bugün

Ateist baskını sonucu ortaya çıkan düşüncecik.
kıçı kırık bir şeytanın dahi üstesinden gelememiş, kullarını ona kaptırmaktan korkan ve kaptırdığı kullarını şeytana uyduğu için cezalandıran; ve aslında şeytanı yok etse tüm sorunun çözüleceği ancak bunu bir türlü akıl edemeyen tanrıdır.

bu arada asıl hikayeyi biliyorum; kullarını şeytana kaptırmaktan korkmuyor tanrı, sadece bahse giriyor şeytanla.
kumarbaz tanrı...
(bkz: ateş seni çağırıyor)
(bkz: ahirette göte girecek başlıklar)
allah zalim değildir. ancak her bir zalim, isyankâr, günahkâr kul kendi nefsine(kendisine) zulmeder. bir insanı cehenneme sokan tek şey kendi iradesiyle egosuna veya seytana uyarak allah'a isyan ve inkâr edip, zalimlerden olup, cehennemi zevkle yaptığı azgınlıklar sonucu hak etmesidir.
Dr. Bob Sweeney (Avery Brooks):
''Bir zamanlar ben de herkesi
suçluyordum. Çektiğim
tüm sıkıntılardan , acılardan ,
başıma gelenlerden , yakınlarımın
başına gelenlerden ötürü herkesi suçlardım.....Toplumu
suçlardım. Tanrıyı suçlardım. Cevap
bulamadım çünkü yanlış
soruları soruyordum. DOĞRU
SORULARI SORMALISIN. ''
en sonunda siki tutacaktır şüphesiz.
sen her boku ye dünya da sonra tanrı sadist (bkz: ybsgçk)
allah rahman ve rahim oldugu gibi ayni zamanda kahhardir. cennet; rahman, rahim, kerim, latif, cemil, hannan, samed, vahid, ehad, adl ve diger isimlerinin tecellisi iken, cehennem de kahhar isminin tecellisidir ve geregidir. az bir zahmetle cenneti kazanmak varken hem de rehberler gonderilmisken sen tembellik edip, seni yoktan var edeni inkar edersen, o da seni sana layik bir memlekete gonderir.
bizim ruhumuz dünyaya imtihan için gönderilmeyi kendisi istemiştir ve sonuçlarına katlanmayı dünyaya gönderilmeden önce kabul etmiştir.yani burda illaha laf atılması gereken biri varsa kendi ruhumuzdur.belliki yapamayacağı bir işe soyunmuştur ve cehennemde yanacaktır.
(bkz: ateistin çenesinin baş ağrıtması)
maalesef tanrıyı inkar etmeyenlerde yanacaklar orada (bkz: hristiyanlar) (bkz: yahudiler). bu dinlerin tanrıyı sadist göstermesi değildir de nedir? ben diyorum dinsizlik en mantiklisi abi.
inanmayan kişiyi bağlamayan durumdur. henüz kendine "ben kimim" diye sormayan kişinin sözüdür bu. inanıp inanmamakta özgürdür kişi, insanların kendi aralarında nasıl ki adalet sistemi varsa hapse girmek v.s. gibi, yaratıcının da bir adalet sistemi vardır fakat eğer inanmıyosan seni bağlamaz sen telaş etme boşuna bak çorbana... maksadın bişeyler öğrenmekse araştır öğrenirsin emin ol daha kuvvetli ve daha az sığ olan düşüncelere sahip olabilirsin. artık şu "tanrı kaldıramayacağı taş yaratabilir mi?" tadında sözcükler sarf etmek yerine daha aklı başında, tartışılabilir, konuşulabilir hatta sohbete çevrilebilir şeyler söylemek lazım.
cehennemde ateş yoktur, herkes kendi ateşini kendi götürür.
denir ki: "cehennemde aslında ateş yoktur. buraya gelenler ateşi beraberinde getirir."
sabah akşam inanmadığı tanrıyı eleştirerek cehennemi hak eden sadomazoşist kullar farkındamı bilmiyorum ama;
eğer* sadist olsaydı kendine hakaret edilmesine izin verirmiydi? demekki neymiş, esfeli safilini hak etmek başka şey ateist olmak başka şeymiş.
allah zalim değildir.ancak her bir zalim,isyankâr,günahkâr kul kendi nefsine(kendisine) zulmeder.bir insanı cehenneme sokan tek şey kendi iradesiyle egosuna veya seytana uyarak allah'a isyan ve inkâr edip,zalimlerden olup,cehennemi zevkle yaptığı azgınlıklar sonucu hak etmesidir.
