bugün

kardeş(?!!) kürt milletinin bi zamanlar çok tuttuğu sokaklarda bağıra bağıra telaffuz ettiği slogan..
vatan hainlerinin sloganıdır, söyleyenler bile inanmıyorlardır.
(bkz: olmayacak duaya amin demek)
gerçekten kardeş olan kürt milletinin değil , kanında militanlık olan -bir kısım- kürt milletinin sloganıdır ..
(bkz: köpeğin duası tutsaydı gökten kemik yağardı)*
(bkz: gerilla savası)
bu baglamda pkknın gerilla olarak adlandırılamayacagı pkknın yalnızca terorist bir grup, bölücü örgüt oldugu acıkca ortaya cıkmaktadır, zira pkk düşmanla degil kendi bulundugu ulkenin ordusuyla savasmaktadır ya da savastıgını zannetmekte olan haklı hiç bir yönü olmayan gruptur
yani sloganvarileştirilmiş söylem kökten yanlıştır
sacma desek yeter.
-bütün kuşları düzdük bir tek leylek kaldı hadi leylekleri de düzelim...
- ne bütün kuşları düzdünüz mü? ama biz kuş muş düzmedik?
- abicim bugünlerde kuş muş düzmeyin kuş gribi var.
- bana bir şey olmaz ben türk üm.
- ben de kürt üm bana da bir şey olmaz.
- ben rum um bana da bir şey olmaz. baklava bizim milli tatlımız.
-düz gerilla düz leylekleri de düz
-leylekler de bizim milli kuşumuz.
- sen kimsin?
- ben hollandalıyım.türkiye ermeni soykırımını tanısın.yoksa leylek meylek düzemezsiniz?
- evet türkiye sözde leylek soykırımını tanısın
-tanı gerilla tanı tüm soykırımları tanı
- sen kimsin?
- ben de ermeniyim anasını satayım. ağrı dağı bizim.
- götünüze girsin ağrı dağı
-gir gerilla gir tüm dağlara gir
- türkiye ağrı dağına girmek istiyorsa tüm leyleklere demokrakit hak vermeli
-ver gerilla ver tüm leyleklere ver
-baklava da bizim Hacivat-karagöz de...
- doğu da bizim leylekistan kurcaz yog yog kürtistan kurcaz..
-leylekler de laleler de bizim...avrupa birliğine de almıycaz sizi...
- ee bize de gerillalar kaldı amasını satayım.biz de gerillaları düzeriz.
-düzül gerilla düzül tüm türklere düzül
kürtlerin yıllardır ağzından düşürmediği söylediği slogan.
(bkz: it ürür kervan yürür)
bir kısım bölücü kürt şahıslar yüzünden tüm kürtlere önyargılı bakılmasına yol açan slogan.
nasıl olurda kendi babaları anneleri de pkk tarafından katledilirken bunu savunurlar?
şırnağın bir ilçesinde 5000 kişi tarafından aynı anda dillendirildiğini gördüğümde* * kürtler ile barış umudunun kalmadığını anlamamı sağlayan slogan.
dip not: ilçe nüfusu 5600'dü.
yavaş vurup yavaş kursunlar diye cevap vereceğim saçmalık. kolay zannediyolar vurup kurmayı. bilgisayar oyunu değil bu. götünüzü keseriz akıllı olun.
" vur tsk vur kurdistanı (!) vur" olarak ta çevrilebilir.
arabistanlı lawrence ı izlerken aklıma geliverdi.. bu tip insanlar büyük toplumlara -ne kadar kabullenmeselerde- hizmet için varlardır. kultürel kalıntıları bunu emreder. damarlarındaki asil çöp suyunda mevcuttur.
(bkz: vur gerilla vur gel benimkine otur)
(bkz: #5390534)
(bkz: vurursa gol olur)
(bkz: döndürmeyin çocuklar)
(bkz: vurursa gol olur vurdu taç)

belki ancak bu şekilde kurulur ;
(bkz: kurdistan setup)
bi siktirin gidin çay koyun denilesi yavşak topluluğun söylediği slogan.
(bkz: şemmame oynayan şempanzeler)
(bkz: vah canım vah yavrum)

adamın götünden kan alırlar kan.
vur emrinin gerekliliğini hatırlatan slogan.

(bkz: vur emri geri gelsin)
'vurdur gerilla vurdur.' diye devam edebilecek söz öbeği.
dur gerilla dur komando götünden vurur!
kahraman mehmetçik vuruyor,terörist avlıyor cümlesinin karşı cephesi tarafından bir başka nüansıdır.

bir türk mehmetçiği nasıl sahipleniyorsa, bir kürt de kendi haklarını savunan ve kendi adına savaşıp, bedel ödeyen evlatlarını öyle sahipleniyor.

(bkz: lexin gerilla)
mensuplarını motive etmeye yönelk bu ahmak ve içi boş sloganın türkçe olması derin bir ironi barındırıyor. içindeki "gerilla" sözcüğü ise, ayağa düşürülüyor. pol-pot'çu kızıl kmer'lerle büyük benzerlikler taşıyan bu güdümlü cahil ve kanlı köylü örgütünden gerilla değil, olsa olsa "örgütlenmiş çapulcu" olur. bugüne kadar tersini kanıtlamaya çalıştıkları halde, bunların saygınlığı hiç olmadı ve olmayacak. bence, son tahlilde sonları, adları üyelerine ahmakça bir gurur veren ve ağız dolduran sözde "tamil kaplanlarına" benzeyecek. tabii, siyasi irade oluştuğunda.