral verebilen bir kişi. açtığı birbirinden değişik başlıklarla eğitirken öğreten biri. bazı konularda konuşabilmek için biçilmiş ama sonra yeniden dikilmiş kaftan. hatta kaptan.
girdiğim entry üzerine özel mesaj atan esprili arkadaş. **
bir insanı olduğu gibi görebilen; görülebileceğini de bilen nadir kişilerden. ayrıca iyi yolculuklar dilenesi kişi, tekrar dönene kadar.
(bkz: dusmanımın dusmanı dostumdur)
anlam veremediğim bir şekilde gece gece hasana, sineme kafayı takmış yazar.
sadece yazıp okumadığına inandığım yazarımsı.
monoton.
ekşisözlük'ten bihaber yazar. (#1502932)
açtığı şeriat isteriz adlı başlığa girdiği entrye sanırım benim dışımda kimsenin eksi oy vermemiş olduğu yazardır.

bravo arkadaşlar. siz oy vermeyin. başlık da silinmesin.
$eriat isteyen, bu ugurdaki hakaretler icin sozlugu kullandigini gordugum degerli yazar.

http://img469.imageshack....g469/7752/yeknesaknw4.gif
birinci nesil silik olmuş sözlük kullanıcısı.

kendisi zamanında 1881 başlığına "karanlığın başlangıcı" şeklinde bir entry girmişti.

en son rezilliği de orduya sataşmak oldu.

bataklığın yarattığı sivrisineklerden birisi daha gitti diyebiliriz.
yeknesak
birinci nesil silik yazısı ile karşı karşıya bırakan şeriatçı silik yazar.
ektiğim için üzüldüğüme üzülsemmi üzülmesemmi diye üzüldüğüm tatlı kişilik.
bütün anlamındaki osmanlıca kelimedir. bir vücut tek parça.
devamlı aynı halde olan. değişmez Farsçada bir anlamına gelen yek kelimesi ile Arapça düzen, nizam anlamlarına gelen nasak kelimelerinin melezlenmesiyle ortaya çıkmıştır.
Daima Aynı hal üzere olmak. tek düzen bütünlüğünü koruma durumu. Tek tarz. Tekdüze. Stabil. Standart. Monoton. Devamlı. Değişmeyen. Süreklilik.
yeknesak / يَكْنَسَقْ

Devamlı aynı halde olan. Biteviye. Değişmez bir hal.
Monoton, aynı tarzda.
Monoton, tekdüze.
güncel Önemli Başlıklar