bugün

pop tarafına doğru kayma belirtileri göstermekle birlikte gerçekten hoş şarkılara sahip olan gruptur. yeni albüm çıkış tarihini 2011 olarak açıklamışlardır.
(bkz: kingfisher sky/@la paz)
what have you done kliplerini dream tv de gördüğümde hatun sağlam söylüyor dediğim gruptur.
her ne kadar pop'a kayma eğilimi gösteren bir grup olsa da yine de şarkıları orgazm seviyesindedir.
a dangerous Mind adlı süper şarkıyı söyleyen gruptur.
angels, mother earth ve ice queen parçaları en aşmış şarkılarıdır kanımca. ki bunları herkes dinlemiştir. ama bunun dışında da kötü şarkıları neredeyse yoktur, kalite kelimesinin karşılığını tam anlamıyla veren, yıllardır severek dinlediğim harika insanlar topluluğu. sharon den adel gibi harika bir sese sahipler, bu bile dinlemek için yeterli. ilk söylediklerimizin dışında; blue eyes, say my name, aquarius, all i need, pale, restless, forgiven, bittersweet, jillian, memories, a dangerous mind, never ending story, what have you done, frozen isimli eserleri ölmeden önce dinlenecek şarkılar listesine yazılmalıdır.
"the unforgivin" isimli yeni albümlerini martta çıkarak olan gruptur.
ilk single "faster" yayınlanmıştır
ahanda klibi: http://www.youtube.com/watch?v=QG601NXVPWA
ahanda albüm tanıtım videosu: http://www.youtube.com/watch?v=IqfeekG86nA
Solistinin (bkz: Sharon den Adel)sesinin beni benden aldığı grup.Sharon den Adel bir röportajında müziklerini senfonik rock olarak tanımlamıştır.Sharon grubun gitaristi Robert Westerholt ile nişanlıdır.Stand my Ground şarkısı tadından yenmese de Favorim Memories adlı şarkılarıdır garip bir şekilde ağlatıcı bir etkiye sahiptir.
Yeni albümleri The unforgiving ' de ki neredeyse tüm şarkılarla beni benden alan grup. Süper olmuş albüm.
all i need gibi aşmış bir şarkıyı yapan grup.
Güçlü bir sesi olan soliste sahip bir gruptur .
- Stand my ground
- Our solemn hour
- The howling
- Memories
- Say my name
- Cross
- What have you done

..gibi şarkıları çok beğenilir.
senfonik rock'ın lokomotif gruplarından.
her şarkısı ayrı bir zevk veriyor.
bunların hollandalı olmasına rağmen nasıl böyle şarkılar yazdığını anlayabilmiş değilim şahsen. favorimdirler o ayrı.
Evanescence'yi 6 yıldır dinliyorum ve Within Temptation'u ilk dinlediğim zaman tarzları Evanescence'ye benzediği için hoşuma gitmişti. Karşılaştırılmalarını sevmedim ama. ikisi de güzel gruplar. Within Temptation yıllar geçtikçe daha iyi olacak gibi lakin.
kendini dinletir ama her şarkısı birbirine benzer.
a dangerous mind dedin mi akan sular durur.
http://www.dailymotion.co...ns-utopia-feat-chri_music
stand my ground şarkısı mükemmeldir.
bütün şarkıları güzeldir harikadır mükemmeldir fakat 2011 yılındaki albümü dışında. the unforgiving albümünü pek beğendim söylenemez. ama güzel şarkılar da vardır hani. neyse bir örnek ; (bkz: lost)

not: senfoni nerde, senfoni !
dinleyeni farklı diyarlara götürmeye yetebilecek güçte, yumuşacık, kadife sesli bir vokale sahip hollanda çıkışlı grup. düşünüyorum duruyorum yahu, bu nasıl bir sestir böyle?

(bkz: ice queen)
(bkz: all i need)
favorilerimdendir.
evanescence ve lacuna coil sevenlerin sevmesi muhtemel gruptur ayrıca.
zaman içinde senfonik-gotik-metal'den rock'a dönmüş gruptur. son albümleri bunun en büyük kanıtıdır.
senfonik metali seven birisi olarak pek hoşuma gitmedi tabi bu durum. ama yine de severek dinliyorum zira sharon ablanın sesi süperdir.
bi'di klipleri çok iyidir. hemen hepsinin konsepti vardır. the howling, all ı need falan türünün diğer örneklerine göre daha büyük prodüksiyonlu işleridir.
mükemmel bir grup. harika bir vokal öyleki konser versiyonunu orjinal diye dinletir adama. stand my ground adlı şarkısı bir numaradır akustik versiyonuda dinlenmelidir.
memories,
angel,
frozen,
ve son albümden faster şarkıları gerçekten çok kaliteli olan senfonik metal grubu.

ayrıca son zamanlarda sharon'ın armin van buuren ile yapmış olduğu in and out of love şarkısı ile de çok konuşulan bir gruptur.
frozen
faster
memories
angel şarkıları ile gönlümü feth eden grup.
the vampire diaries izlerken all ı need şarkısıyla keşfettiğim grup.