bugün

bir orhan gencebay parçasıdır.sözleri ise;

yarabbim sen büyüksün
yarabbim sen görürsün
durdur geçen zamani kullarin gülsün
bütün saatler dursun
dert rüzgarlari sussun
ask günesi bahtima gülerek dogsun

simdi ask zamanidir
ask ömrün baharidir
birak sarhos olalim
meyler ask sarabidir
içtigim ask sarabidir

mevsim bahar olunca
ask gönüle dolunca
sevenler kavusunca
yasamak ne güzel

senden uzak yasamak
inan yasamak degil
aski anlatan hiçbir söz tamam degil
bazi duygular var ki
kelimelere sigmaz
sevenler anlar ancak sevmeyen degil

simdi ask zamanidir
ask ömrün baharidir
birak sarhos olalim
meyler ask sarabidir
orjinal ismi mevsim bahar olunca olan orhan gencebayşarkısıdır. son olarak levent yüksel tarafından remixlenip yorumlanmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=1PuIBi8NugE
ferhunde hanimlar adli dizi de belali *, meftune'yi * etkileyebilmek icin minubusunu evin onune ceker, bu sarkiyi da son ses calmaya baslardi.
yıldız tilbe' nin aşkperest albümündeki güzel şarkılardan biridir. *
Uslandım değiştim inan bitti
O çılgın o serseri kız gitti
Hasretinle büyüdü gönül inadım beni terketti
Yokluğunla büyüdü gönül inadım beni terketti

Sana gördüğün renkler yetmiyor bunu bilirim
Bana gözlerin yeterdi yeşiliydi cennetin
Sen hep aynısın hep aynı gem tutmuyor yüreğin
Kaygısız deli ayak seslerin hani

Gelmezsin kahretsin, bilmezler ne hainsin
Sen kurtar yarabbim, yanıyorum ateşlerde
Sormazsın beni deliyim, kırmazsın zincirlerimi
Sen kurtar yarabbim yanıyorum
Orhan abimizin bu şarkıya çekilmişçok güzel bir filminin de adıdır.Gencebay'a bu filmde Perihan Savaş, Suzan Avcı, Ali Şen ve Kadir Savun gibi türk sinemasının ünlü ve önemli isimleri eşlik etmektedir
orhan baba haricinde defalarca söylenmiş, lakin orhan baba yorumu haricindekiler o tadı damakta bir türlü bırak(a)mamış şarkıdır.

hareketli olup adamın agzına eden alt yapıya sahiptir.
Yarabbim yardım et.
ya+ rab arapçada ya bizdeki iyelik ekidir. yani ya rab, rabbim olur fakat yarabbim yanlıştır o rabbimim olcağından saçmadır. aman bu açıklama da gereksizdir böyle bir şey işte.
orhan gencebay ile bir ömür adı verilen saygı albümünde mustafa ceceli tarafından seslendirilecek olan orhan gencebay klasiği.
mustafa ceceli tam kendine göre aranjeetmiştir ve bu hali şarkıya da kendisine de çok yakışmıştır.
"allam yareppim!"

(bkz: fırat)
Buram buram n'sync, a1, one directionvari ritimlere ve tarza sahip bir ferhat göçer parçası. Her dinlediğimde ergen boyband'lerin bir şarkısını dinliyormuş hissiyatı uyandırıyor bende. Yoksa ben mi benzettim sadece la?
görsel
orhan gencebay'ın perihan savaş ile oynadığı bir filmin adı.filmin konusu şöyle.orhan annesiyle birlikte yaşayan fakir bir çocuktur.orhan'ın babası ise onları terkedip zengin bir kadınla evlenmiştir.bir gün orhan'ın annesi ölür ve ona bir arazisi olduğunu söyler.orhan da araziyi babasından istemek için babasının yanına gider ama hiç hoş karşılanmaz.aradan yıllar geçer ve orhan büyüyüp bir delikanlı olur.o sırada gülcan(p.savaş) ile tartışır.derken gülcan ona ilgi gösterir ama onun asıl amacı orhan ile dalga geçmektir.orhan bunu öğrenir ve gülcan'ı kaçırır.derken kısa bir süre sonra ikisi de birbirlerine gerçekten aşık olurlar ve filmin sonunda evlenirler
bağlama çalarken en çok haz veren eserlerden.

ilk giriş müziğinden sonra bağlamanın başladığı kısma dikkat!

https://www.youtube.com/watch?v=UanDE9LxYdI
Orhan Gencebayın 1.6 milyon kopya satış rakamına sahip albümü.
güncel Önemli Başlıklar