Şöyle bir bomba sahneyi de içeren film : https://m.youtube.com/watch?v=ZnZqB5Z75zI
pietro'nun (quicksilver) "...future past"teki karizmasını ve sempatikliğini koruduğu devam filmi.
Filmin özellikle açılış sahnesi gerçekten efsane, ama doyuramadı birazdaha uzun izlemek isterdim azıcık daha baştan daha geriden başlayan saneler çekilebilirdi ama yinede güzel..
fakat dünyayı yerinden oynatabiecek bir güçteki apocalypse'nin 3-5 muntantla durdurulabiliyor olması işi çok basite kaçırmış... daha büyük bir şekilde tanklar toplar tüfekler mutantlar güçlerini birleştirerek saldırmalılardı, ve sonundada kaybetmeye yaklaşan apocalypse'nın ölmesi yerine kendine açtığı portalla ordan kaçması gerekirdi, bu şekilde bir iki bölüm daha uzatılabilecek düzenek kurulabilirdi.
filmin en başındaki mutantlar harikaydı, lakin sonradan seçilen 4 mutant 2 si hariç çoluk çocuktu, yani önüne kim çıksa onu seçti gibi bişey oldu, insan bi araştırır daha ne yetenekler var diye... ama insan araştırır o araştırmadı tabi,.
sonuç olarak film güzeldi ama apocalypse tek bölümde durdurulabilecek bi mutant değildi, tanrı gücüne erişmiş bir mutant 5 mutantla durdurulamamalıydı, tüm dünya birleşmeliydi...
filmin başında bile onu güçsüz anında öldürmeyeçalıştılar..
Izlenesi seri olarak başarılı fakat bir ileri bir geri devam ediyor yeni filmin beklentisi çok büyük .
http://www.youtube.com/watch?v=4LIcOFvWqjk

her daim yanlış karakterlerin ön plana çıkartıldığı serinin devam filmidir. wolverine ve hugh abimizi ayrı tutarak ki oda yoktu gene elinde quiksilver gibi bir karakter var ve inanılmaz bir cast seçmişsin ki bir önceki filmde şahane bir mutfak sahnesi var ve insanlar bayılmış iken bu filmde birazcık daha fazla sahne ayırıver değil mi. bak tek bir sahne ile koca filmi kurtardı gene bu şahane karakter. ayrıca gambit gibi aşmış bir karakter var ama oda yok piyasada gene serinin bir filminde azcık bir sahnede görünmüştü. deadpool karakterine sırf ryan reynolds sebebi ile film yapana kadar bunları kullansanıza lan artık..
--spoiler--
Sahnelerden birinde Neden ölen tek kişi cyclopsun abisi? Aynı mekanda bulunanlar nasıl kurtuldu?
Jennifer lawrance'ın her taşın altından çıkma geleneğini sürdürdüğü film olmuştur. Maalesef bana itici geliyor. Onun dışında Jean grey ve cyclops gibi karakterlerin tıfıllıklarını görmek gerçekten hoş bir deneyim oldu.
Genel olarak beklentiler çok üst seviyelerdeydi çünkü potansiyel olarak ortada çok büyük bir konu ve x men evreni vardı.

Konuya ve filme yaklaşım ise tam tersi bir efsane yaratmak yerine parayı toplayıp gidelim modundaydı, üzgünüm ancak film maalesef bu doğrultuda yürüdüğünden ciddi anlamda hayal kırıklığı yarattı. En azından bendeki durum bu.

Filmin içeriğine dönersek, başlangıç kısmının, aponun anlatıldığı ve tanıtıldığı kısmın daha uzun ve detaylı olmasını isterdim. Gerçi bu haliylede gayet iyi olduğunu söylemeliyim özellikle aponun yanındaki mutantlar ve pramit çöküntü sahneleri gayet keyif vericiydi.

Başlangıç kısmı dedim ancak filmin hatalarından biride tam olarak bu çünkü çok fazla başlangıç var filmde, yani ben apoyu baz aldım ancak devamında pekçok mutant tanıtılmaya başlandı ve durum sıkıcı hale geldi, zaten serinin öncesinden biliyoruz. Bu kadar uzatılmamalıydı.