Dr. Bob Sweeney (Avery Brooks):
''Bir zamanlar ben de herkesi
suçluyordum.Çektiğim
tüm sıkıntılardan , acılardan ,
başıma gelenlerden , yakınlarımın
başına gelenlerden ötürü herkesi suçlardım.....Toplumu
suçlardım.Tanrıyı suçlardım. Cevap
bulamadım çünkü yanlış
soruları soruyordum. DOĞRU
SORULARI SORMALISIN. ''biliqnamyturqan, allah tüm insanlara kendi ruhundan üfürdü.ilk önce kendini tanı.sende de sana kötülük yapana intikam duygusu yok mu?o kötü kişinin hak ettiği yeri bulması isteği?peki allah'a bu isyanın niye?cevreyi tanı kendini tanıdıktan sonra ve bil ki insanda allah hem çok iyi,hem çok kötü duygular var etti.bu bir özgürlük ama kötülüğün ne olduğunu bil uzak dur ve hep iyi insan ol diye.
testere filmini izlediysen o eziyetlerin sonsuz kat beteri var cehennemde.dayanılmaz eziyet ve işkenceler."oyun bitti(game over)" yazısı çıkınca inkâr sonucu olan pişmanlık hiçbir fayda sağlamayacak.sadece alabildiğine alabildiğine çiprkin yaratıklar(cehennemlik insanlar),alabildiğine tiksinç çağırış,tövbe,bağırış ve yakarış uğultuları kulaklarının zarını yırtacak derecede,en çirkin,en dehşet verici görüntüler,en kapalı dart nefes alamayacağın,kaburgalarının birbirine kenetlendiği en dapdaracık,hep terletici,aşırı pis,izbe mekanlar,en tiksinç,berbat kokular,bitmeyiş,tükenmeyiş,ağlamalar hıçkıra hıçkıra,her zerreni yırtan ateş çeşitleri,en dayanılmaz acılar,tüm derileri çılgınca yüzülen insanlar...tüm algılarınla sonsuz kere ölüp,sonsuz kere dirilmek,doğmak cehemmde,ne kaçış var ne yokoluş.sadece sonsuz bir azap.ve şunu da bil islam dini üzerine geldi tüm peygamberler.hz.adem'den hz.muhammed'e kadar ve arasında birçok peygamber,elçi ve getirdikleri dindeki ögelerin hepsi tamamen tahrif edildi.icindeki varlıklara ayrı ayrı ilahlık vasfı yüklendi.sırf senin akılları almıyor diye egolarına uydular senin gibi ve inkâr ettiler.bugünkü dinlerin hepsinin gerçeği olan,aslı olan din islam'dır.islam üzere birçok peygamber gelmiş ama hep getirdikleri din ya tamamen tahrif edilmiş,unutulmuş yada bir kısmı,uydurulan kuruntulara katılarak devam etmiştir.mısır,roma,afrika,amerika,asya,anadolu'ya birçok peygamber gelmiş ama getirdikleri dinleri insanlar tamamen tahrife uğratıp kendi uydurduklarını katarak derin inkâr sonucu kaybetmişlerdir.tek hak din islam'dır.ve etkisi hz.adem'den hz.muhammed'e kadar olan her yerde vardır.allah katında tek hak din islam'ı ben istesemde,istemesemde.sen istesende,istemesende hz.muhammed'den kıyamete kadar allah tamamen muhafaza edecektir.insanoğlunun yaptığı herşeyin bir amacı var iken.allah'ın yarattığı doğanın,uzayın,yıldızların,insanların,cinlerin,dünyanın vs...hepsinin bir amacı yok mu zannediyorsun.peki neden küçücük bir virüs seni mağlup ediyor?peki neden küçücük,senin en ilkez saydığın virüs bilinçli bir varlık gibi hareket ediyor?kuduz virüsünün suda inaktive olmasından dolayı kuduz olanların sudan kaçmasını?atomların bilinçli gibi bir amaca hizmet etmesini nasıl açıklarsın?yoksa sende allah'tan kaçmak,vicdanından kaçmak için tamamen yalan,uydurulmuş masal(evrim)'e mi inanmaktasın?peki hücrenin her bir parçasının tesadüfen olma ihtimalinin özellikle proteinin imkansız saçmalıktan,cehaletten öte olduğunu bilmiyor musun?bilmiyor musun ki herşey bir an da allah'ın "ol" demesiyle var oldu?bilmiyor musun allah yarattıysa mutlaka bir bilgelik vardır?
