bugün

yazarlarin bu sinsi i*ne mereti icme nedenleridir.
üzülüyorum sözlük, işte bunlar hep üzülmekten.
Hoşuna gidiyordur içiyordur. Şahsen ben severek içiyorum bırakmayı düşünmüyorum.
yalnızlık, bir de alışkanlık.
tiryakilik.
(bkz: nedensiz sevmek)
yanlizlik ve keyif. tek arkadasim bu. once mentolunu patlat sonra unut herseyi. o kisacik vakitte beynimde dusunecek hicbisi birakmio. o his icin iciyorum ve birakmayi dusunmuyorum cunku bu benim icin bir aliskanlik oldu.
bağımlılık.
kisa ve net olarak Karabük'te okumaktir.
özentiliktir.
sevgidir.. tutkudur sigara..
keyiftir.
hiç içmemektir.
salakça iradeyi okşama çabasıdır.

"7 senedir içiyorum ama bağımlı olmadım yaaa" demek için 7 senedir yalnızca arkadaşlarlayken içip tekken aramayarak bağımlı olmadığını ve iradenin güçlü olduğunu niyeyse ispatlama gereği duyma. Hiç içmesen ispatlayamazsın çünkü arada içip de bağımlı olmamak daha zordur, daha büyük irade ister. (bkz: yav he he)
sigara içmiyorum.
Bazen keyif, bazen dert.
Ayda yılda bir çok dertlenmektir ya da aksiyona ihtiyacınız vardır evde gizli içilir.
alışkanlık.
etrafta sinirli ve ciddi görünmek gerektiğim zaman içerim. başka zamanlarda içmem zaten. ne içcem zaten kağıttan içi ot dolu çubuk altı üstü. saçmalık.

sadece şantiyede çalıştığım ve ustabaşlarını etrafıma topladığım vakit onlara daha ciddi bi izlenim veriyor. gibi gibi.
merak. sigara benim için tereyağlı künefe gibi. hevesimi alsam da bıraksam.
Bırakmaya çalıştığım saçmalık. içmiyorum artık arkadaş uzatmayın şu zıkkımı.
bırakıp sonra bir daha başlayıp tekrar bırakıp yine başlamak içindir.
çünkü eşşeğin sikinden dolayı.
bağımlı olma dürtüsüdür.
zamanında izlemeye başlanılmış ve sonradan bayan dizileri izlemeye devam etmek gibi. sebep olarak da, sonunda ne olacak merak etmek gösterilebilir...