bugün

entry'ler (168)

akp dönemini anlatacak film isimleri

dondurmam gaymak.

badlik amiri

söylememek söylemekten daha dürüstçedir, bunu unutma. simdi ben. simdi ben, zamanın beni sancıya mıhladığı yerdeyim..

sözlük yazarlarının itirafları

"uykudan once" seyrederdim cocukken. Burda bilen yoktur bu programi herhalde.

bugün entel olmak için ne yaptın

Nisantasinda oturup cup tiramisu yedim.

geleceği yaklaşık 10 saniye önceden fark etmek

normal olaylar icin birsey farketmese de, olumcul olaylarda 10 saniye cok sey degistirecektir. sadece deprem degil, trafik kazasini 10 saniye once bilmek tedbir almak icin yeterli olacaktir. sollamaktan vazgecilebilir, yavas gidilir, karsidan karsiya gecilmez gibi..elektrik carpmasi ya da yuksek yerden dusme gibi olaylar da onlenebilir. kac kiside varsa artik boyle bir ongoru?

kadınlıktan soğumak

Erkek ya da kadin iki cinsinde basina cinsiyetlerinden kaynaklanan bir yigin sey gelebilir.kadin tacize ugrar,erkek dovulur,bicaklanir vb..bunun tam tersi de olabilmektedir zaten. Bu yuzden cinsiyet sogumak asiri mantiksizcadir. Basina gelebilecek olaylari dusunup, ona gore gardini almak gerekir. Hayat kosullari bunu gerektirir. Kaldi ki iki cinsin de cinsiyetlerini gerektirdigi avantajlara da sahip oldugu unutulmamalidir. Ozellikle zor oldugu dusunulen kadinligin,erkeklige kiyasla avantajlari daha da fazladir aslinda.

namaz kılarken çağdışı bir görüntünün oluşması

ibadet edersin etmezsin konusunu ayri tutarsak,ateistlerin bile gordugunde etkilenecegi,etkileyici ve saygi duyulasi buyuleyici bir goruntudur.bunu cahillik ve antimodernlik kabul eden ancak asiri onyargili,okumus cahillerdir.

galata kulesi

(bkz: istanbul kanatlarimin altinda) sehrin en guzel yapilarindan biri. Manzarasini eyfel kulesininkine asla degismem.

galata kulesi ni yıkıp yerine cami yapmak

Bitisigine cami insa edip kule de minare olarak kullanilsin. Nasil fikir ama?

huzurlu olunan yer

Yatagim.

bir kadına en çok yakışan şey

Tek parca elbise.

davetiyemiz çift taraflıdır

Kiz tarafina ayri erkek tarafina ayri davetiye bastiran da mi var diye dusundurtmus, oyle bile olsa yanlis anlamaya musait cumle.

çok ısınan laptop

fanının pislikle tozla tıkanmış olması olasılığı fazla olan laptoptur.elektrik süpürgesi fanına doğru tutulup tozlar alınır,laptop rahatlatılır.bu işe yaramazsa son çare açılır.

insanı farklı kılan şeyler

Cikarsiz,saf sevgi.

dışarıdan göründüğü gibi olmayan şeyler

ikili iliskiler dedigimiz sevgili,kari-koca iliskileri.gorundugu gibi de olmaz,anlatildigi gibi de olmaz.hic yorum bile yapilmamali,asla karisilmamalidir aslinda.herkes kotuyu anlatir,kendini hakli gostermek icin farkli anlatir.ayni olayi diger tarafa anlattirdiginizda,tamamen farkli anlatilir.disardan hic kimse tam olarak bir iliskiyi anlayamaz.hassas ve gizemlidir iliskiler.

üstünde ne var sorusuna alternatif cevaplar

Ayseee.

sözlük yazarlarını şu an üzen şeyler

Cok sivrisinek var.15 tane oldurdum hala bitmediler.

bol bir beyaz gömlekle yatağa kahvaltı getiren kız

Cosmopolitan okumus kizdir.

salak insanlara prim vermek

çıkarcılıktır.

uyuz olunan şeyler

cevap olarak "bakarız" lafını duymak.