Film devamında aslında yine bir tempo ve kalite sundu ki özellikle aponun yapabilecekleri ve mutantlara yeni güçler kazandırmaya başlaması gayet iyiydi bu noktadaki eleştirim aponun yeterince etkili özelliklerinin gösterilmemesi(daha iyi olabilirdi) ve tercih ettiği mutantların çok güçsüz olması. Yinede magneto ve quick ile oldukça başarılı hikayeler ve sahneler sunması derken film iyi bir tempoyla devam etti,

Fakat son bölüm tam bir facia, apo yu satan mutantların neden bunu yaptıklarının anlatılamamaması, apo gibi super güçlü bir mutant için küresel bir pozisyon alınmayıp 3-5 mutantla işi çözmeye çalışmaları, son bölümlerdeki sahneler ve atmosfer ile kıyametin insanlar üzerindeki korkusunun yansıtılamaması olsun, her anlamda hayal kırıklığı oldu ve tabii aponun öldürülme sahnesinin bu nedenlerle basit kalmasıda batırmanın tuzu biberi oldu.

Çok iyi başlayıp iyide giden filmi resmen son bölümde harcadılar bitirdiler.

Puanım 7.
2016 yapımı 144 dakikalık aksiyon/macera/bilim-kurgu filmi. imdb puanı 7.1
Civil war dan çok daha iyi olmuş, ama bir kaç sahne dışında tatmin etmedi.
x-men evreni daha ilgi çekici. Avengers team bir yerden sonra sıkıyor, çünkü bok gibi filmler çekiliyor ama x-men öyle değil. Her karaktere ayrı ayrı film yapsalar, sıkılmadan izlerim.

--spoiler--
Filmin en beğendiğim karakteri yine quicksilver oldu, onun sahneleri filmin en sevdiğim kısmını oluşturdu. evan peter çok şeker çocuk ve en iyi quicksilver karakterini canlandıran oyuncu. Bir solo filmi yapılsa keşke.. görsel

Apo(apocalypse) ve raven'i hiç sevmedim. Jennifer uyuzuna sinir olduğum için gözümde gül gibi mistik'i bitirdi. Apo dandik olmuş, doğrusu büyük ve uzun bir mücadele bekledim ama olmadı. Magneto'nun sahneleri dram yüklüydü, bu sefer azıcık sevdim herifi.

Birtanecik xavierim yine acılardan acılara sürüklendi, bütün dertler hep bu adama kalıyor. Üstelik her kötü karakter, ondan bir şeyler alıyor. Magneto bacaklarını, apo saçlarını aldı. Diğer filmde böbreklerini çalacaklar diye korkuyorum * bacaklar gidince çok ağlamıştım, o son sahne bitirmişti beni. Şimdi saçlar gitti yine üzüldüm, karizmasını sarstılar adamın. Bir ömür profesör yumurtakafa olarak yaşayacak.. james mcavoy her filmde beni hem ağlatıyor hem de kendine hayran bırakıyor. Bu adamın gözleri dolunca çok fena oluyorum ben *

Bu arada, alex nereye kayboldu? quicksilver patlamadan onu kurtarmadığına göre ölmüş olmalı. Ya da acaba kurtulmuş olabilir mi? Çünkü patlama sırasında orda yoktu, peter milleti çıkarırken alex'i bir kez bile görmedim, hemde defalarca aynı sahneyi izlememe rağmen.
--spoiler--
oscar isaac in "en sabah nur" diyemeyip "en saba nur" demesine üzüldüm. insan nasıl h harfinin çıkarılabildigine çalışır lan mısırlı karakteri oynuyosun.
Jennifer lawrence ve game of thrones kızı oynamasa daha iyi olurdu.
sevilirki bu. görsel
güzel film fakat eleştirilerde de haklı millet.
filmin başlarında doğu berlinde bir dövüş klubünde geçen sahne var.o sahnedeki sarışın ve memelerini dar kıyafetinin içine sıkıştırmış hatun benim olsun 1 trilyon dolar borcum olsun.
huge jackman sikiyorlar bizi nerdesin gözüm :( .
buram buram amerikan propagandası kokan vasat film.
3 dakikalık Wolverine sahnesi var ya da yok. Ama yine de hayranları için güzel film, izlenmeli.
Filme bakışı aha nasıl vurdu o ok nasıl ikisini öldürüyor yaa olan adamlar gelmiş sahneleri eleştiriyor cahil cesaretiyle. dövüşürlerken başka sahnelere gidiyor geliyormuş yok ya. Civil war da tam dövüş yükselirken sakinleşiyormuş diğer sahneyle hiç mi aklına gelmedi bunların bir teknik olabileceği.
Neyse filmi eleştirenleri eleştirmeyi bırakalım. X menin en iyi iki filminden biri olduğu kesin huge jackmanın çaktığı selam first classdaki gibi karizmatik olmasa da duygulandırdı. Ravenin vasıf eksikliği dışında çok beğendim. Allahına kurban magneto reis ccc.
Quicksilver ile gönüllerin tahtına oturan film.
10 uzerinden 6.5 verdigim film.

