bugün

Benim denk geldiğim bir durum değildir.
Ben doğru kişiyle evlendim.
Akşam yemeğinde sandalyede otururken taşşaklarımın yere değdiğini hissediyorum.
Ulu tanrım, bu dünya benim cennetim mi?
Her nereye uçacak olursam olayım, karım ve oğlumu yanımda götürmek istiyorum.
Ben yoksam onlar yarım,
Onlar yoksa ben yokum.
1000 kere dünyaya gelsem yine eşimle evlenmek isterdim.
Eski sevgilime göre o kişi işte ben oluyorum. neden çünkü tekme yedik ndndnd:)
hayatınızın hatası olur gerçekten. bence evlilik başlı başına bir hata ama yine de illa da evleneceğim diyorsanız çok zorluyorsanız o zaman doğru kişi olacağından emin olmanız lazım diye düşünüyorum.
Hayatınız ellerinizden kaymış olur ancak yalnızca sizin değil.
istemsizce içim her ne kadar ellerinde olmasa da nefretle doluyor böyle bir hatadan dolayı.
Ne yazık.
Katolik değilsen sorun değildir. Boşan başkasıyla evlen aq fıkhımızca caiz. Çocuk varsa sıkıntı tabi.
insana hayat zindan olur. çok yakından tanıdığım bir karı koca var. görücü usulü evlenmişler. senelerce çocuklarının önünde bile çok ağır kavgalar etmişler. çocuklarının çocukluklarını da gençliklerini de berbat etmişler. hala daha da kadın kocasından nefret ediyor. onu kocası olarak görmüyor. 18 yaşında o adamla evlendirilmek travma olmuş kadında.
kime ne denilebilir ki? boşa geçmiş hayatlar!
bu nasıl olabilir ya.
Yanlış kişi yoktur, yanlış evlilik vardır ve hatta her evlilik yanlıştır.
Dünyada cehennemi yaşamak gibi bişey olsa gerek. Üzücü.
ne güzel yazıyorduk, neden götlük yaptınız.
Kötü hissettirir şahsen bir üstteki yazarla evlenmek isterdim ya da çıkmak el ele kola kola biz bize.

Müstakil eve çıkmak.
Ben tüm ilişkilerimi yanlış kişilerle yaşadım.

Napalım, Allah korusun, evlenirsek de yanlışıyla evlenme ihtimalimiz var. Doğruyu tercih edemiyorum demek ki.
gina sen evlisin amk. bizi kandırma. itiraf et artık.
kesin olarak anlaşıldıktan sonra herkes kendi yoluna gitmeli ve bunu bir gurur meselesi yapmamalıdır. ikinci evlilik mutluluğa engel değildir.
Günümüzde sorun değildir. Boşandığınızda çocuğunuz bile olsa size yazılan birileri mutlaka oluyor. Hatta boşanmış erkeklere daha çok yazan oluyor.
Yazık eder kendine.
Gina be. Sanki yaşamış gibi anlattın içim dağlandı.
Allah herkese hayırlı kısmet nasip etsin tabii.

Furkan Suresi 74. Ayet öneriliyor. Eşin huyunu bile güzelleştirirmiş bunu sık sık okumak. Hayırlısı.
Hayatta yapılacak en büyük hatadır. Yanlış bölüm okumaya benzemez. Her sabah uyandığında yüzüne çarpar bu gerçek.
Kimseciklere de anlatamazsın mutsuz olduğunu... Çünkü leş kargaları gibi etrafını sarıp ben demiştimciler çıkar. Yarana tuz basarlar.
Bu yüzden mutsuz olan evliliğini, instagram storylerinde çok mutluyuz gibi gösterirsin.
insan içine çıkınca sahte gülücükler atarsın.
Yalnız başına kalınca ise hüngür hüngür ağlarsın.
Doğru kişiden boşanma kararıyla sonuçlanır. Daima.
zararın neresinden dönülürse kardır.
Bile bile lades.. uzun zaman sonra o yalnızlık korkusu ya da aşk körlüğü geçince,Her sey rayından birbir çıktığında anlaşılır.
Ortak hayaller,Ortak gayretler yok...
Karşındaki insanın tutkuları,istekleri zikinde değilse ve bunu çokça hissettiriyorsa ve buna rağmen çok yol aldik dönemeyiz buradan deniliyorsa , hayatın mahvoluyor ve büyük bir belanın icindesindir bebek.
hayalini kurdukları eşlerin yalnızca hayallerde yaşadığının farkında olmayan insanların içine düşebilecekleri yanılsama durumu. olm öyle yapboz parçası gibi uyumlu olabileceğiniz bir insan mı var sanıyorsunuz? evlilik dediğin mühessese marangoz atöylesi gibidir. herkes biraz kendini yontacak, çıkıntılarını dikenlerini törpüleyecek ki uyum olsun.
Sizin doğru kişi olma çabanız ile mutluluk verebilecek olaydır.
Var öyle tanıdıklarım beş sene sonra alıştıklarını söylemişlerdi.