bugün

sorumluluklar almaya başlayacağın ve hayata yavaş yavaş atılma zamanına az kalmış.
Yolun yarısı eder.
Hayatın önemli virajlarının bulunduğu yaştır. Önünüzde birçok yol vardır. Hangisine gideceğiniz size kalmıştır.
18 olunca özgür olacağımızı sanırdık, oysaki her geçen senede, yaşımız değil. biraz daha büyüdü tutsaklığımız..
sevgili felsefe hocamızın beğendiği müstehcen sayfa geliyor aklıma. adı da yaş 17 gibi bir şeysi. sınıfta da benim facebook'um yanlışlıkla böyle şeyler beğeniyor diye yutturmaya çalışmıştır.
18 olayım sunu yapıcam bunu yapıcamla baslar lysye hazırlıktan ileri hitmeyen yas grubudur.
Normalde sözlüğe giremeyecek yaş grubudur efenim.
şu anda bulunduğum yaş grubudur. yolun yarısının 18 eksiğidir efenim.
bir sevişesim var; sorma gitsin.

hayır, ben unutsam çevremdeki hatunlar -sağolsunlar- hatırlatmaktalar...

delirme yaşı gibi birşey; bir nev'i over-loaded, yani ekstra yük taşıma kapasitesine haiz olma dönemi. eh; deli(!) kanlı(!); delikanlı da buna ben zer bir tarif değil mi?...
ipek ongun'un etkileyici eserlerinden biri.
bir sene sonra herşeyin değişeceğine inanılan yaş.
(bkz: sünnet oldunca erkek olduğuna inanan çocuk)
hayati kararlar alma dönemidir, hem de nasıl biri olmak istediğiniz hakkında en az fikriniz olduğu dönemde. *
yoldan çıkılan yer.
yolun bittigi yer.
yolun %25'lik kısmı.
Her boku ben biliyorum yaşı.
bir sene sonra istenilen her mekana kendi özgür iradesiyle, rahatça girilebilecek yaş.
yolun yarısının bir eksiğinin yarısı. reşit olmaya az kalmıştır.
roman ismi.
Oh be seneye ehliyeti alıyorum peder sıkıysa şimdi vermesin arabayı diye düşünen genç insanın koptuğu yaşlardır.
(bkz: yas on yedi)
(bkz: kuru beş).*
hayatın ondan yana durduğu yaş.
küçükken olmak istenilen yaş, otuzu geçince de bir kez daha dönülmek istenen yaş.
cahit sıtkı hesabıyla dörtte biri hayatın.
"yaş on yedi...yolun dörtte biri..."

diye devam eder şiir!