az önce yaptığım eylemdir ayrıca artık kontörler kalktığı için yanlışlıkla tanımadığım birine yüklü miktarda para yollamış bulunmaktayım. (bkz: ağlamak istiyorum sözlük).
hemen arkasından durumu anlatan bir mesaj gönderilmelidir. bakarsın gönderdiğin insan çıkar. aslında aramak en iyisi
bir kamyon şoförünün beni arayıp "geri gönder yanlış göndermişim amına koyim" demesine sebep olan olay.
(bkz: havadan kontör yağması)
eğer durum kendiliğinden gerçekleştiyse sizin bir kabahatiniz yoksa sonradan turkcell i arama durumudur, pesinden de turkcell in sizi takmamasıyla sonuçlanır.
(bkz: yapılmış en aptalca dalgınlık)
yanlışlıkla kontör gönderilen kişinin, gününün güzelleşip işlerinin rast gideceğine işaret eden durumdur.
kontör gönderen mi? soğuk tüketiniz efendim; suyu.
(bkz: evlat acısı)
Kredi kartından kontor * yukleyenlerin basına sıkca gelebilecek bir sorun. aynı zamanda turkcell kullanıcılarının bu hatayı yaptıktan sonra rehberlerini karıştırtan durum
sana hakkımı helal etmiyorum deyin. ateist bile olsa geri yollar!
karşı taraftan bolca hayır duası almaktır. (bkz: allah razı olsun)
transfer ettiğin kadar kontörü karşı tarafa yalvararak geçireceğiniz anlamına da gelir.
yolladığınız numaraya yalvar yakar mesaj çekilir.Büyük ihtimalle karşı taraf sikine saymaz.
(bkz: niyazi soğuk su çek abine)
zamanında başıma gelmiş olaydır. adamdan kontörü istedim sonra baktım numarası iptal olmuş.

soğuk su içtim tabii.

ibne herif.
-ya telefonunu versene bi mesaj atıcam kıza.
-kontörüm yok la benim.
-nası yok dün babamın telefonundan attım ya 40 kontör. yeme beni.
-göndermedin len yalan borcum mu var sana?
-bi bakayım. has... has... has- lan siktir 5 yerine 8'e basmışım lan.
-türkiye'nin bilmemneresindeki birini mutlu ettin allah seni de mutlu etsin abi.

(bkz: hassiktir)
kan davalarına sebep olabilecek durumdur.
yakın zamanda interaktif bankacılığı kullanarak başardığım eylemdir.hesabımdan hattıma tl gönderdim diye beklerken e-mailime yolladığım dekontu sırf can sıkıntısından açtım. ve orda kendi numaramın son rakamını yanlış yazdığımı gördüm.ahanda dedim sıçtık.hemen can havliyle yolladığım numarayı aradım. önce çaldı sonra kapandı.tamam dedim olay bitti su içeyim tlnin üstüne.
daha sonra işlem yaptığım bankayı aradım.bana internet üzerinden yapıldığı için işleme müdahale edemeyeceklerini söylediler ve işlemi yaptığım gsm firmasını aramam gerektiğni söylediler.bende tabi mal canın yongası hemen aradım.durumu izah ettim.numaramı ve yanlış yolladığım numarayı dilekçeye yazıp dekontun çıktısını faksa ekleyerek olması gereken numarama transfer istediğimi belirten 1-2 cümle yazmamı söylediler.yazdım yolladım ve ondan sonra yanlış yolladığım numarayı aradım.çok şükür çaldı ve açıldı fakat açan kişi 6 yaşında bir çocuktu.Allahım dedim ne olur kimseyi aramamış olsunlar.kızdan binbir şebekle bir büyüğünü telefona vermesini istedim ve annesine ulaştım.anneside Sağolsun "ben kimseyi aramam aramadım vallahi ben bişey yapmadım" diyerek telefonu yüzüme kapattı. ve 5dakika sonra tl'lerim hattıma yüklendi.çok korktum lan.
gönderdikten sonra şöyle bir mesaj gönderilmesi içten bile değildir ;

-kardeş yanlışlıkla kontörü sana yolladım ben bizim gayınçoya yollayacaktım geri verir misin ?
+ kardeş merak etme ben o kontörleri 'baba beni okuldan al' kampanyasına yardımda bulundum.
- iyi bari hayırlı bir kuruma gitmiş nese by ...
eğer kıt kanaat kontürünüz varsa ve zor zahmet göndermeye karar vermişseniz o kontürü pişmanlığın alasıdır yaşadığınız.
lisedeyken yardımcı erkek oyuncuyu oynadığım olaydır. telefona bir numaradan kontör gelmişti. ne kadardı hatırlamıyorum şuan. sonrasında yollayan kişi aramıştı, kontörleri geri istemişti. pazarlık bile yapmıştı zavallım 10unu yolla bari diye. ama davamdan dönmemiştim.
h.ssiktir! diye başlayan olaylar zinciridir.iç cızlatan olayların başında gelir ki hele yanlış kişiye gönderilmiş kontör miktarı çoksa ve geriye iade edilmemişse yumru gibi kalır boğazda. *
(bkz: yanlış numaraya gönderilen kontörü geri istemek)
sonrasında acaba arasam geri gönderir mi ümidiyle bi saat düşünmektir.sonrasında aramaktır.sonrasında sövmektir
benzer bir senaryoyu tek basima yasadigim bir donemde, kiz arkadasima gondermem gerekirken telefonuma bir mesaj geldi, xxx numarali hattan xxx numarali hattiniza 20 kontor transfer edildi. 2 kontor de transfer bedeli olarak gitmisti. ah ulan o 2 kontor. asiktim lan o zamanlar sanki.
eğer gönderdiğin kişi hbbia ise bununla sözlükte inanılmaz bir başlık açabilir.
"para yokken aniden gelen para transfer mesajı" falan.

evet efendim...
*