bugün

garanti bankasının yılbaşından sonra desteği keseceği ve uygulamalarını mağazasından kaldıracağı işletim sistemi.

görsel
sistem falan oturmamıştır. buradaki fanboyların gazına gelipte sakın almayın bu işletim sistemine sahip telefonları. htc zamanında 2 tane windows'lu telefon çıkardı baktı tutulmuyor güncelleme bile vermedi adamlar.

zaten microsoft'ta yakında surface phone ayağına bu platforma desteği keser ortada kalır kullanıcıları.
güzeldir diye indirdim büyük hata yaptım. kameranın odağı bozuldu, şarjı çabuk bitiyor bunun gibi bir çok eksiği var. Windows 8.1 candır.
Hiçbir yere ilerlemeyecek sistemdir. Ben hemen hemen her konuya tek entry yazar geçerim ama madem bana taş atılmış cevabını vereyim:
1) Öncelikle bu skandal olayı patlak verdikten sonra uydurulmuş açıklamalarla insanlar kendilerini avutuyor. Eğer böyle bir durum olsaydı bu kişi tatilde attığı tweeti alel acele kaldırmazdı. Hadi diyelim bu sizin dediğiniz gibi. Bakın şu an kendimi zorluyorum
2) Kendim Windows 10 kullanan biri olarak bu tek mağaza olayı tam bir fiyasko. Çünkü mobilde çalışan uygulamalar bilgisayara zerre optimize edilmemiş. Assasins creed oynatan bilgisayarım var saçma sapan bir çiftlik oyunu bile defalarca kapanıyor donuyor. Hele Facebook uygulamaları filan dersen tam bir fiyasko.
3) Giden tüm uygulamalar geliyor deniliyor. Biraz haber okuyun. Biraz araştırma yapın. Birçok uygulama desteğini çekiyor. Ya da doğru düzgün güncelleme vermiyor. Sizler sosyal ağları fb sen ibaret sanıyorsunuz. Bunun Google'ı var YouTube u var gmail i var snapchat i var. Var oğlu var. Google hiçbir şekilde destek vermiyor wp ye. Üçüncü parti uygulamalar ile bir nebze girmeye çalışıyorsunuz. Bunun haricinde birçok bankacılık uygulaması bir çok alışveriş uygulamasının wp çalışmaları bile yok. Gün geçtikçe pazar payı hızla düşen bir işlerim sistemine kim ne diye uygulama çıkarsın. Salak mı bu millet!!
4) mobil tarafında ağırlık vermediği telefon satışı değil işletim sisteminin ta kendisidir. Hatta bunu bizzat Windows 10 ile ilgili bir tanıtımında söylemişti. Videosunu bulabilirsem buraya koyarım
5)lumia 1320 oldukça yeni bir cihaz. Ki keza 1020 gibi bir canavar da yeterli donanıma sahip bir cihaz. Bunlara wp 10 resmi olarak verilmedi henüz. Birkaç son çıkan 512 mb Rami cihazlara verildi. Diğerlerine verileceğine dair de bir açıklama yapılmadı. Hatta çok tepki topladı. internette ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz.
6) Windows u 3 ay boyunca kullandım. Şu an 4s kullanıyorum. O Zaman'lar kullandığım cihaz 1320 idi. Emin olun şu bit kadar ekranda bile daha fazla şey yapabiliyorum.
7) Bir şeyleri bilmek için ilahi uzun süre boyunca kullanmak gerekmez. Kullanıcı yorumları,internet haberleri, incelemeler var bu işin içinde. Donanımhaber wp bölümüne girerseniz her 10 mesajdan 8 inin kahır okumak olduğunu görürsünüz. Nice senelerin wp savunucuları bile artık sustular. Bir çoğu android veya iOS a geçti. Bu geçiş hususunda ayrı bir konu açtılar maddeler halinde sebeplerini saydılar.
Hiç kimse dediğiniz gibi binlerce lira bu cihazlara vermek zorunda değil. Çok haklısınız. Ama ucuz fiyatla wp alıp da yükleniyor yazısını bekleyip durmaktansa uygulama kullanamamaktansa ikinci el 2015 model android telefon almaları ya da gm 5 gibi içinde saf android bulunan ve 1000 lira gibi bir fiyatı bulunan ucuz cihazlara yönelmeleri daha makul görünüyor. Sonuçta para sizin paranız. Kimsenin ne alıp kullandığı beni ilgilendirmez. Ama bu benim naçizane tavsiyemdir. Ben bildiğimi söylerim. Sonuçta ne apple dan ne Google dan para alıyorum.
Hiçbir şekilde gelişmeyecek sistemdir. Bakın donanımhaber de 8 için de bunu diyorlardı. Yok android ve iOS larla kapışacak diye. Hiçbir şey olmadı. 10 çıkarken de bir sürü tantana kopardılar. Hiçbir şey olmadı. Bir çok sosyal ağ desteğini çekti. Bir çok sosyal ağ gelmek bile istemedi. Windows cihazlarının arkasında durmadı. 512 mb şu cihazlara 10 u vermedi. Kendi bile şu an mobile tarafına ağırlık vermediğine dair imalarda bulunduğu. Windows 10 mobile ın başındaki isim bile iPhone kullanıyor. iPhone dan attığı tweet ile yakalandı. Teknolojiyi takip eden biri olarak bulaşmadıysanız sakın bulaşmayın bulaştıysanız debelenmeyi bırakın ve gerçek bir akıllı telefon için iOS veya androide geçin.
microsoft şirketinin ana işletim sistemi olan windows'un mobil cihazlar için geliştirildiği ve aynı zamanda tüm windows 10 kurulu cihazlarla da senkronize çalışabilen mobil işletim sisteminin en son versiyonudur. fakat son zamanlarda yapılan anketlerden çıkan sonuçlara göre kullanım oranı gitgide düşmektedir.
Lumia 525imle Bi türlü 8.1e dönüş yapamadığım işletim sistemi. Sürekli donmalar monmalar. Yaktın bizi Microsoft.
bir tane ürün kötü değil, ancak ms'in politikaları kötü olduğundan dolayı dibe vuran sistem. bahsettiğimiz şey ms'in yaptığıdır. dikkat edildiyse bir türlü gelişemeyen mağazadan, daha yeni kilit ekranına gelen kamera ikonundan (dsfsdggfd) falan hiç bahsetmedim. olay güven meselesi.

