bugün

Görseldeki gibi.

görsel
ilkbahardan sonra gelir.
6.ay.
Senenin bitmesine 6-7 ay kalır.
bitmiştir.
sözlüğe göre Kuzey yarım kürede 21 Haziran 23 Eylül, güney yarım kürede 21 Aralık 21 Mart tarihleri arasındaki zaman dilimi, ilkbaharla sonbahar arasındaki sıcak mevsim. yani buna göre daha yaz gelmedi, 21'inde geliyor.
Gök gürlüyor, şimşek çakıyor, yağmur yağıyor. Gene. Yaz gelmiyor.
gelsin artık çok sıktı bu aylar.
turizm dönemi olduğu için ekonominin en canlı olduğu mevsim.
Bunaltıcı olmayan mevsim. Sevdigiyle sahilde şarap içtiği mevsim yerine 40 kat giyinip şemsiyeyle savaşanların sorunsalı.
Yaz, bitmeden gel
Yapraklarım solmadan, narlar olmadan gel..
Doya doya seviş benimle hadi,
Açık saçık konuş benimle hadi.

Gibi cinsel zina içerikli edepsiz sözler barındıran sezen aksu şarkısıdır.
görsel
görsel
görsel
yaz demek sosyal medyada payaşılan havuz/deniz, şezlong ve ayak fotoları demektir artık.

hiç mi şaşmaz bu paylaşımlar.
böceklerini de al defol git dedirten mevsim. sabahtan beri böcek fobimi tetikleyen o kadar çok olay oldu ki bir an deliriyormusum gibi hissettim. üçüncü duşumdan ciktim az önce de.
Nedense bende sürekli geçmişe dair düşünceler doğuran mevsim. Geldiğini hissettiğimde Gerek çocukluğuma, gerek yakın geçmişe dair çok derin hisler beni sarabiliyor. Nedenini bilmiyorum, resmen kronikleşmiş.

Güzel günler, sıcak mutluluklar, saf duygular özleniyor. evet...
özlenendir.
Gelsin de ateş edek biraz.
tüm mevsimlerin şahıdır. az kalmıştır.
Tüm mevsimlerin şahıdır.
insanı bunaltan, hayattan soğutan, yaşama istediğini kaybettiren, ortalığı sivrisineksinek kabileleri ile dolduran, sokaktaki bağırıp çağıran veletlerin iyice çoğalmasına sebep olan, uyku düzeninin anasını siken, toplu taşıma araçlarındaki o leş kokuyu daha da bastıran siktiriboktan sikik mevsim.
insanlarından dolayı nefret ettiğim bir mevsim oldu her zaman. Kış ve sonbahar varken kim yaz'a kalmış ?.
sürekli terlemek, sivrisinekler tarafından gece yatarken tacize uğramak, kalabalıkta zar zor yürümek.. benim için tamamen bunlardan ibaret olan mevsim.
dört pencere, göğün ve denizin
uyaklı dörtlüklerini asıyorlar odalara.
yapayalnız bir gelincik
öğle vakti onikiyi gösteren bir nöbetçi
yazın bileğinde. ve böylece güneşin
parmaklarına takıldığını hissediyorsun
saçlarının, ışıkta ve rüzgârda seni özgür kılan.
 "Yaz, icinde bitmesini hic istemedigim essiz anlar ve ayni zamanda hicbir seyin, hic kimsenin sonsuza dek benimle kalmayacagini anladigim ayriliklarin mevsimiydi." Kursat Basar - Yaz
Kursat Basar okurken yine kendimi buldugum bir cumle. Keske hic bitmesen yaz.
çok çabuk biten mevsim.