bugün

küçük kardeşin büyürken büyük kardeşin eski elbiselerini giymesi...
(bkz: akp)
(bkz: uykusuzluk), (bkz: depresyon)
Özgüvensizlik.

kendinize aşık değilseniz dış etkenlerden çok çabuk etkilenirsiniz, sahneye çıkıp şov yapmak varken hakkımda ne düşünürler diye kendinizi yemek neden? Başroldeyken yan rol gibi geçip gitmeyin.
Hastalıklar ve ülke gündemi.
Sosyal fobi, anksiyete.
Az para.

Vallahi diyorum bazen hiç olmasa daha iyi diye. Çok paranın da derdi çok olurmuş, hiç sınanmadım tabi çok parayla ama olsun öyle diyolla.

Allah az verip aratmasın çok verip azdırmasın diye dua eder anam hep. Canım anam. Bi kere de haklı çıkma be kadın.
sürekli sizi sorgulayan/tanımlayan insanlar.

spesifik olarak kendinizi kötü hissetmediğinizde bile gelip kötü gözüktüğünüzü, sessiz/durgun olduğunuzu falan söyleyip dururlar. inkar etmeye başladığınız saniye olay bitmiştir. onların savı ispatlanmış, resmi olarak huysuz birisi olmuşsunuzdur. halbuki öylece takılıyorsunuzdur, kendi halinizde. durgun gözüktüğünüzü beyninize kazıyarak *gerçekten* durgun olmanızı sağlarlar.

en büyük silahları da "iyi misin?"dir, kolaylıkla halinizi hatrınızı sorup sizi umursuyormuş gibi gözükebilirler çünkü. gerçekten halinizi hatrınızı sormak isteyen insanlara karşı da yanlış bir önyargı oluşmasına sebep olur bu tipler.
hastalık ve ekonomi.
Egosu tavan karakteri yavan cahal insanların, senin yöneticin olması.
asgari ücret.
Doların anasının ırzına geçilmesi.
Dolar ve euro'nun yükselişinin hayatı temelden sikmesi...
diş ağrısı en tepede yer alır.
Ülkenin yönetim şekli, ekonomi ve düzensiz yaşam.
hayatında aşırı baskıcı bir babanın olması.
kötü bir iş, asgari ücretle talim olmak, borçlar, sigara ve stres. kısaca türkiye de yaşamak amk.
psikolojik sorunlar.
güncel Önemli Başlıklar