bugün

sarı renk ayrı bi hava katar buna.

tatlı şey.
Sahip olmak istediğim arabadır.
yıllar önce yazdığım rakamları güncel olmasa da insanların işine yarayabilecek bir rehber :

http://canercelik.net/2012/12/14/vosvos-uzerine-1/
http://canercelik.net/2012/12/14/vosvos-uzerine-2/
kimine göre gülen arabadır, kimine göre araba değil vosvos tur, Araba deyince azar yiyebilirsiniz sahibinden.

çeşitli fan kulüpleri bulunur, kamp yaparlar, konvoy vs. yaparlar.

http://www.bugriders.com
sedefli mavi rengini kapımın önüne koyduğum araç. O değil de, bu meret gerçekten çok farklı. Zırt pırt cama çıkıp rahatı yerinde mi diye bakıp duruyorum. Bu saate kadar uyumadım, izmire gider gelirdim şimdiye. Yok arkadaş seyretmesi bile çok farklı, motor sesine, goal sesine hayran olduğum minik canavar.
kaloriferinden zifte asfalta benzer bir koku gelen arabam. Bi fikri olan yardımcı olursa sevinirim.
vosvos nedir? ne değildir? bilen yazarların beni aydınlatmasını istediğim araçtır.
mert caner'den sonra soğuduğum araçtır.adamdan nefret ettiğim gibi arabadan da nefret ediyorum artık.
aşırı güzel araba. acanım bunun egzozundan duman bile çıkmaz. çevre dostudur kesin.
Mesela kadınlar her gördüğünde 'ayy düğün arabam böyle olsun ne tatlıı!' deyip,sizi bir 320i için terk edebilir.
kimilerinin külüstür dediği arabadır.
kimilerinin ise vazgeçilmezidir.
benim için ise efsanedir.*
görsel

nasıl da sarılıp öpesim var.
Instagram da milyarlarca fotoğrafı olan araçtır kendisi.
ilk arabam. gerçi arabadan çok çok daha ötesidir.
içinde geçirilen her saniye özeldir. vosvos kullandıktan sonra kullanacağınız hiçbir araba size zevk vermez.
özledim be.
Vosvos bir araba değildir. Ruhu vardır bunların, küserler, atar yaparlar, çok sevimlidirler. Keşke bende de bi tane olsa.
bazen saksı halini alabilen araç.

görsel
sanıldığının aksine sanayi masrafı yıllık bazda herhangi bir araçtan farksızdır. ayrıca kullandığı sene içinde değeri düşmek yerine yükselir.

sokakta görenlerin kimisi "külüstür","tosbağa",kablumbağa","tuskaba","bip bip","beetle" vb. isimlerle cağırsada asıl ismini sadece sahibi bilir çünkü hepsinin farklı isimleri vardır;boncuk,maviş,hazal,hacı,hale ve benim vosvosun ismi olan cesur bunlara örnek olabilir.
pembesine aşıgım ve oyuncak olani basucumda duruyor insaallah gerceginide bir gün alacagım.
bir gün istediğim gibi harcayabileceğim param olursa kırmızısına sahip olmak istediğim kült otomobil modeli.
Küçük demir oyuncaklardan koleksiyonum var.
Araba koleksiyonum var benim!
6 tanesi vosvos. Evet oynuyorum.
Tarihi eserdir, motor sesi 100 metreden duyulur.
behzat ç seven bunu da sever.
sadece arac olarak dusunulmemesi gerekendir bal gibi'kaymak gibi biseydir hele de fistik yesili olursa...
Hava soğutmalı olan bu araçlara tüp takılabildiğini zannedenler mevcuttur.

Vosvosun ruhu vardır, bağlanırsınız. Ama en bakımlısı bile sizi bezdirebilir. Eğer bu arabaların motorundan, dilinden anlamıyorsanız bunlarla kesinlikle yola çıkmayın, kendiniz tamir edebilecek kadar iyi biliyorsanız bu arabayı ancak o zaman vosvos kullanıcısı olabilirsiniz, bozulursa sanayiye giderim deme şansınız yok, tamirciye ulaşamayacağınız anlarda arıza yapma huyları vardır.

Vosvosları sevin.
20 yıldır ailemizin sahip olduğu nadide tostosumuzdur. 1967 model kirmizı 1300 motor gicir gicir.
güncel Önemli Başlıklar