bugün

sol kolumda ki kesik izidir. parmak kalınlığında açılmıştır , çok hoş durmaktadır.
bisikletten iki kere düştüm birinde burnumun sol deliği yarıldı diğerinde dizime çakıl taşı girdi.hala durur izleri.
sol ayak aşil tendon kesiği.
sağ bileğimde 2010 yazından kalma c şeklinde bir yara izi.
sünnet dügününden sakladıgım bir yara izi var .
Burnumun önünde, dudaklarımın hemen üstünde; 5 yaşından kalma bir dikiş izi var ama çok belirgin değil. Evimizin bahçesinde oynarken tel kesmişti ve dikiş atılmıştı.
5 yaşında sobada göbeğimi yakmıştım. sorgulamayın çocukluk işte. hala az da olsa izi var.
Eolo ile babasi carsiya giderler. Birden babasi bakar ki kiz yaninda yok, insaat cukuruna dusmustur. Bacagini insaat demiri kesmistir. Yara gecer izi kalir.
14 şubat 2010 yılında bir binadan düşmüştüm. belim ve ayağımda kırıklar oluşmuştu. belimde 30cm lik bir ameliyat izini taşıyorum.
kafamda 13cm genişliğinde bi yarık var. Eskiden salıncakların oturakları demirdi, hızlanıp atlarken ileri değil yukarı çıkmıştım olduğum yere düşünce de salıncak kafamı yarmıştı daktır bile nasıl ölmediğimi merak etti. su tuttum efenim su.
alnına atılmış 3 dikiş. karizma durduğunu söylüyorlar. çokta belli olmuyor zaten.
sol bacağımdaki kaza kurşunu yarası.
sağ bileğimdeki ayçicek yağı yanığı.
kafamın sağ üst tarafında ya "v" yada "l" şeklinde tam bilmiyorum 8 dikişlik baya büyük bir ameliyat izi var. mutluyum.
Burnumun goze yakın sag tarafında bır cizik . Sokakta otururken komsunun oglu taş atmıştı . Bır grup kız ıcınden o tasın bana gelmesi kaderden başka ne olabilirdi . Ozaman ben 8 abım 13 yasındaydı. Abım kosarak yanıma geldı baktı ve gıdıp cocugu hunharca dövmüştü .
minik bir çocukken çok güzel buz mavisi pantolon giyen bayana bakayım derken ayağımın takılıp, kaldırımın sivri kenarına vurduğum sol dizimdeki yaradır.
kalp yarası diye duygusallığın köküne vurmak isterdim ama yapmayacağım.
dizimde bulunan 10 dikişlik yara.
boyum kadar kızılcık ağacına çıkarken dal kırılıp kırık kısmın bacağıma dalması sonucu olmuştu.
yeni sünnetliydim allahtan pipime bir şey olmadı.
ona bir şey olsaydı ne yapardım ben.
(bkz: yazarların hala izlerini taşıdıklarının yararları)
(bkz: yanlış okumalar)
sol kolum ve bacagimda kesik izi sag yuzuk parmaginin ic tarafinda yarik izi var.
sol elimin baş parmağında ben 3 yaşındayken oynadığım sapanın izi var, sağ elimin üzerinde yine küçükken oynadığım cam kesiğinin izi var.
sol bacağımın kenarı . rizede çay alım yerinde çatıdan atladım betona sürte sürte indim sonuç bu.
iki eliminde baş parmaklarında kesik var, 5 yıldır taşıyorum.
oturdugumuz apartmanin cocuklar bahceye girmesin diye yapilan demirlikleri koluma saplanmisti. izi kaldi iste kolumda.
ohooo oooo dur. hangi biri sayılası? mesela ablam ben dokuz yaşındayken(cedrikten bir yaş büyükken) sağ bileğime makas saplamıştı, ama allah var iyi kızdırmıştım ha. takip eden aylarda küçük kardeşim hafız yusuf kafama çay tabağı atmış ve üç beş santim yarmıştı. fazla kanamadı. kendiliğinden geçti. abim en büyük dingilliğini bana karşı yapmış olmalı şu hayatta. mahallede yeni aldığım bisan bisikletle tam gaz hız yapıp ellerimi bırakmışım, mahallede maç yapanların arasına önceden ıslık çalarak dalmıştım. herkes açıldı kenara, abim kaldı öyle inadına. ayağındaki topu geri- ileri yapacağına, yapamadı ve topla ben kaldık başbaşa... buyrun cenaze namazına! işte o gün öldüm ben! neyse işte üç beş metre sürüklendikten sonra, kafam çöp varilinin on cm yakınında bir vaziyette durabildim. sol kol çatlak, ellerin dışı soyulmuş ( bu en büyük acı) kafamın sol yanında hala mevcut bir delik vari birşey var. merak etmeyin şu an üniversite okuyorum , ilk girişte dersaneye gitmeden kazanabildim, ve derslerim de gayet iyi. anlatabiliyor muyum? heeee ben annemi unuttum yaa! altı yaşındayım anneme yardım edecem soba borularını çıkarmak için, annem elinden bir kaydırdı boruyu laaaaapp (from ismail abi) sol kaşımın beş cm yukarısına, lan durduramıyolar kanı, derken 7 dikiş de oraya. ha bi şey daha var ama onu da (bkz: unutulmayan kazalar) başlığında yazmayı düşünüyorum.
iett otobüsüne yetişebilmek için e5 kenarında 3 metre havada uçtum, sanırım dizimde ve sağ dirseğimde izi hala duruyor.