bugün

yabancı dizilerde gördüğü herşeyi taklit etmeye çalışan , tavır ve mimiklerini bile o dizilerde oynayan kişilerin hareketlerine benzetmeye çalışan özenti kişiliktir.

türk dizisi mi izleseydik diye savunma mekanizması gösterebilir bu kişiler ama sadece kendi fikirlerin , tavırların ve tarzın olsun denebilir bu kişilere.
(bkz: parçala beni sovyır deyip yerlere yatan kız modeli)
"türkler diziden anlamıyo yha" diye bütün forumlara yazan insan modeli. yabancı dizi izlemeyi sevmekten çok, yerli yapımları yermeyi sever bu tipler. yerli yapım izleyenleri de. hele ki izlediği tek dizi lost olan birinin kalkıp da -cnbc-e'de bu sezon oynayan hemen hemen tüm dizileri takip eden, big bang theory ve sheldon cooper diye ölen vs vs-. bana, sırf kapalıçarşının sezon finalini bekliyorum diye laf atan türler varki onlar hiç çekilmez. artık apachi benzeri bir terim bulmak lazım bunlara. zira bunu ergenliğe bağlamak -kendimi düşününce- manasız ve mantıksız.
(bkz: millet lost çekiyo yaaa)
özentilikle alakası yoktur. sadece gerizekalı türk dizilerinin gerizekalı aşk hikayelerinden sıkılıp biraz daha geniş mezhepli dizilerle keyiflenmeye çalışan kişilerdir.
yabancı dizi izlemenin, sevmenin özentilikle bağdaştırılması komiktir.
(bkz: wolfs valley)
msn iletilerine "sawyer (h)" yazarlar.
msn iletilerine @ Supernatural S2:E12 yazacak şekilde kafayı yemiş, özellikle bir diziye yeni başladığı zaman, misal Flash forward; facebook, twitter vs sikimsonik paylaşım sitelerinde hemen o dizinin hayranı olmak da örnek gösterilebilir.
aşk ı memnu'yu izlemeyerek çok şey kaybeden kişiliktir.

yabancı dizi bilgisi "lost"la sınırlı olan kişiler özenti zannedebilir tabi. ulan cnbc-e ve e2'de ne bulursam izlerim ben. "ay shu film harika yhaa" tribine girmiyorum, bulduğumu izliyorum anasını satayım. hepsi de ayrı güzel. sana mı soracağım ne izleyeceğimi?
çok kaliteli, senaryosu kusursuz ve yaratıcı, hayranı olunacak yabancı diziler vardır. ve bunları izlemek acun ılıcalı, beyaz, yaprak dökümü, türk malı ...vs. izlemekten katmer katmer iyidir.
evet evet. türkiyemizde abartısız milyonlarca bulunan güruhtur..

etrafımda ciddi ciddi supernatural veya heroes izleyen insanlar var. onlar tüm bölümleri bilir ve çok severek izler. ama bu hayatlarını sadece sımsıcak arkadaş sohbetlerinde etkiler, güzeldir yani.

ama bir iki tanıdığım da var ki one tree hill izleyen, dişi tanıdıklar.. türkiye de dizide olan erkeklerden arayan, ordaki kültür ve aile yapısını türkiye de uygulamaya çalışan aptal saptal düşüncelere sahip insanlar.

o eline aldığın çekici bırak, tabu diye birşey yok bu konuda malesef. her ülkenin kendine özgü dili var ise kendine özgü adet ve kuralları vardır. toplumda yaşıyorsan o topluma ait kurallara uymak zorundasın.. o dizide cinsel ilişki eylemi normal olabilir, ama burda bir yerden "önce" bildiğin motorluğa girer canım. veya orada 17 yaşında ilk arabana sahip olabilirsin, ama burada öss ile cebelleşmek zorundasın.
kazanda kaynatılması gereken kişidir. gidip eniştesine veren necla* ve kızını zengin diye her herifin koynuna atıp aman tadımız bozulmasın diyen bir anneyi izlemelidir. yok eğer o bulunmazsa yengesiyle düşüp kalkan ve aynı evde yaşadığı yeğeniyle evlenen behlül kişisi ağız açık halde izlenmelidir. zira eğer adam akıllı bir yabancı polisiye dizi izlerseniz* kesinlikle özenti olursunuz. halbuki aile yapınızı bozmak için, içinde onca şey barındıran bir dizi varken ne diye özenti olasınız ki?
(bkz: türk malı dizisini yazan harbiden türk malıdır)
sadece izlemekle kalmasi durumunda sakincasindan ziyade yararini gorecek kisidir.
(bkz: clarkkent hastası kızlar)
(bkz: global dünya)
bazılarıda da gene buna benzer bir özenti hastalığı vardır.savaş oyunlarındaki bağırmaları her dakka söyler.örneğin
(bkz: cover me i am reloaded)
(bkz: be careful)
(bkz: move move)
(bkz: time the move)
(bkz: go go go)
(bkz: shut up and shooting)
(bkz: get down)
(bkz: ne kadann güzel)
bunu hangi beyinsiz söyler ki anlamıyorum yani kendini dışarı mal gibi göstermek ... neden?
adamlar iyi dizi yapıyorsa, senin ülkenin bazı malak yönetmenleri aşktan başka bir boktan anlamıyorsa gençlik mi özenti oluyor acaba?
Dizi diye milletin aşk meşk sorunlarını izlemekten bıkmış, tv'de yeni heyecanlar arayan kişidir. Özentilikle de hiçbir alakası yoktur...
türk dizi ve sinemasının sürüne sürüne tek başına ilerlemeye çalışmasına saygı göstermeyi de bilmeyen, kendi kültürünü izlemekten ve hazmetmekten aciz "yaaa türk dizileri kaldırılsııaaan..çok saçmaa.." falan olan anadolu'nun göbeğindeki başını avrupaya çevirmiş yabani otlardır kendileri.
türk dizilerinin yanında adamların yaptıgı diziler oskarlık film gibi durmasa hani...
yerli dizi hayrani ozenti kisiliklerden cok daha iyidir...
evet benim o, özeniyorum two and a half men'de charlie sheen'in okyanus manzaralı evine, desperate housewives'ta ki gibi komşulara, dexter morgan'ın soğukkanlılığına, smallville'deki clark'ın yeteneklerine, nip tuck'taki dr. troy'un atış menziline ve hatta ara sıra sponge bob'un aptal mutluluğuna özeniyorum.
kıçıkırık behlül'e mi yoksa polat denen bastı bacağa mı * * özeneyim?
yerli bir dizideki oyuncuları değiştir, başka bir diziye koy, ondan aldıklarını da bunda oynat. en az 3 hafta kimse bir şey anlarsa, uludağ gazozuma ilaç koyup, dağ hayvanatına yem yapsınlar *.