bugün

http://www.wildguns.org adresinden oynanabilitesi olan yeni sayılabilecek bir gameforge oyunu. ogame, travian tarzı oyunseverler için güzel bir oyun.3 farklı ırk bulunan oyunda;

kızılderililer-hızlı gelişim düşük defans
meksikalılar-orta gelişim orta defans
kovboylar-yavaş gelişim yüksek defans

gibi özelliklerle eşitlenmişler.heycan vericidir.. oynayınız.
travian gibi oyunların tutulmasından sonra tutulması gayet doğal karşılanan oyundur.
travian ile karsilastirilmamasi gerektigini dusundugum, aralarinda daglar kadar fark bulunan muthi$ oyun. ikisinde de hammadde gelistirip asker basiyoruz saldiriya gidiyoruz diye dusunulmemeli kesinlikle.

edit: an itibariyle tum birliklerimin birinci seviyeye yukseldigi, her gun gelismekte oldugum zaman oldurgeci, kafa dinlendirici oyun.

2 yıl sonrası editi: kafa dinlendirici olduğunu söylemişim, kafam güzelmiş herhalde. gelmiş geçmiş en önemli kafa sikicilerdendir. ha oynamaktan vazgeçer miyiz? asla.
türk sunucusunda uzun süre oynayıp iyi bir yere geldiğim, sonra sıkılıp bıraktığım; dayanamayıp ingiliz sunucusunda tekrardan başladığım acayip zevkli oyun. durgundur, ağır ilerler; ama başkalarına kafa tutabilecek kapasiteye geldiğinizde tadından yenmez. türk sunucusunda oyunu vatan millet meselesi haline getirmiş, lisedeki çıkış kavgalarını hatırlatan; ittifağından birine saldırıldığında tüm ittifağı toplayan adamlar bolca bulunmakta. bu sebepten ötürü az biraz ingilizcesi bulunanlara ingiliz sunucusuna gitmelerini tavsiye ederim ben. zengin biri değilseniz premium almanızı da tavsiye etmemekteyim. en azından 4-5 tane köyünüz olsun alacaksanız. din iman dinlemeyen adamlar gelip bütün köylerinizi yağmalayıp askerlerinizi öldürebiliyor. saldırıları düzenli yaptıkları takdirde sizin kadar güçlü olmasalar da belinizi doğrultamıyorsunuz. ister istemez bırakıyorsunuz oyunu; çok adama bıraktırdım ben, basit gibi gözükse de vurdulu kırdılı bir oyun bu özelliği itibariyle.

ha yok benim sırtım yere gelmez zaten 10 köyüm var derseniz, basın parayı alın, daha çabuk gelişin. ya da benim gibi daha bir köyünüz olduğu halde tırsıp savunmaya çekilin, böylece paranız da boşa gitmemiş olsun; saldırılara karşı koyabilin.

türk sunucusundaki günlerime dönmeyi bekliyorum sözlük.
bitefight, klansavaşları gibi acayip oyunların yanında hakkı yenmekte olan oyun. bitefight, klansavaşları, şusu busu; wildguns'ın yanından geçemez aslında. üzülüyorum onların altında 3-5 sayfa düzülmüş entryler görünce. gelseniz ingiliz sunucusuna, kardeş kardeş yaşasak, sözlük ittifağı kursak... fena mı olurdu ha, allahsızlar?
en büyük eksikliği para olan oyundur. aylardır girip girip çıkıyorum "acaba bir yenilik var mı?" diye, yok arkadaş. sen onlarca köy kur, savaş seviş; ama oyunda para olmasın.

hacı hayat paranın etrafında dönüyor be. sen milyonlarca altın sahibi olamadıktan sonra, 10 tane askerle 30 şehri idare etsen ne olur allasen?
s5'te başladığım hikayem akabinde, 121 puanla tırmanışa geçtiğim süperlik.

bak tekrar söylüyorum. gelin, sözlükçe bir ittifak kuralım, sırtımız yere gelmesin. ha?
travian'a beş çektiği halde sözlüklerde ilgi görmeyen oyun. grafik anlamında özellikle sker bırakır. onlardan da bir eksiği yok, hiçbir anlamda. iki entry öncesinde yenilik yapılmadığını söylemişim fakat para haricinde her halt gelmiş.
sözlükçülerin http://www.wildguns.co.uk adresinden girip, s8'e girmeleri halinde daha da şenlenecek oyundur.

hadi artık lan!
türk serverlerı http://www.wildguns.org ta olan oyundur.

hakkaten güzeldir, hoşça vakit geçirtir insana. sabrı ben gibi pek olmayan arkadaşlar s201 e girerek 10 kat hızlı oynayabilirler ayrıca.

gelirseniz haber verin.*
şahsen oynadığım oynarken hayattan DC yediğim övülesi dehşet kusursuzluga sahip olan gameforge oyunudur.
4 senedir hakkında tek entry girilmemiş oyun.

geçenlerde bi bakayım dedim sanırım yeni server açılmamış üye oldum ama oynayasım yok.