"oyun bitti"
''biliqnamyturqan, allah tüm insanlara kendi ruhundan
üfürdü.ilk önce kendini
tanı.sende de sana kötülük
yapana intikam duygusu yok
mu?o kötü kişinin hak ettiği yeri
bulması isteği?peki allah'a bu isyanın niye?cevreyi tanı kendini
tanıdıktan sonra ve bil ki insanda
allah hem çok iyi,hem çok kötü
duygular var etti.bu bir özgürlük
ama kötülüğün ne olduğunu bil
uzak dur ve hep iyi insan ol diye. testere filmini izlediysen o
eziyetlerin sonsuz kat beteri var
cehennemde.dayanılmaz eziyet
ve işkenceler."oyun bitti(game
over)" yazısı çıkınca inkâr
sonucu olan pişmanlık hiçbir fayda sağlamayacak.sadece
alabildiğine alabildiğine çiprkin
yaratıklar(cehennemlik insanlar)
,alabildiğine tiksinç
çağırış,tövbe,bağırış ve yakarış
uğultuları kulaklarının zarını yırtacak derecede,en çirkin,en
dehşet verici görüntüler,en
kapalı dart nefes
alamayacağın,kaburgalarının
birbirine kenetlendiği en
dapdaracık,hep terletici,aşırı pis,izbe mekanlar,en
tiksinç,berbat
kokular,bitmeyiş,tükenmeyiş,ağl
amalar hıçkıra hıçkıra,her zerreni
yırtan ateş çeşitleri,en dayanılmaz
acılar,tüm derileri çılgınca yüzülen insanlar...tüm algılarınla
sonsuz kere ölüp,sonsuz kere
dirilmek,doğmak cehemmde,ne
kaçış var ne yokoluş.sadece
sonsuz bir azap.ve şunu da bil
islam dini üzerine geldi tüm peygamberler.hz.adem'den
hz.muhammed'e kadar ve
arasında birçok peygamber,elçi
ve getirdikleri dindeki ögelerin
hepsi tamamen tahrif
edildi.icindeki varlıklara ayrı ayrı ilahlık vasfı yüklendi.sırf senin
akılları almıyor diye egolarına
uydular senin gibi ve inkâr
ettiler.bugünkü dinlerin hepsinin
gerçeği olan,aslı olan din
islam'dır.islam üzere birçok peygamber gelmiş ama hep
getirdikleri din ya tamamen tahrif
edilmiş,unutulmuş yada bir
kısmı,uydurulan kuruntulara
katılarak devam
etmiştir.mısır,roma,afrika,amerika ,asya,anadolu'ya birçok
peygamber gelmiş ama
getirdikleri dinleri insanlar
tamamen tahrife uğratıp kendi
uydurduklarını katarak derin
inkâr sonucu kaybetmişlerdir.tek hak din islam'dır.ve etkisi
hz.adem'den hz.muhammed'e
kadar olan her yerde vardır.allah
katında tek hak din islam'ı ben
istesemde,istemesemde.sen
istesende,istemesende hz.muhammed'den kıyamete
kadar allah tamamen muhafaza
edecektir.insanoğlunun yaptığı
herşeyin bir amacı var
iken.allah'ın yarattığı
doğanın,uzayın,yıldızların,insanla rın,cinlerin,dünyanın
vs...hepsinin bir amacı yok mu
zannediyorsun.peki neden
küçücük bir virüs seni mağlup
ediyor?peki neden
küçücük,senin en ilkez saydığın virüs bilinçli bir varlık gibi
hareket ediyor?kuduz virüsünün
suda inaktive olmasından dolayı
kuduz olanların sudan
kaçmasını?atomların bilinçli gibi
bir amaca hizmet etmesini nasıl açıklarsın?yoksa sende allah'tan
kaçmak,vicdanından kaçmak için
tamamen yalan,uydurulmuş
masal(evrim)'e mi inanmaktasın?
peki hücrenin her bir parçasının
tesadüfen olma ihtimalinin özellikle proteinin imkansız
saçmalıktan,cehaletten öte
olduğunu bilmiyor musun?
bilmiyor musun ki herşey bir an
da allah'ın "ol" demesiyle var
oldu?bilmiyor musun allah yarattıysa mutlaka bir bilgelik
vardır?
"oyun bitti"
islamın yanlış anlatıldığından dolayı ateistlerin sadist olarak nitelendirildikleri tanrı(allah c.c.). kimse unutmasın ki hayır ve şer sadece ve sadece allah'tan gelir ve islamın allah'tan geldiği gibi, ateistlik de sadece ve sadece o'ndan gelir.

