bugün

sağ elimdeki işaret parmağımda boydan boya duran bir yanık izi.

ilkokul çağlarında evimizin az ilerisindeki bir tüp deposunun yanında, yaktığı naylon poşeti kuru otlara götürmek isteyen hödük bir arkadaşa engel olmak için elimi uzatınca arkadaşta refleks olarak çubuğun ucunda yanmakta olan naylonu kenara kaçırdı. Sonuç; elimin üzerinde yanar durumda bir plastik ve yazarın çığlıkları efendim. Aylardan da temmuz ki ne siz sorun ne ben söyleyeyim. hala izi durur, o hödük arkadaşla da bacanak olduk sonradan.

Olum resmen mahalleyi ve mahalleliyi kurtardık ama ne bileyim bir muhtarı olsun bir ihtiyar heyeti başkanı olsun gelip de demediki voltraninsagkolu helal olsun sana al bu da mahallenin altın anahtarı. ondan sonra kahramanlara muhtaç bir millet olduk diyip ağlayın.

Te allaaam.

(bkz: aferin bana)
ikikaşımınortası.

Japonca gibi dursa da değil dostlar. Takriben yaş 4. Pikniğe gidilecek sülalece. Merdivenlerden yuvarlandım 3 katlı nacizane apartmanımızda.

Neden mi? Amcamı çok severdim, ortancayı. Ancak, bir kartal slxi vardı kendisinin. Bagaja oturmak istediğimden -evet yanlış duymadınız bagaja- Koşturdum apartman boşluğunda. Annem de sağolsun, içi astarlı eşofman giydirmiş bana astarın birinden 2 bacağım geçmiş. Ama eşofmanın dışından 2 bacağımda dışarda gözüküyor.

Acı sonla karşılaşmam uzun sürmedi. koşamadım tabi ben, yuvarlandım efendim. ikikaşımınortasında aman aman bir delik var idi. işaret parmağımı soktuğumu bile hatırlıyorum.

Durur orda şimdi sessizce bu yara izi. harry potter a ne kattıysa o yara izi, bana katmadı. O ne la çizdirdin mi olum ehue heuheu diyen mal liseliler bile oldu. E şimdi yaş aldık tabi haliyle. Az biraz karizmatik duruyor da, idare ediyoruz işte.

Bunun dışında sol bileğimde boyuna bir çizik var, baba esnaf, bir çuvalın içinde bir şey ararken, spatulanın keskin kısmı ile kesmiştim. intihar gibi amk.

Bir de sağ bileğimde nohut kadar bir iz var. o da şöyle ki, mahalle maçı yaparken burgazda , dörtçelik lisesi bahçesinde sert bi şut çekerken dengemi kaybettim, demir girdiydi oraya da.

Aşağılara doğru inersek vücudumda,

---- reklam alınır ----

Korkmmayın o kadar da ayıplı yerlere inmeyeceğim, apış arası falan demeyeceğim

---- reklam alınır ----

sol ayağımın topuğunda , inşaat alanında gezerken arkadaşlarla * , -ayağımda da sabo terlik vardı, topuk korunmasızdı- , hilal şeklinde bir cam kesiği var. Bu bayağı derindi, parça kopacaktı hatta.

Böyle yaralarım var.

Yürek yarasına, Kalp ağrısına hiç girmeyelim. 2 çiziği böyle anlattıysam, sen düşün artık yani.
parmak uçlarımda çocukluktan kalma yanıklarım var.
cok sevdigim bacagimdaki teneke kesigi yarasidir. neden seviyorum bilmiyorum bi faydasini da gormedik.
10 sene önce abimle kavga ederken kurşun kalemin ucu parmağıma girip kırılmıştı.hala duruyo orda siyah siyah.bir de lisede arkadaş uçlu kalem attıydı tutmam için.tuttuk ama o da girdi elime duruyo siyah siyah.biriniz de mavi filan atın mk.
ilkokuldaydık yanılmıyorsam 7. sınıf. sınav zamanı, mayıs falan. hayatımda ilk defa arkadaşlarımla denize gidecektim. öğlen okul bitecekti. ardından hemeen şile otobüslerine atlayıp çiuuv şileye!
sınavı olduk işte neyse 2 ders daha var. sezer diye bir piç kurusu! piç kurusu diyorum çünkü o kadar haklıyım ki.

neyse gamze diye bir kız vardı. asılırdım bildiğin severdim de. seksiydi allahsız. ne yaptım ettim bayağı samimiyet kurdum onunla. neyse sezer e gelelim biz. ben tam gamze nin elinden bir şey alacakken sıradan uzandım vee bu piç sezer kalemi dikine götümün altına koymuş öyle tutuyormuş tabi bende fark etmedim. şapadanak bir oturdum aman allahım o da ne. iyi ki tam oturacakken çekme zahmetinde bulunmuş da piç zor yırttım tam oraya ya da yakınına gelmesinden.

