bugün

entry'ler (648)

çocuğuna timur yerine abdullah ismi veren türk

Arap boyundurluğundan çıkamamış bir an önce uykudan uyandırılmayı bekleyen türktür.

günün şarkı sözü

Herşey seninle güzel yolda yürümek bile
Olmayacak düşlerin peşinde koşmak bile
Herşey seninle güzel bu toprak bu taş bile
içimdeki bu korku gözümdeki bu yaş bile.

memleket neresidir sorunsalı

Memleket ve vatan ne doğduğun ne de doyduğun yerdir. Memleket ve vatanın sevdiğin insanların kalbidir.

kıvırcık saçlı olmak

Kıvırcık ve uzun saçlı olmak daha zordur. Yazları bandana ile gezersiniz terlememek için. Ha birde dolaşır sürekli saçlar.

anın içkisi

Soğuk şarap.

kımız içerken dikkat edilecek konular

Kapalı kutudaysa biraz sallayın homojen karışsın. Yemekten 1.5 saat sonra için.

kamp arkadaşı ilanları

Kamp yapmayı büyüten yazar çığlıkları duyuyorum sözlükte. Yapacak arkadaşlar korkmanıza gerek yok atla deve de değil. Keyfinize bakın ve cesaret edip o kampı yapın. Ben tek yaptım yapıyorum arkadaşla daha bir iyi olur ama farketmez.

bria skonberg

Önemli caz vokalistlerindendir. Frank Sinatra' nın şarkılarını da yorumlar.

türk kızlarının dillere destan güzelliği

Türk kızından bizim kanımızdan daha öte ne olabilir ki. Hangi ırktan kız güzelliği ve bağlılığı ile mest eder? Büyük ırkın güzel kızları da destansı güzeldir. Zaten destanlarda bile bahsedilir.

kımız

Esas türk içkisidir. Türkiye'de her yeri arayıp didik didik etmeme rağmen bulamadığım içkidir. Hani nerede satılıyorsa arayıp kargo ile isteyeceğim kargo parasını da karşılayacağım içkidir yalnız biz türkler geleneğimizden ne kadar kaçarak uzaklaştıysak kımız bile bulamıyoruz.aynı şekilde kefir satılıyor ama kaç kişi içiyor ki. Keşke kırgız türkleri ve kazak türkleri gelse de burada bir kımız fabrikası açsa. Her ay 1 kasa ben alacağım söz olsun.

tengricilik

Tengricilik ile ilgili bir kitap bile okumadan yapılan asılsız suçlamarı kesinlikle kabul etmediğim ve arap kültürünü reddettiğim inanıştır ve yaşayış biçimidir. Altını çiziyorum tengricilik sadece bir din değil yaşayış biçimidir. Gayet Müslüman kalarak da tengricilik adetleri benimsenebilir. Şunu unutmayın ki bizleri ırkçı olarak nitelendirenler kendi düşünceleriyle net ayrılışlar yaparak ırkçılık yapıyorlar.

işaret

Tanrıdan işaret beklemek türklere tengricilikten gelen bir alışkanlıktır. Mesela şiddetli gök gürültüleri tengrinin kızdığına dalalettir. Hep iyi ya da kötü işaret beklenir. Benimde atalarımın geleneğini sürdürdüğüm ve inandığım hadisedir.

entry silmek

Kararsızlık durumudur. Yapmayı sevmediğim eylem.

ege

Ege' nin mükemmel anlamlı şarkısıdır. Kitabı da çıkmış. Hep kitap yazacağım diyordu. Muğla'da yalnız yaşayıp inzavaya çekildiği zaman yazsı sanırım. Merak alıp okuyacağım. Sosyal medyam olmadığından geciksem de kitaplığımın en güzel köşesine koyacağım.
Buyrun o şarkının sözleri:

Yine yol göründü yaban ellere
Eşyaları toplamalı çıkmalı
Şimdi şoseye bir vedayı esirgeme
Dost yok resminden gayrı
Helal olsun emeklerine
Helal et sende hakkını

Giden gelirmi bilinmez
Ten gider can ayrılmaz
Kaderimiz alnımızda
Olacaktan kaçılmaz
Küs gidemem dert biçemem
Sevdan rehber yol bilmem
Sen yüreğim sen can evim
Sensiz geçen gün bilmem

Ne çok düşersen düş canım
Mühim olana kalkmandır
Düşmez kalkmaz bir Allah
Dünya bize son haktır
Bu son günde tek dileğim
Seninle barışmaktır
Helal olsun sana sevdam
Helal et sende aşkını

levent ak

Dünyadaki en çok sevdiğim sanatçı ege' nin gerçek ismidir. Türkiye sonrasında ne böyle temiz müzik gördü ne de böyle ses.

soğuk biri olmak

Yapı meselesidir. Lise yıllarından beri buz gibi olunmak istenmesine rağmen sadece ve sadece sıcak biri olmaktan ileriye gidilmemektir. Sıcak olsanız da insanlara herşeyi anlatmazsınız. Ama soğuk insanları hiç sevemedim yalnız garip bir şekilde istedim de açıkcası.

yapılmaması gereken şeyler

işe kukuxumusu bandanasıyla gitmek.

corona

Sabahları içilebilecek hafif bira.

cinsel dürtüsü en yüksek burç

Burçlardan pek anlamam ama tutku ve arzu konusunda koç sanırım.

risale i nur

Kürt bir dingilin zırvalarını içeren kitap. Her devrin bir Fethullah ı vardır.