yazımı bir ayetle kapatmak istiyorum, dünyadaki herşeyi apaçık ortaya koyan ayettir ve tekrar söylüyorum islam yanlış öğretilmektedir.

nahl suresi: "muhakkak ki allah; adaleti, iyiliği, akrabaya ve muhtaçlara yardım etmeyi emreder. çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı yasaklar düşünüp ibret alasınız diye size nasihat verir."
inanılmaz mantık hataları barındıran tanrıdır.

bizi yaratan, ama sonra bize hiç sormadan, biz bu hesaba var mıyız yok muyuz fikrimizi hiç almadan sistemi kurup starta basan tanrıdır.

en azından bi danışma kurulu, ihtiyarlar heyeti neyin olaydı. mesela, ihtiyarlar heyeti 1 puan, melekler toplam 1 puan, yarışmada alınan galibiyet 1 puan, sms oyları 1 puan olabilirdi. 1 puan da kendi koyardı, 3 puanı bulursa, demokraasinin kralını yapar, kurardı sistemini lafımız yok. Burada melek oylarının kendisinden yana olacağı hesap edilirse, o gazla yarışmayı banko alırız, e ihtiyarlar heyeti de 6-1 bizde, düğümü sms çözerdi gibi geliyor bana.

ama o öyle yapmadı. kurdu sistemi, attı ademi öyle cıscıbıl ortalığa, geçti seyretmeye başladı. sonra efendim niye böyle hee mee deyince de, hür irade dedi çıktı işin içinden. iyi de, hür irade dediğin nane yüzde yüz akıllı mantıklı çalışan birşey değil ki. kökeni hepi topu hayvansı içgüdü. adamın kanına doğuştan vermişsin bilmem hangi kimyasalı bilmem ne dozda, erkek fillerin testosterondan kudurması* gibi, arada gidiyor akıl fikir, tak bir bakmışsın cinnet olmuş, cinayet olmuş. sonra hoop cehenneme.

" iyi de tanrım,

sen hiç sordun mu bu adamı bu yola iten sebepler nedir? geçim zorluğu mu çekiyor, eve ekmek mi götüremiyor, mahalle baskısı mı var, eğitim mi alamamış? hepsini geçtim tamam ver cezanı diycem de, birbirimizden saklayacak birşeyimiz yok, bak buradaki mallar hala inanmıyor ama şu evrim çok güzel olmuş. on numara proje olmuş valla ellerine sağlık. sağolasın ama, bak bu adamın kökleri şunun şurasında 5-6 milyon yıl önce hayvanmış, adam evrilememiş, an geliyor, beyin duruyor, içindeki hayvan atağa kalkıyor. bunu da mı görmezsin? haa bi ateşe sok çıkar, bi sıcağa tut tütsü yap şöyle aklı başına gelsin, evrilsin. dünya'da biz bile kader mahkumu diyoruz kimisine de gene az buçuk bağrımıza basıyoruz, cezasını düşürüyoruz falan.