ekleme: biz uyarımızı yapalım, kullanmak isteyenler yine kullansın. uyarımın muhatapları "acaba" diyen insanlardır. bana yeter abi bu sistem diyen adama kullanma diyecek halimiz yok zaten. sevenlerine kendisiyle bir ömür mutluluklar dileriz.
Kendisiyle olan münasebetimi microsoft'un milyonlarca kullanıcısını kobay olarak kullanıp bir köşeye fırlattığının ertesi günü kestiğim işletim sistemciği. Ha neden hâlâ gelip buraya yazıyorum açıklayayım.
"Almayın" güzel kardeşlerim. Microsoft'a güvenip ürün al-ma-yın. Surface de çıkarsa, bilgisayarı getirip cebinize de soksa güvenmeyin. Zaten satışları da %73 düşmüş durumda.

Tekrar söylüyorum arkadaşlar;

Microsoft, kullanıcılarını bir yıldan fazla bir süre bekletip, Microsoft adıyla çıkmayan (nokia olan) telefonlardan 1520 hariç hiçbirine güncelleme vermemiş, milyonlarca kullanıcısını tabiri caizse piç gibi ortada bırakmıştır. Ve bunu da bilerek yapmıştır. oem falan hikaye. reddit'ten bir kullanıcı bir şekilde eski lumia'sını microsoft ürünüymüş gibi gösterip redstone güncellemesini almıştı. sonra o açığı kapattılar tabi. yani amaç oem moem değil. insider'a minsider'a da aldanmayın. Daha kararlı sürüm bile kararsız anasını satayım. Kuzenim wp tavsiyem üzerine lumia 535 almıştı. W10 güncellemesini almasına rağmen, telefonu aldığından beri yüzü gülmedi garibimin. Yüzüne bakamaz oldum çocukcağızın. Dilimi eşek arısı soksaydı da tavsiye etmeseydim. Microsoft pişmanlıktır arkadaşlar. Android'e geçtim geçeli resmen "teknoloji varmış" dedim. Evet belki defalarca söylendi bunlar. Ama yine de hatırlatmakta fayda var. Biz yandık siz yanmayın. Selametle.
Allah bin belanızı versin!sattığınız bütün 1320'ler götünüze girsin!köpoğulları!
ilk lumia serisinin çıktığında 8 li olanlardan bahsediyorum mükemmel bi öngörü ile gidip lumia520 giriş seviyesini aldım.