sol yanağa battı kalem. bildiğin o uçlu kalemin o uç kısmı girdi. rotring ti galiba birde. orada kalem kaldı amk. ama sikimde değil gamze gördü ya o halimi hissetmiyorum acıyı kanı falan. pantolon kan revan içinde. gittim tuvalete dikkatli bir müdahale ile kalemi çıkarayım dedim. ve doktor olacak adammışım 1 saate çıkardım. aldım yara bandını yapıştırdım oraya. sonra işte o gün okul bitti. sezer in amına da koydum. gamzeye de rezil oldum.

ama o yara kaç yıl geçti o iz hala var.
biri öyle bir gitti ki halen izini taşırım.

http://www.youtube.com/watch?v=rjyELfw9cc4
(bkz: gönül yarası)
dizimdeki 27 dikişlik 2. sınıftan kalma yaradır.
Küçükken ablama vurmuşum oda bana vuracakmış tabi ödeşecek aklınca bana o camiden falan alınan takvimi fırlatmış ucundaki demirde kafayı yarmış benim ta ozamandan kafamın arkasında yarık var ve hala saç çıkmıyo.
annem yanlışlıkla elime ütü bastırdıydı onun izi , koluma demir girmişti onun izi var , küçükken penaltı atarken dizimi yaraladım o biraz kaldı .
Tencereye düşüp burnumu yarmıştım küçükken. Hala izini taşırım.
burun kırılmıştı. hala hafif yamukluk var.
yazarların herhangi bir sohbet esnasında ''aa bak benim de şurda şu yaram var, bi' gün...'' diye yardırmaya başladıkları anısal izlerdir.
örnek verecek olursak şakağımda yolduğum su çiçeği izi, bir de kapının henüz bir yaşındayken elimin üzerine kapanması suretiyle hastanede edindiğim dikiş izi. mesela.
sağ diz kapağımda ki motor kazasının izi.
sarhoşken motor sürmeyin.
sağ ayak bileğimden parmaklarıma kadar gelen yanık izim.
3 yaşındayken kafama salıncak girmişti hani şu eski salıncaklar vardı ya demirden olan kenarları bükülüp eğilmiş onlardan işte. onun izi durur hala alnımda.
Henüz yaşıma girmemişken bebek arabasıyla apartman merdivenlerinden yuvarlanmam sonucu yarılan alnımdaki dikiş izleri.
çocukken sağ elime ütü düşmesi sonucu oluşan izler.
sol el bileğimde 8 dikişim var, aynı elimde çeşitli yara izleri. sebebi bırak ehliyeti, yaşım dahi tutmazken kullandığım arabanın takla atması. lise öğrencisiydim henüz. mezun olduktan sonra öylesine liseye gittim, beni gören birisi duymadığımı zannederek yanındakine;
-şu kim tanıyonnu?
+yooo?
-bizim lise tarihi boyunca arabası olan ve onunla takla atan tek kişi.**
Sağ elimin üstünde küçük kabarık bir çizikcik.
kafamda düşmeler, kalkmalar, yuvarlanmalar, çarpışmalar sonucu bir kaç yerinde oluşan yarık ve bu yarıkların getirmiş olduğu 21 dikiş izi (bkz: yuh) 21 tane ayrı ayrı değil la 3 bilemedin 4 farklı yerde. saçlarımı kısa kestiremiyorum. uzun saç bana yakışmıyor. ergen emo kızlar gibi pfff diyesim geldi valla.
On yaşındayken kafama düşen çerçevenin keskin köşesinin saçlarıma doğru çok minik bir izi durur. Sol ayağımın arkasına da salıncak demiri saplanmıştı. Leleleatgitsin isimli yazarın yarasının sebebi de bir ihtimal ben olabilirim.
elime giren yaklaşık 10 santimlik gazoz şişesi parçasının bıraktıgı iz ilk gün ki gibi duruyor.

kafamın üzerinden bisiklet geçtiğinde, alnımda oluşan 3 santimetrelik iz hala duruyor.

6. sınıfa giderken, burnumun üzerinde patlayan kafa darbesinin izi hala duruyor.

sağ yanagımda bulunan ve elimle koparttıgım et beninin izi hala duruyor.

saysam roman olur, gazi gibiyim aynı.
sol yanagimda minik bir estetik ameliyatindan kalan cizik.
güncel Önemli Başlıklar