bugün

1990 yapımı, başrolünü Nicolas Cage ve Laura Dern'in paylaştığı bir David Lynch filmi. Nicolas Cage ve Laura Dern'in muhteşem uyum ve performansı izlenmeye değer...
(bkz: bobby peru)
buffy the vampire slayer'ın 4.sezon 6.bölümüdür.
harikulade bir david lynchfilmidir. nicolas cage'in performansı doruklara çıkmıştır. özellikle bardaki dans sahneleri, filmin sonunda köpeğin adamın elini alıp kaçması gibi pek çok orjinal sahneye sahiptir. izlenesidir.
janr'ına yandığımın filmi.

david lynch yönetirken, nickless cage ise -yok lan bi saniye, nicolas cage, perdono- rolünü keserken şahsi zirvesine ulaşmıştır. delidir. dehşettir. über vuhfffs'tur.
bir seks objesi olarak laura dern ü en güzel haliyle gördüğumüz david lynch filmi. filmde geçişler oldukça başarılı (yanan kibritten otobana geçişler) ve nicolas cage'in kavga eder gibi dans ettiği sahneler süper. willem dafoe müthiş çirkin hali ile bir kez daha oyunculuk alanında kendini ispat etmiş ve iğrenç dişleri ile midemizi bulandırmıştır.
bobby peru(willem dafoe) bana cüneyt arkın ve brad pitt'in ingloreous basterds'taki hâlinin miks edilmesiyle ortaya çıkacak varlığın(ki kırk yıl düşünsem böyle bir miks yapmak aklıma gelmez; dahası iki insanı mikslemeyi niye düşüneyim ki?) neye benzeyeceği konusunda fikir vermiştir. açıkçası bobby peru'yu görünce bu tanıdık simayı formülize etmek istedim. evet. gerçek bu. that's the fact.

düzenleme~haaa belirteyim willem dafoe'nun sözü açıldığında onunla birlikte anılan o harika dişlerini formüle dahil etmedim. yani yeniden formülize edecek olursak: cüneyt arkın+brad pitt-(cüneyt arkın ve brad pitt'in dişleri)+mide bulandıran dişler=bobby peru
aşk böyle anlatılır dedirten film olmuştur bana. ne kadar tebrik etsem azdır üstad (bkz: david lynch)'i.
nicolas cage in elvis in başyapıtlarından olan love me tender ı yorumladığı lynch i farklı bir köşeden anlatan filmdir. yılan derisi ceket, bobby peru nun gülümsemesi ve lula nın annesi Marietta nın tırnakları akıllara kazınan detaylarıdır.
söz konusu nicolas cage performansı; [http://www.youtube.com/watch?v=TwfZyQeinTI ]
nicolas cage ve laura dern'in başrol oynadıkları bir david lynch filmi.

yine bir lynch klasiği diyebiliriz, o kadar lynchvari.
nicolas cage ve laura dern'in başrol oynadıkları insanı sinir eden film. Filmlerinde yönetmenin ismini her okuduğumda (bkz: David Lynch) izleyip izlememe konusunda beni düşünmeye itip genellikle uzak durmama neden olan bir yapım da.
Filmi üç parçaya bölecek olursak üçte ikilik kısmı seks sahneleri, çıplak kadınlar, "hadi sevişelim" "Seni içimde istiyorum"... gibi sahnelerle geçerken. Geriye kalan üçte birlik kısım asıl konuya biraz bağlı diyaloglar, filmle ve hikayeyle alakasız sohbetler, göndermeler ve metaforlar ile geçiyor.
kadınları şeytan gibi gösteren cinsiyetçi film. evd.