bugün

entry'ler (118)

blogger

Yazma serüvenime başladığım sitedir.

https://cemilebalci.blogspot.com/?m=1

Bu da sayfamdır. Okuyalım.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Pearl jam- Better man.

kürdistan kurulsun

(bkz: yarrak afedersin)

yazarların hayatında eksik olan şeyler

Daktilo. Bir daktilom olsa çok güzel olur sözlük. Hele bir de pastel mavi olursa tadından yenmez be.

her kadın potansiyel orospudur

O zaman her erkek de potansiyel orospu çocuğudur diyerek tamamlanacak olan versus.
Ne oldu, hoşuna gitmedi mi?

gecenin şarkısı

Onur akın- asi ve mavi.

gecenin sözü

"Masumiyetine ateş edilmiş gibi hissediyorsun."

sevişen insan sayısının sevenlerden fazla olması

Normaldir, çünkü seks her yerde. Çok da bir anlamı yok. Bulunması zor olan şey aşk. Onu arasanız bile birçok insanda yok. Ve bulsanız da, tam orada, önünüzde duruyor olsa bile etrafta bu kadar seks varken nasıl yaşayabilirsiniz ki?

yalnızlığı tek cümleyle açıklamak

(bkz: farid farjad)

en yakındaki kitabın yazarı

(bkz: sir arthur conan doyle)

gecenin sözü

"Damağım çöle dönmüş, sesim çamura;
Oyuncağını geri ver içimdeki çocuğa"

kinyas ve kayra

Okumadan önce yorumlara takılmayın derim zira önyargı olabilir. Okudum ancak kitap bir türlü işleyemedi bana. Elinden kitap düşmeyen biriyim ve kinyas ve kayranın ününü çok duydum haliyle büyük hevesle başladım ama ufak bi hayal kırıklığı oldu. Kesinlikle melankolik ve karamsar bir kitap ve olay akışından çok iç ses odaklı. Güzel bir anlatımı, içeriği var, kaliteli ama hayat felsefem ya da dönüm noktam olabilicek kadar etkili olmadı bende. Bir türlü samimi gelemedi, bazı noktaları ise aşırı yapmacık geldi. Yeraltı edebiyatı seven biri olarak bence bu kategoriye alınamayacak kadar ergen felsefesi düzeyinde.
-- spoiler --
Kitabı okumadan önce kitabın otomatik portakal özentisi olduğu doğrultusunda bir yorum okumuştum ve haliyle kitaba önyargılı yaklaştım ama eğer otomatik portakalı okuduysanız okudukça kinyas ve kayra'nın kurgusunun ve betimlemelerinin benzediğini fark edebilirsiniz.

sözlük yazarlarının evcil hayvanları

Zeus adında siyah bir kedi..

çocukken yapılan psikopatlıklar

Ilkokul 1. Sınıftayken sıra arkadaşımla arama oturmak isteyen kızın alnını ucu yeni açılmış kalemle boydan boya yarmıştım. Dikiş atılmıştı. Kız " naptın seenn" diye zırladığında " bana ne oturmasaydın aramıza " demiştim hatta. Sevdiklerini paylaşamamak mı yoksa psikopatlık mı bilmiyorum ama yine olsa yine yaparım.

günün sözü

Insan inandığı şeyler uğruna muhteşem hatalar yapabilir.

yazarların hayattaki en büyük başarısı

300 milyon sperm arasından birinci gelmekti. Sonra zirvede bırakmaya karar verdim.

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

I'm the hero of the story, don't need to be saved.

ağlamak

Sezen'in " ağlamak güzeldir; dökülünce yaşlar gözünden sakın utanma" dizelerine eşlik etmektir.

sesi duyulduğunda allahına kurban denilen kişiler

Alex Turner, Adam Levine, Benedict Cumberbatch.

ölümüne en çok üzülünen dizi karakterleri

Walter white - breaking bad
Michael Scofield - Prison Break
Debra Morgan - Dexter.