1. 1.
  (bkz: the green mile)
  2 -1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  uzun süre kullanılmadığından çimenler ile kaplanmış patika.
  1 -2 ... importer
 3. 3.
  yeşil kuşak teorisinin isevi versiyonudur.
  ... afrodizyaketki
 4. 4.
  ''yüzüme o şeyi geçirme patron karanlıktan korkuyorum'' repliğiyle beni ağlatmıştır.
  5 ... uzunyolyolcusu
 5. 5.
  samsun'dan artvin'e kadar doğu karadeniz'deki yayları birbirine bağlayarak turizme açılması planlanan projenin ismidir.

  hes'ler ile her vadisi delik deşik edilen doğu karadeniz'in doğallığına dair son kalan şeyleri de yok edecektir bu zihniyet.

  açacak olduğu yeni imar alanlarıyla yeşil yol'a değil rant'a davetiye çıkaracaktır ve böylece kazanan karadeniz değil yine onların cepleri olacaktır.

  bize kazandırdıkları yeşil yol olmazken birileri doların yeşilini kazanacaktır.
  -1 ... spratt
 6. 6.
  Ülkenin kalkınmasını istemeyen ihanet içinde olanların yeni oyunu. Ülke 100 yıldır neden bir avrupa olamadı? Diye soruyorlar ya işte cevabı burda.

  Haini bu kadar çok olan memleketin esas yıkılmamasına şaşmamak gerekir.

  Sana yalan söylüyorlar Havva Ana... Yeşil Yol, doğanı öldürmeyecek. Üstelik senin misafirperverliğini tüm dünyaya tanıtacak. Karadeniz'e yılda 1,5 milyon turist gelecek. Yaylalarında yılda 2 milyar dolar para harcanacak. Bölgede 125 bin kişi iş sahibi olacak. Şimdi sen karar ver Havva Ana...
  Türkiye son dönemde tüm dünyanın hayranlıkla izlediği projelere imza attı. Üçüncü köprü, üçüncü havalimanı, Kanal istanbul gibi eşsiz projeler ise uluslararası sermayenin rahatsız olması nedeniyle onların maşaları tarafından protesto edildi, engellenmeye çalışıldı. Bu projelerin sonuncusu ise Yeşil Yol oldu. Samsun, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin'in yaylalar ile turizm merkezlerini birbirine bağlayan Yeşil Yol Projesi, 2 bin 600 kilometrelik yolu kapsıyor. Bu güzergahın geriye kalan bin 100 kilometrelik bölümü için çalışmalar devam ederken protestolar başlatıldı ve yol yapımları durduruldu.

  YAYLA BAHANE PROTESTO ŞAHANE
  Gezi Parkı Olayları'nda olduğu gibi ortaya çıkan platform ve insiyatif şeklindeki topluluklar tarafından yapılan eylemlerle bölge halkı tamamen kandırılırken, Karadeniz'in güzelliklerinin tamamen yok edileceği iddia edildi. Bu yalanlarla Havva Ana gibi bölgenin tatlı insanları hareket geçerken ortaya simgesel görüntüler çıktı. Yeşil Yol'la alakası olmayan solcu marjinal örgüt bayrakları, Deniz Gezmiş posterleri ise bu eylemlerin aslında bölgede hiç yaşamayan insanlar tarafından organize edildiğini gösterdi. Diğer taraftan Karadeniz Yaylaları'nın yurt dışındaki benzerlerinin ise bizdekilerden tamamen farklı bir profil çizdiği ortaya çıktı. Örneğin Alp Dağları'ndaki Engadine Bölgesi, buraya çıkan asfalt yollar ve trenler sayesinde doğal yapısını hiç bozmadan dünyanın en prestijli ve pahalı turizm merkezlerin biriydi... Karadeniz halkından saklananlar işte tam burada ortaya çıkıyor. Yeşil Yol sayesinde ulaşım kolaylığı sağlanacak bölgeye, yeni yapılan havalimanları sayesinde turist yağacak. Proje bittiğinde bölgeye yılda 1,5 milyon turist gelecek, 2 milyar dolar harcanacak. 125 bin kişi için iş imkanı sağlanacak.

