bugün

(bkz: erwin schrödinger)
(bkz: richard dawkins)
albert einstein
sir isaac newton
Nicola Tesla.
(bkz: ismail akbay)
(bkz: haydar dümen)
(bkz: isviçreli olsun da kim olursa olsun)
(bkz: Alessandro Volta)
Issac Newton.
(bkz: halil inalcık)
(bkz: edhem eldem)
(bkz: ünsal oskay)
nicola tesla'nın kesinlikle bulunmayı hakettiği listedir.
(bkz: farabi)
(bkz: devlet bahçeli) *
(bkz: richard dawkins)
(bkz: madam curie)
(bkz: albert einstein)
(bkz: cahit arf)
isviçreli bilim adamları ve albert einstein.

ha bir de türk olarak halil inalcık diyorum.
calculus hocam. abdülkadir özdeğer'dir kendileri. isteyen araştırabilir.
bölüm başkanı hocam
nikola tesla
sevdiğim ''tek bir bilimadamı'' değil ''bir gurup bilimadamı''dır..

insanlığın başına bela olan hastalıklara şifa bulan yada şifa bulmak için uğraşan her bilimadamını alnından öperim..

adam kansere,diyabete ve hatta yaşlanmaya çare bulmak için uğraşıyor..sizin için bizim için insanlık için çabalıyor..böyle bir bilimadamının alnından akan her ter kutsaldır..başarısız da olsa çabası takdire şayandır ve insanlık üstü bir olaydır..

düşünsenize..bilimadamları kansere çare bulursa, o bilimadamı yada bilimadamlarının heykeli dikilmez mi ? milyonlarca kişinin hayatını kurtarmış olurlar..

benim gözümde hastalıklara şifa bulan bilimadamları ''yüz tane einstein'' yapar ayrıca..

ne demek istediğimi günün birinde çok güzel anlarsınız..

birisi ''richard dawkins''den bahsetmiş..richard dawkins bilimadamı değil filozoftur herşeyden önce..mesleki alanı bilim kategorisinde olabilir ama adam ''bilimden'' değil ''felsefeden'' para kazanıyor..felsefe yapıyor..böyle bir adama bilimadamı denemez..''filozof yada düşünür'' denir en fazla..

''dawkins'i bilimadamı olarak gören'' arkadaşlara sormak gerek ayrıca..afedersiniz ama tüm zekasına ve karizmasına rağmen dawkins'in insanlığa ne gibi bir faydası var ? söylermisiniz bana ? hangi hastalığa şifa bulmuş yada şifa bulmak için çaba göstermiş ? insanlığın hangi derdini çözmüş ?

adamın varsa yoksa tek derdi dinler..''tanrı var mıdır, evrim nasıl meydana gelmiştir vs'' gibi sonu gelmez ve ''Kimseye zerre kadar faydası dokunmayacak olan'' tartışmalardır..bu tür tartışmalar bilim dünyasında da ''bölünmelere ve kamplaşmalara'' yol açıyor..dawkins o yüzden felsefe alanında kalsa ve bilimsel tarafa sıçramasa çok daha iyi eder..

böyle birine ''bilimadamı'' bile denmez..
(bkz: albert einstein)
tartışmasız tesla. ancak türk düşmanı olduğu söylentisi beni düşündürmüyor değil.
(bkz: hasan hilmi hacısalihoğlu)
isviçreli olması yeterlidir. zira duyduğumuz tüm bilimadamları isviçrelidir.
tabiki de Nikola Tesla'dır...
graham bell.
Nikola Tesla. Saygılar!