acikcasi biraz hayal kirikligina ugradim.

--spoiler--
kotu bir film kesinlikle degil.

ama finaldeki apocalypse ile kapisma bildigin evlere senlik.

bryan singer'a saygim var tamam karakter gelisimini aksiyon'a tercih ediyorsun ama sen bi kafa iznine cik artik.

yani elinde essek kadar mutant var, potansiyel var. boyle son cekilmez.

yani cok afedersin s.ktir git artik aq evladi yeter ya. ulan yerden yere vurulan x-men origins wolverine filmi bile apocalypse'in aksiyon sahnelerini ikiye katlar.

neyse sakinim. ama bu film boyle olmamaliydi.

apocalypse'in 4 atlisi falan hikaye. fragmanda gordukleriniz disinda hemen hemen hicbir sahnede yoklar.

ama yine de quicksilver sahnesi ve wolverine ile kurtariyor durumu biraz.

bir sonraki filmi bir zahmet yonetme artik singer beyefendi. siktir git. bak o kadar icime oturdu ki suraya 100 kere siktir git yazsam yine de tatmin olmayacagim.

zaten bir sen bir christopher nolan'in batman serisi. arkadas bu ne aksiyon fakirligidir ya. eline mi yapisir 2 tane duzgun kareograflanmis aksiyon sahnesi ceksen.

hele finaldeki kapismalar (aslinda kapisma falan degil de hadi kapisma diyelim) felaket amator.

5 saniye dovusu gosteriyor, 5 saniye apocalypse ile professor x'i gosteriyor. ne anladim ben bu isten? tam moda giriyorsun, cat baska sahneye odaklaniyor kamera.

senin cekicegin filmi sikeyim.

dikkat ettiyseniz sakin girdim ama baya dolmusum yani.

herneyse dedigim gibi kotu bir film degil ama cok iyi bir film de degil. x-men ile cok alakaniz yoksa sinemada izlemeye degmez.
--spoiler--
bu film turkiye gibi comar memleketinde nasil amerikadan once vizyona girer aq?

saka gibi.

bir film.
Dün izlediğim filmdir. Görüntü kalitesi, oyunculuk güzel. Klasik Marvel serisi filmi diyebiliriz.

Ama after credit scene için beklemeyin bence pek bir olayı yok.
Ulan resmen Xavier'in nasıl kel kaldığını anlatmak için film yapmışlar.
X-men serisinin şimdilik son filmi. Filmi çok gömmüşler vasat bir film beklerken harika bir filmle karşılaştım. Civil war adlı çocuk filminden sonra ilaç gibi geldi Apocalypse. Epic sahneleri olan, şiddetin fazla olduğu, epic müzikleri olan iyi bir superhero filmi. Sansa stark jean grey olarak iyiydi, aynı şekilde diğer oyuncularda gayet iyiydi. Tabi filmin yıldızı çok az gözükmesine rağmen Olivia Munn. Sadece bacakları gözükse bile yeterdi. Fox solo bir Psylocke filmi yapsın iyi bütçe verirse ortaya harika bir film çıkar. Apocalypse iyi bir kötü adamdı. izlenmeli.
Wolverine yokmuş.

(bkz: sikerim böyle x-men i)