  iSViÇRE
  Engadine Bölgesi:
  2.000- 2.300 metre
  St. Moritz Kasabası:
  1.800 metre
  Nüfus:
  5 bin 149
  5 yıldızlı tesis
  : 81
  Gecelik fiyat:
  600-3000 Euro
  Bir kişi akşam yemeği:
  120-1.500 Euro
  Küçük şişe su:
  5 Euro

  KARADENiZ
  Çamlıhemşin Yaylaları:
  2.200-2.500 metre
  Kavron Yaylası:
  2.250 metre
  Hane sayısı:
  25
  Nüfus:
  110
  Restoran:
  2
  Kahvehane:
  1
  Pansiyon:
  2 Yatak Kapasitesi: 30
  Gecelik ücret:
  20 TL

  Çamlıhemşin Yaylaları'nın halkı dün bir araya gelerek Rize'nin Hemşin ilçesinde Yeşil Yol Projesi'nin uygulanması için imza kampanyası başlattı. Yayla sakinleri "Yaylaların sahipleri bizleriz. Bu yayla yollarını istemeyenlerin tek sebebi var, o da rant meselesidir. Yolu istemeyen 5-10 yaylalı var. Eylemcilerin tamamı dışarıdan buraya geliyor" dedi. Yaylacı Gülten Gündoğdu ise "isviçre'de yaylalara rahatlıkla çıkılıyorsa burada neden olmasın" diye konuştu.

  http://m.takvim.com.tr/gu...l/2015/07/16/bir-yolu-var
  1 -4 ... morgandexter
 7. 7.
  Bu ülkede kim hangi provokasyonun parçası olmuşsa o konuda suç işlemiş oluyor. insanlardaki bu arsızlığa hayranım.

  Yeşil Yol Projesi’nin Rize ayağında eylemcilerin sembolü haline gelen Rabiye Özcan’ın foyası ortaya çıktı.
  Yeşil Yol Projesi'nin Rize ayağında eylemcilerin sembolü haline gelen Rabiye Özcan'ın 2003 yılında Dünyaca ünlü doğa harikası Ayder Yaylasında kaçak ve ruhsatsız alabalık çiftliği yaparak doğayı tahrip ettiği ortaya çıktı.

  "Kimdir devlet" diyerek yapılmak istenen yeşil yola tepki gösteren çoğu il dışından gelmiş gurubun önünde yer alan Rabiye Özcan, kaçak ve ruhsatsız yapılaşmayla Ayder Yaylasının doğal yapısını resmen hiçe saymış.

  http://www.ahaber.com.tr/...vva-ananin-kacak-ciftligi
  1 -2 ... morgandexter
 8. 8.
  Ömründe yaylaya gitmemiş, yayla kültürü nedir bilmeyenlerin, yayla çimenlerinde özgürce koşamayanların doğa katliamı diyemeceği, demediği dağlarımızda süren katliamın adıdır yeşil yol. Denizimizi sahil yolu yaparak elimizden aldılar, sıra dağlarımıza geldi. Üç beş çakalın pardon turizm firmasının zenginleşmesi için inatla sürdürülen proje. O yaylaların çoğu zaten birbiriyle bağlantılı. Hadi bağlantısız olsun he her yaylanın yolu zaten var bir şekilde ulaşıyorsun bu yolun bize karadenizlilere, yaylacılara ne faydası var. Yaylalara ne faydası var ?
  2 -1 ... demek isteyen adam
 9. 9.
  Uludağ üniversitesinin içinde bulunan ve geceleri yurtta kalan gençlerin uğrak yeri olan patikadır.
  1 ... kimsessizadam
 10. 10.
  Yoruldum, patron. Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum. Yanımda hiç arkadaş olmamasından bıktım. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söyleyecek biri. insanların birbirine kötü davranmasından bıktım. Her gün dünyada hissettiğim ve duyduğum acılardan bıktım. Çok fazla var, sanki her an için kafama cam parçaları batıyor. Anlıyor musun?
  Yeşil Yol ·
  6 ... kivircikkoyun