bugün

internete giriyor sen girmeyi becerememişsin ben yıllardır kullanırım memnunum.
dolap temizliğinden çıkan tarihi eser.

görsel
gta vice city kaldırmadığı için yaklaşık bir yıl önce bıraktığım işletim sistemi. windows xp'ye geçtim kafam rahat.
Kendisine dair sadece 3D pinball space cadet’ i özlediğim işletim sistemi. ilk göz ağrı.
birden fazla tuşa basarak kolaylıkla mavi ekran hatası verdirebileceğiniz işletim sistemi.
windows 98 se sürümü özlenilen sistemdir.

Kesin yazmışımdır.

D: Format http://c:/s~swh~
ilk bilgisayarımın işletim sistemi idi. Ey gidi günler.
kurabilmek için önce bir disket aracılığıyla sisteme cd-romu tanıtmak gerekirdi. ondan sonra kuruluma geçerdiniz.
sürücülerin kurulması ise ayrı macera idi. adını duymak, daha doğrusu o yılların çilelerini hatırlamak bile bizim nesil için bugün tansiyon düşürücü etkidedir.
hüzün ama windows pişmanlıktır. ne varsa elma da var
hiç kurmasam da iso kalıbını sakladığım işletim sistemi.
Bilgisayarla tanışmamın işletim sistemidir. 4 renkli kare içinde dalgalı kuyruğu olan beni benden alan ambleme sahipti.
ilk göz ağrım. internetle, office yazılımlarıyla, oyunlarla, kısacası bilgisayarla ilk tanıştığım işletim sistemidir.
Floppy disklerin taht kurduğu, bilgisayar tamircilerinin altın çağı olan dönemlerdir.
bilgisayarı kapatabilmenin bile hackerlık sayıldığı o dönemler . . .
Duygulandırdınız gece gece. ben o muhteşem disney aladdin oyununu ilk windows 98'de oynamıştım. ilk bilgisayarım 1998'de alınmıştı. 7 yaşındaydım o zamanlar. pek kimsede olmadığı için, mahallenin en popüler veletiydim.

bir itirafım olacak, bilgisayar açılırken o siyah beyaz yazılardan çok korkardım. sanki bilgisayar kilitlenecekmiş veya o siyah beyaz yazılı ekran beni yutacakmış gibi gelirdi. Evet salaklık.

Ama disney aladdin var ya, zamanının ötesindeydi. çizgi filminin müziği "arap geceleri"ni mırıldanarak oynardım. midtown madness ve bomberman tiryakisiydim. Turuncu renkli "şimdi bilgisayarınızı kapatabilirsiniz" yazısını hala unutamam.

şu an windows 7 kullanıyorum, windows 98'in birçok yönden daha gelişmiş olduğunu söyleyebilirim. Windows 98 bulsam kurmayı denerim şahsen. Olur mu bilmiyorum. Deneyen varsa mesaj atsın.

O zamanlar disket vardı, disket! Şimdi tarihe karıştı. Ne günlerdi be!
icy tower oynan işletim sistemi. bâzen özletir kendini, şimdiki bilgisayarlar bilgisayar değil canavar mübarek.

ekleme: gezginlerden icy tower buldum indiriyorum lan. mutluyum ulan mutlu.
windows 95 ten sonra kullandığım o günün şartlarında über işletim sistemidir. hakikaten boş masaüstünü mouse ile gezindikten sonra o yaşlarda, kapalı kartların eşini bulma oyunlarından sonra 98 de midtown madness oynamak rüya gibiydi ki saatlerce oynadığımı bilirim.
Çocukluğumda bizim okulun bilgisayarlarında vardı. Siz mario yu donarak oynamak nedir bilirmisiniz ?
hey gidi hey...

görsel
ilk kullandigim isletim sistemidir kendileri.
Hala kullanımda olan ama düşük sistemlerin işletim sistemidir.
Sağlam bi işletim sistemiydi.
Efsane yazilimdir.
windows'un gerçek anlamda sorunsuz olan son sürümü olabilir. windows 7 yaklaştı ama 98'i bu konuda geçemez.
Efsanevi işletim sistemirir.