bugün

diğer yazarlarıda motive etmeye yarayan olay
işin "açı" lıktan çıktıgı bir kesindir. Birlik ve beraberliği sağlayalım derken şimdi de sabotaj amaclı kötü oy kullanan oy at alemdar 'lar türedi başımızda..fesatlık göstergesi dibine vurdu..Galiba biraz daha sinirlemize hakim olmamız gerekiyor, elbet birgün ziktir olup giderler...
fikirlerini acıklamaktan cekınmeyen ve dobra dobra savunan yazarların gırıslerıne kotu basarak susturma cabasına gırmelerıdır.
3 açıdır efendim
(bkz: pekiyi pek güzel)
(bkz: eh işte)
(bkz: ıyyyyy iğrenç)
kırılma kanunlarını kapsayan olaya google ile bakmak gereken açıdır,
zira yazarın baktığı entrye göre olaylar gelişir.

diyelim ki gelen ışın yazarın bakış açısı olsun. gelen ışın, kırılan ışın ve normal aynı düzlemde bulunur. ışık yoğunluğu az ortamdan, yoğunluğu fazla olan ortama girdiğinde hem daha fazla açıyla kırılır, hem de hızı azalır.
işte bu sebepten entrye doksan derece bakarsanız pek bişi farketmez. demekki açımız bu değil. eğer entrye dar açıyla baklarsanız bu sefer gördüğünüz karşı taraftaki yansıyan ışının doğrultusundadır. demekki açımız doksandan az da değil. oylama yapmak için öğrenciler şey pardon yazarlar hep geliyorlar diyolar ki, sayın scarface* ne yapmak gerek? bende onlara düşünüp uygulayasınız diye snell kanununu öneriyorum. demek ki neymiş önemli olan bakış açısı değilmiş. bakmakla görmek arasındaki farkmış.
kimileri için hiçbir şey ifade etmeyen, etmediği gibi entry'leri okumadan "ya şundadır ya bunda" diyerek katılacağı oylama...
sevdiği arkadaşları güzel bir şey yazmışsa direk iyi oylanır, kötü bir şey yazmışsa yorumsuz kalınır, tanımadıkları güzel bir entry yazmışsa yine iyi oylanır, kötü yazmışsa eksi oy verilir. * *
bir yazarın bir entrysini beğenmeyen diğer bir yazar: (bkz: düzenli olarak elazığ entrysi eksilenen kişi)
bu yazar ne yaparsa yapsın, bilgi içerikli entry girmiş bile olsa bütün entrylerini eksiliyor.
böyle yapan yazarları kınıyorum.
oysa (bkz: başkasının entrysini onaylayınca mutlu olmak) diye bir şey var.
bana göre, emeğe ve başkalarının fikirlerine saygı olayı.
**şu an itibariyle yazmaya dalıp oylamayı unutuyoruz desem yeridir.bir başlığa bir entry giriyosun ,beğenen beğenene...özel mesaj üstüne özel mesaj...övülmenin verdiği hafilikle havalara uçup oylama durumuna bakıyorsun ki bir kişi bile oylamamış * **yine günün birinde bir başlığa bir entry giriyosun.girdiğin entry ye özel mesaj üstüne özel mesaj geliyor tepki amaçlı.özel mesajlar aracılığıyla kimi zaman ideolojik tartışmalara giriyorsun.bu hafta kesin en kötülerdeyim diyorsun ;korka korka oylamaya bakıyorsun hiç bir şey umduğun gibi değil *

sonuç olarak şunu diyebilirim ki oylayalım,oylanalım
(bkz: yazarlarin oylama konusuna bakis asisi)
(bkz: yiğit özgür)*
demokrasiye bakış açıları ile doğru orantılıdır.
istatisliklerine bakınca hiçbir değişiklik görmeyince yazarın yıkıntısıdır.
ahanda süper olmuş (bkz: pek iyi pek güzel)
arkadaşım iyi düşünmüşün de, bide iyi ifade edebilsen (bkz: eh işte)
ne dio lan bu (bkz: ıyyyy iğrenç)
doğru bişeyler yazsa bile bu yazara ideolojime ters olduğu için kötü oy verecem bakış açısıda bunlardan biridir.
oylamadaki seçenekleri ödül ve ceza olarak nitelersek eğer ve motivasyonun da ödül ve ceza ile belirlendiği aşikar iken, yazarlar adına karma puanının olmaması sözlükteki oylama alışkanlığının düşük olmasının en büyük sebeblerindendir. *
45 derecedir bu açının ölçüsü ölçtüm biçtim.

--spoiler--
zwht
--spoiler--
eh işte oyunun nötrlüğü ve gereksizliği.
eh işte oyu aldığımızı nerden anlıyoz?
(bkz: 2 nesil cahil)
iki türlüdür
(bkz: seri eksi oy veren ibne)
(bkz: seri artı oy veren melek)

bu kadar. saygılarımlan...
illet eden 'bi dakka' yazısı yüzünden soğuk bakıyorum artık.
''tarantino* otuzbir çekip kaydetse izlerim.'' zihniyetinin sözlüğe yansımasıdır.
- mecburi değilmiş, güzeeeeel...
yok. olmayan bakış açısıdır.

çünkü oylama denen şey pek yaygın değil.
dogru soyleyen ateisti bile iyi, yanlis konusan alpereni bile kötü oylarim. acimam.