Ama bi yılın sonunda gördüm ki politika yanlış üstüne nokia komple işi microsoft tarafına bırakınca politikası tipik windows97 den itibaren gelişen yapıya dönüştü.

Alanlara geçmiş olsun dediğim artık buradan htc de dahil olmak üzere biten olay.
Windows'un ne ilk ne de son kazığıdır. Nokia firmasının ceo'su nokia kullanmayı bıraktığı halde ben nokia kullanıyorum. Gel gör ki windows 10 bize gelmiyor. Zamanında gidip 920 aldım ne mağaza var ne güncelleme s2 kullanan kardeşim facebooktan görüntülü arama yapabilirken ben bayramda şeker verilmemiş çocuğun şeker kasesine baktığı gibi imrenerek bakıyordum, yine de düzelir be windows 10 gelince hepsi biter diyordum ki bill gates amca nah sana windows 10 dedi. Sen istiyor windows 10 verecek 500 dolar dedi. Şaşırdık mı tabii ki hayır. Bizim neyimize windows 10. Biz kimiz ki.?! ***
Nokia batarken kullanicilara atabilecegi en büyük kazigi atti son lumia dalgasiyla,nokia 603 kullandim işletim sistemi symbian zaten tam bir vahsetti lumia ile yeni bir girisim yaptilar ama yine de basariyi yakalayamadilar

Güle güle snake nin mucidi,gule gule dinini dinini,gule gule connecting people.
Evet dün söylemiştik. Bugün görüldü ki eski nesil lumialar resmi sürüm w10'u alamayacaklar. Olur da buraları okuyup da fikir edinmek isteyenler olursa diye söylüyorum:

Microsoft resmen eski nesil kullanıcılarını kobay olarak kullanıp, aylarca bekletip, umut verip, güncellemeyi yayınlandıktan sonra "eski nesil lumia'lara güncelleme yok" diyerek, tabiri caizse eski sadık kullanıcılarını bir peçete gibi buruşturup kenara atmıştır. Buraları okuyacak olan varsa ilerisi için bunu aklından çıkarmasın.

Tanımlayacak olursak, Gün itibariyle android'e geçerek kendisinden ilelebet kurtulduğum, darısı kurtulamayanların başına olan "şey"
Şu an eski nesil lumia'ların güncellemeyi alamayacağı konuşuluyor. Açıkçası resmi bir açıklama yapıldı mı bilmiyorum, bakmadım, bakmayacağım da. Ama öyle bir olay varsa Microsoft tam da kendine yakışanı yapmıştır. insanları 1 yıl bekletip en son ya hacı kusura bakmayın size w10 yok demek. Doğruysa da şaşırmam. Yakışır microsoft'a.
hayırlı olsun tüm smart phone dünyasına. lumia 925 kullanıcısı olarak dört gözle bekliyorum şu işletim sistemini ciğerim kurudu gel artık windows 10.
32 değil 42 şubat olmasına rağmen hâlâ gelmeyen işletim sistemi. bazıları da inanmış bekliyordu, allah herkese windows phone kullanmaya devam edip üstüne savunan insanların sabrından versin. bulunmaz bir gayret bu.

