bugün

Birşeyin olmasına çok ümit bağlarsınız, o olmaynca sigaraya başlarsınız.
yemekten sonra çok iyi gidiyor biliyonnu.
ulan bunu bile siyasete bağlayabilenler olmuş, ne yetenekli vatandaşlara sahip bir ülkeyiz (!)
ilk içtiğimde kafa yapıyordu, hep öyle olacak sandım herhalde.
olaydı iyiydi...
http://www.uludagsozluk.com/e/15796906/
can sıkıntısı,işsizlik,amaçsızlık,yorgunluk,moralsizlik.
içince zararlarını görüyoruz.. ama içmeyince unutuyoruz zararını.. ben bir sigaradan zevk almam, arkası olmalı, iki üç... iki üç içince de... açmaz devam ediyor...
bırakıldığında insan sinirleniyor... 171 e başvurarak ilaçla bu sinirden kurtulabilirsiniz... veya benim yaptığım gibi, bırakırken peşin olarak, arkadaşlarınızdan bu özel durumdan dolayı, kırıcı konuşabileceğinizi söyleyerek özür dileyebilirsiniz..
Bağımlılık ne yazık ki...
Bırakmaya çalıştım bir ara ama inanılmaz sinirliydim.
bir şeye bağlanma isteği.

lakin 1 yıldan fazla içtikten sonra bi ara bırakayım dedim 1-1,5 ay içmedim bana mısın demedi. ne bi canım çekti ne bişey.

sigaraya bile bağlanamadım amk.
dertten galiba ama derdi de giderdiği yok harbiden neden içiyorum lan ben bu sigarayı.
sözlük yazarlarının kendilerini zehirleme nedenleridir. (ben dahil)

tamamen sıkıntıdan, boş durmak yerine bu mereti içmek daha iyi geliyor.
Neden yaşadığımızı da bilmiyoruz ama yaşıyoruz. Sigarayı da nedenini bilmeden içiyoruz.
bir nedeni olmak zorunda mı bilmiyorum. içiyorum işte. iyi geliyor bazen. bazen cidden kötü de ediyor ama içiyorum işte. alışıyor insan zamanla, o olmadan yaşıyor. güzel bir şey aslında ama insanlar onu kötülüyor ya da abartıyor bazı şeyleri. öyle yani.
bağımlılık olması dışında mantıklı bir neden göremiyorum..
bi künefe değil sonuçta..yamulunacak bir tadı yok..
bırakamamak.
Seviyorum bu mereti!
Ucunda ışık olmayan ve duman çıkarmayan birşeyi ağzıma aldığımda garip garip bakıyorlar da ondan.

Tadıylan ilgili bikbikleyenler icin edit: bazı lezzetler vardır arkadaşlar; bi kac seferden sonra lezzetli gelmeye baslar. Mesela biranin tadı ilk icildiginde çirkindir fakat sonraları guzel gelir ve icilir. Sigara da öyledir iste. Mesela Rakı da oyledir. Bir nutella olmamasına rağmen kaşıklayan hatta ve hatta bardaga koyup icen coktur. Ve bu sadece yeme icmekle de değil; mesela bazı şarkıları dinledikce seversin. Su an bir süre dinlemedigimde kendimi rahatsiz hissettiğim bazı şarkıları ilk dinlediğimde "buneeeaamuuğagoyiimm" demişligim çoktur.

Neyse cok uzadı konuyu cinsellige baglamadan kapatıyorum.
bilimsel açıklamalarını yazmaya üşendiğim nedenlerdir. nöron, lob, ayak tırnağı, siberyun damarı gibi terimlerle uzun uzun cümleler kurmak isterdim.
ağzından duman çıkarıyosun, bunun bi tık üstü ateş çıkarmak.
Huyumu suyumu gibeyim. Alıştım. Yıllardır içiyorum. Ata yadigari sanırım. Rahmetli 2000 içerdim, ben biraz modernize edip marlboro kullanıyorum.
ben bıraktım valla, 2 yıl falan oldu. bigün canım çekmedi, akşama kadar içmedim, madem akşama kadar içmedim, bari sabaha kadar içmiyim dedim, içmedim, sabah, dün ne güzel sigara içmedim hadi bugün de içmiyim dedim, içmedim...

sonra bi ay sonra falan öksürmeye balgam çıkarmaya başladım, 3 ay sonra mı ne bi arkadaş toplantısında sigara ttutular aldım, bi çektim, iğrenç geldi herkesin içinde böööğğğk diye kusuyodum neredeyse...

o zaman dedim ki kendime benim bundan sonra bi daa sigara içmemem lazım.

o gün bugündür içmiyoyrum sigara.

hatta hemen dolu bi paket sigara halen daha mutfaktaki çekmecelerden birinde duruyo sembolik olarak. istesem şu an kalkar gider bi tane alırım. o sigara paketi ben ölene kadar orada duracak. sembol olarak.

yani sözün kısası- ben bıraktım kardeş. bi de şey...o ilk darbeyi,nikotinsizlik darbesini ikinciyi, üçüncüyü, balgamları, atlattıktan sonra, sigaraya karşı daha bi hassas oluyosun.

ben sigaraya başlamadan önce gençken, babam arabada sigara içerdi. hiçbişey olmazdı.

geçen bi arkadaşı arbayla tren garından aldım, eve gelene kadar bi sigara içebilir miyim diuye sordu iç dedim- demez olaydım, öksürmekten, öğürmekten araba kullanamadım.

sigarayla aramda derin bir uçurum oluştu.
ağızdan duman çıkıyor, bunun bir üstü ejderhalık aq.
görsel

Bazen sadece sigaraya bulaştığım için şükrediyorum millet ne kafalar yaşıyor.
ellerimi nereye koyacağımı bilmediğimden.
agir ve acili bir olume sebep oldugu icin.