ama sen, hadi sadece cinayet işleyene olsa gene iyi, namaz kılmayana, hacca gitmeyene, yahu müslüman olmayana, islamdan bihaber yaşayıp ölen binlerce gariban Vanuatu yerlisine bile cehennemde bilmem kaç bin yıl ceza, yok efendim kızgın demirler üzerinde namaz kılmak falan, ne gerek var? daha kabirde başlıyor azap. yok sağ taraf sola, sol taraf sağa geçecek çatır çatır vesaire. eski çağlarda ölenler naneyi yedi o zaman, onlara paso kabir. vay ki ne vay.

Diyeceğim, neyi saklıyoruz ki birbirimizden? Bana sorsaydın vallahi ben varım demezdim bu sisteme, kusura bakma. kurmuşsun, kaderimizdir deyip çekicez başka çare yok. yine de sağolasın.

NOT: hiç olmadı medeniyeti yaratmayaydın, tarımı keşfettirmeyeydin de avcı toplayıcı toplumda kalaydık be tanrım. Ona bile razıydım ki hem de nasıl, ama bu ateşli mateşli sistemi dünya üzerinde savunan adamların cibiliyetini de gördükçe, vallahi zoruma gidiyor, alışamıyorum. alıştırmayasın da o ayrı dava.

Sadece senin

a.t."
cehennem i kaynar kazanlar ve harlı ateş zannedenler yanılıyorlar, sizi korkutan ne kadar hayal ürünü yaratık varsa, ve onların sesleri size ne hissettiriyorsa, onların kokularını nasıl hayal ediyorsanız, bulunmaktan korktuğunuz hayalinizde canlandırdığınız nasıl durumlar varsa onların hepsini 1 milyonla falan çarpın gene de tahmin etmiş olmayacaksınız, emin olun.
bir insan aşırı sapkın ve sapıksa sonucunda derin şüpheler,allah'ın kalbini imana tamamen mühürlemesi ile islam'ı kabul etmez.ben istesemde,istemesemde.allah o kişinin kalbine derin şüpheleri musallat eder.o azgın,sapık kişiye de mühlette verir ki,bocalayıp dursun ve günahları artsın diye.sonunda cehenneme sokmak için.allah istiyor ise ben yapayım.
Yapılması gerekenleri zorla yaptırma yoktur.yapılması gerekeni zorla yaptırmaya kalksaydı şu anda oturduğunuz yerde bu entry'i açamazdınız.çocuğunuz olduğunu düşünün, sizin söylediklerinizi kaale almasını istersiniz.uymazsa çocuğuna cezalandıracağını söylemeyen ebeveyn yoktur.yarattığı insanlardan kendisine inanmasını ve düzgün yaşamasını istiyor işte.bunda anlamayacak ne var ki?
(bkz: yakmayalım da besleyelim mi)
henüz daha olayı tam kavrıyamamış bir takım ateist grup tarafından söylenebilecek abest bir cümle.
edit: (#22)
hepiniz lütfen okuyun"Furkan Suresi/45.ci ayet
*Rabbinin gölgeyi nasıl uzatmakta olduğunu görmedin mi? Dileseydi elbet onu hareketsiz de kılardı.Sonra biz güneşi ona(gölgeye) delil kılmışızdır.*
kaderde yazan olacaktır.
Ben cennete veya cehenneme niçin girdim sorusunun cevabını yaşıyoruz.
aslında ruhlar ya cennette ya cehennemde bedenler niçin cevabına nasıl geldik cevabına yaşayarak şahit oluyor nasıl hakkıyla hakettiklerine.
Hayatımız aslında bir flashback lakin yaşarken sonucundaki halimizi hatırlamıyoruz.
Allah önce gölgeyi yarattı,güneşi daha önce yarattığı gölgeye kanıt,delil,sebep kıldı.
Allah ilk sonucu yarattı sonra nedenini,sebebini ve sebebini sonucuna delil,kanıt kıldı.
