bugün

(bkz: büyücülük) ahh ah bu iş uğruna ne canlara kıyıldı bir bilseniz... 17. yy da iskoçya ve ingiltere krali birinci james'in eşi danimarkalı anne'ye cadılar tarafından komplo hazırlanması üzerine başladı her şey. sonrasında ingiltere'de cadıların asılması üzerine parlamento kararları çıkmaya başladı. üzücü olan şey ise eğer vücudunuzda herhangi bir doğum lekesi ve günümüzde dermatoloğa başvurmanızı gerektirecek bir şey varsa 17. ve 18. yüzyıl ingiltere'sinde bu cadı olduğunuz anlamına gelirdi üstelik sadece kadınlar için bu geçerli değildi. yaşlı ve çirkinseniz üstelik de kediniz varsa witchcraft ile suçlanıp işkenceye uğramamanız için hiçbir sebebiniz yok demektir!
bu işkenceler öylesine kötüydü ki sizi bir sandalyeye bağlayıp yukarıdan nehre attıktan sonra eğer suyun yüzüne çıkarsanız bu cadı olduğunuz anlamına gelirdi ve siz bunu itiraf edene kadar sizi suyun altında tutarlardı. işin komik tarafı her türlü ölüyor olmanız. ilgilisi için buraya bir belgesel bırakıyorum:
https://www.youtube.com/watch?v=UfQTYLb8Mko
bir yakın arkadaşımın, başka bir yakın arkadaşımın sevgilisiyle yatması üzerine başvurduğum şey.

hayır öteki çocuğa da söyleyemedim arada kalabilirim diye.

yani sonrasında ne oldu söyleyeyim ama isterseniz.

20'li yaşlardan beri witchcraft ile uğraşan biri olduğum için ister istemez büyüye başvurmak durumunda kaldım ki gerçek yüzü ortaya çıksın.

bu şöyle bir şey, insanın ruhani enerjisi ve doğanın bir takım güçlerini kombine edip, bunu istediğin bir şeyi evrende gerçekleştirmek için kanalize etmek için kullandığın ancient, yani kadim yöntemler bunlar yani.

böyle bir şeye başvururken de zor olan, hakiki metinlere ulaşmak zaten, çünkü bu kitaplardan çok fazla var ama hangisi sahici hangisi conventional yöntemler için yapılır bilemiyorsun.

fakat derinleştikçe daha güvenilir kitaplara ulaştığını hissediyorsun içeriğinden. mesela bu benim için bir doğu avrupa ülkesine olan gezim sırasında elde ettiğim bir kitap sayesinde olmuştu. sonrasında ise los angeles'tayken aldığım ikinci bir kitapla güvenim pekişmişti ve de en son olarak isveç'te aldığım kitaplar işte.

ama 'bu bardağı havaya kaldırayım' tarzı işlemediği için bu tip şeyler, kayıp bir şeyi buldurma büyüsü, birini kandırma büyüsü, gerçek yüzünü ortaya çıkarma büyüsü falan yapıyorsun yani, o yüzden dolayısıyla hiçbir zaman point edemiyorsun 'bak bu benim yüzümden oldu' diye. ama kendi içinde öyle hissediyorsun bunu bir şekilde.

abi neyse çok uzattım bu konu hakkında uzun uzun yazarım daha sonrasında zaten.

gerçek yüzü ortaya çıksın diye büyüyü nasıl yaptığımı anlatayım;

beyaz yumurta kabuğu, bir gül yaprağına kişinin ismini yazdım ve ondan sonrada bir dörtlük var, dörtlüğü istediğin dilde yazabilirsin mesela ama ingilizceydi o kitap, ben latinceye çevirerek yazdım ama önemli olan o dörtlüğü senin anlamını hissederek yazman kağıda, o dörtlük senin temennini içeriyor falan neyse. hazır bir dörtlük zaten o, sen bir şeyler katmıyorsun ona ama mümkün olduğunca inanarak, yoğunlaşarak bir kağıda yazıyorsun.

sonra bunları bir bardağın ve ya bir kabın içinde yakıyorsun. sonra küllerini yaşadığı yerin yakınındaki bir toprağa gömüyorsun. o kadar.

ben de bunları harfiyen uyguladım ve evinin bahçesine gömdüm külleri ve inanır mısınız birkaç haftada sonuç verdi ve adamın gerçek yüzü ortaya çıktı.

tabii bu kaç günde sonuç verir kafasında bir şeyde değil ama ben bu şekilde o soğuduğum arkadaşımın hiç olmadık şekilde gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştım.

zamanla da herkes dışladı onu zaten ve yalnızlığında boğuluyordur sanırım şuan.

konu neydi ne oldu. işte öyle sözlük...
görsel

büyücülük, Carlton Harris.
pendulum'dan dinlenesi bir parçadır. şöyle ki;
http://tinyurl.com/2c9nm9v
supernatural dizinde sam winchester'ın bilgi toplamak amacıyla kullandığı web sitesi.
--spoiler--
5x12'den bir görüntü
görsel
--spoiler--
güzel bir wolfmother şarkısı.,

Wrote a letter to you and threw it away
Spirit tried to call me without words to say
Sister can you tell me if it's gonna be ok

The chains and bangles were ringing aloud
Calling out without a sound

She had witchcraft
She drank from the craft

Her eyes are the opening to the soul
Where spirits lie and secrets can be told
Make her an offer your fortune can be sold

The chains and bangles were ringing aloud
Calling out without a sound

She had witchcraft
She drank from the craft
isveç'in bağrından kopup gelmiş bir hard rock grubu.
(bkz: wicca)
frank sinatra şarkısıdır.

those fingers in my hair
that sly come hither stare
that strips my conscience bare
it's witchcraft

and i ve got no defense for it
the heat is too intense for it
what good would common sense for it do

cause it s witchcraft, wicked witchcraft
and although, i know, it s strictly taboo
when you arouse the need in me