"şoboto kom botordo odomlor 29 şobot dodo"
32 şubatta gelecektir. 5. Günün şafağında doğuya bakın.
bazı kullanıcılarını ciddiye alıp da yaptığım eleştiriden sonra "şubat daha bitmedi 1 gün var windows 10 gelecek" şeklinde 5 yaşındaki kuzenimin bile günlerce güleceği bir yoruma imza atan kullanıcıları barındıran sistem. ahahahahahahahahhahah
3 yıl önce bir lumia cihazı aldığımda "birkaç yıldır çok iyi yol alıyor, artık geleceğin işletim sistemi bu cihaz 1 yıl içinde sistem oturacak" şeklinde yorumlar okuyup gaza geliyordum. uzun süre kullandım, eksikliklerini görmezden geldim sabredip "gelişecektir" lafları atan sazanlara inandım. aradan söylenen 1 yıl geçti ve oturacaktır denen işletim sisteminde ufak tefek yenilikler dışında bir şey gelişmediğini görünce artık sabrım kalmadı ve iphone'a geçiş yaptım. (1.5 yıl önce) resmen lumia varken akıllı telefon kullanmıyormuşum onu fark ettim. Ama lumia'yı anneme verdim ve teknolojiye ilgim olduğu için microsoft'un yeniliklerini takip etmeye devam edeyim dedim. Bakalım 3 yıl önce söylenen gelişecektir lafları gerçek olacak mı diye meraktaydım.

hiçbir şey gelişmedi. 3 yıl önceden şu güne elbette değişen şeyler oldu, bazı yenilikler geldi (gelmemesi imkansızdı ekran döndürme kilidini kaldırma bile yoktu telefonda ilk aldığımda, o tarz yani yenilik dediğimiz) ama mağazası 3 yıldır aynı. hiçbir gelişme yok. hiçbir temel uygulama düzgün çalışmıyor, şu an kullandığım hayatı aşırı kolaylaştıran onlarca uygulama windows phone'da yok. yeni çıkarılan hiçbir şey wp'ye çıkmamaya devam ediyor. mağaza günümüzde akıllı telefonun en önemli silahıdır, ama wp taş kullanmaya devam ediyor ok seviyesine bile çıkamadı. windows 10 gelecek diye aylarca telefon kullanıcıları kandırıldı, şubat sonunda kesin denmişti şubat da bitti. yok işte beceremediler.

ve hâlâ bu telefonu savunan zavallılar var. tamam güzel birkaç yönü var, mesela klavyesi şahane. kamerası üst düzey telefonlarında efsane ama, gelip de mağazasını yok w10 güncellemesini ölümüne savunan biri varsa o kişi paralı çalışan bir köledir. iyi besliyorlar bu köleleri anlaşılan. ama buraları okuyup da telefon alacak birisi varsa kesin ve net söylemim şudur:

windows phone işletim sistemli telefon almayın!
Güncelleme yaparken lütfen sim kartını çıkartın benim gibi Windows 8.1 e geçerken tüm rehberinizi arazi etmeyin bir tavsiyedir.
Az önce insider'i yükledim.ulan hala görüntülü konuşma yok!
Ne zaman geleceği ile ilgili Fikret Başkan'ın "haftaya netleşir" dediği akıllı telefon işletim sistemi.
http://windowsphonehaber....tislar-nereye-gidiyor.htm

buradaki linkte de görüldüğü üzere 2015 çeyreğinde satışları %49 düşmüştür. sanırım artık yolun sonuna geliyoruz. aferin sana microsoft. kendi sistemine çıkarmadığın programları git ios ve android için çıkar, hatta kendi sisteminde olmayan özellikleri onlara getir (tek el flow klavye, one note ses kayıt vs.), insanları yeni sürüm ha geldi ha gelecek diye aylarca oyala, ortalıkta satın alınacak cihaz bulunamasın, mağazan bir türlü istenen seviyeye gelemesin, sonra satışlar düştü... sanırım ms'in mobil pazarda başka hedefleri var. bu saçmalığın başka bir izahı olamaz çünkü.

(bkz: bok ettin bayan)

ha bu arada unutmadan;

görsel
Gözlerimiz yollarda kaldı gel artık bre Windows 10. Şubat gibi gelicekmişte mart gibi anca kurarım ben.