ilk yaratılana(sonuc,ör: gölge) sonra yaratılanı(sebep,ör: güneş) kanıt kılındı!
yani yaratılanlar bundan evvel yaratılan sonucuna kanıt,delil.
biz istedik diye bu Allah'ın adetlerinin,dilemesinin dışına çıkamayız asla bunu dilemek şeytanidir kafiridir.
Sadece Allah'ın vaad ettiği ve dilediği olur.
Peygamberimize cennete gireceği,cennete girenler ve cehenneme girenler gösterilmiş şuan oraya girecek insanlar dünyadayken ama peygamberimiz buna rağmen ibadetlerine en fazla sarılan tek insan çünkü biz istesekte istemesekte Allah'ın dilediği,kaderimizde yazdığı olur.Allah zaten biliyor kimin nereye gireceğini ve kaderde ne varsa o olur.
sonuç sebebe değil,sebep sonuca bağlıdır.Sebep sonuca göre düzenlidir,sonuca göredir.
Sonuç yaratılmıştır,sebep sonuca kanıttır,sebeptir.
Burada ya kendi nefsine kafir şeytana uyup Allah'ı,Kur'an'ını,Peygamberini inkar edeceksin.
Yada Allah'a kendini bunu bilerek,Allah'ın iradesine teslim olarak iman edeceksin!
sonuç asla değişmez,sebep sonuca kanıttır.
Allah'tan yalnızca cehennemlikler ümit keser.
aslında dünyada iyi kötü insan yok.
cehennem ve cennete kanıt cehennemlik ve cennetlik insanlar,hayatları var.
herşey aslına rucu eder.
Biz kaderindeki,Allah'ın yazdığı hayatı yaşayan lakin doğru yanlışı ayırt edebilen iradeye sahip varlıklarız.
Zaten bana soruldumu yaratılırken,ben yani kaderimde yazılan hayatı yaşıyorum o zaman niye yaşıyorum ki diyerek inkar edenin hayatı zaten sonucu ebedi cehennemlik inkârcı insan olmasına,kafir insan olmasına kanıttır.
Kaderini Allah'ın yazdığını kibrlenmeden hiç hiç şüphesiz kabullenip ne olursa olsun,Allah'tan umut kesmeyerek, Allah'a iman edenin hayatı sonucuna cennetlik,mümin insan olmasına kanıttır.
Kaderini,hayatını,sonucunun kaderinde yazanın cennet yada cehennem olduğunu Allah'ın yazdığını bilerek hiç şüphesiz tam teslimiyetle bunu kabul edip Allah'tan ümit kesilmez diyerek hiç şüphesiz iman edene mümin.
Allah'ın yazdığı kadere Allah'tan ümit kesip,yalanlayarak,iman etmeyip inkar edene kafir denir.
Burda kaderde olanın olacağını bilerek Allah'a teslim olup çünkü kaderde olan olacak kurtuluş yok hiç ama Allah'tan umut kesmeyerek,Allah'ın dilediği olur diyerek,kader asla değişmez diyerek hiç şüphesiz kendi iradesine uyup asla isyan etmeyip Allah'ın iradesine boyun eğip teslim olup hiç şüphesiz beşikten kabre bunları bilerek Allah'a derinden iman edene mümin denir.
Allah'a teslim olana,cennetlik insana bu boş şeytani sorular hiç,sadece Allah.
sebepler sonuçlar neden diyerek bahane bulamamız için var.
Allah zalim değildir ancak her bir günahkar zalim kul iman etmeyerek kendine zulmeder.
biz kuluz.
insanoğlunun yaradılış amacı kaderi ne olsun ömür boyu isyandan uzak durarak iman etmesidir Allah'ın gösterdiği yolda,Allah'a hiç şüphesiz boyun eğerek derinden iman ederek.
Allah'ın dilediği olur.
Allah güven veren,vaadine güvenilendir.
Allah çok bağışlayan,çok merhamet edendir
Allah nûrunu tamamlayacaktır.
ALLAH YENiLMEYENDiR,TEK GALiPTiR."