bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  leonardo da vinci'nin altın oran ile çizilmiş ünlü eskizi. dünyanın evrendeki sembolüdür aynı zamanda. sürekli olarak extra terrestrial oluşumlar için dünyadan evrene sinyal ile gönderilen imajdır.

  http://solomonsmusic.net/vitruv.gif

  (bkz: marcus pollio vitruvius)
  4 ... massattack
 2. 2.
  da vinci şifresi kitabının resimli versiyonunda da görülebilecek eskizdir..
  ... intensivecare
 3. 3.
  insan bedeninin ideal oranlarını gösterir.

  (bkz: Homo Vitruvianus)
  1 ... blindguardian
 4. 4.
  Vitruvius Adamı ünlü ressam Leonardo da Vinci'nin günlüklerinin birinde bulunan, aldığı notların yanında çizdiği bir resimdir. 1492 yılında yapıldığı düşünülmektedir.

  Leonardo da Vinci'nin Vitruvius Adamı Rönesans döneminde yapılmış örnek bir bilim ve sanat eseri olma özelliği taşır. Leonardo'nun oranlara duyduğu ilgi ve merakın bir kanıtıdır. Bunun yanında resim Leonardo'nun insan ve doğayı birbiri ile ilgilendirme-bütünleştirme çalışması için de bir dönüm noktasıdır. Britannica Ansiklopedisi'ne göre Leonardo "insan vücudunun evrenin işleyişinin bir analojisi olduğunu" düşünüyordu. Bununla birlikte Leonardo'nun maddesel varlığı kare, ruhsal varlığı ise daire ile sembolize ettiği ve insanoğlunun iki yönünü çizimde bu şekilde ifade ettiği sanılmaktadır.
  ... oksijen
 5. 5.
  http://www.misticismo.blogger.com.br/vitruvian.jpg

  altın oranın kusursz modelidir. boyunuzu belinizden ayağınıza kadar ölçtüğünüz uzunluğa bölerseniz yine altın oranın olduğunu görürsünüz: 1.618
  ... unique270
 6. 6.
  http://thelearnersguild.f...2008/06/vitruvian-man.jpg

  *** yazılar da vinci nin orijinal el yazısıdır.
  ... unique270
 7. 7.
  eskizin sağ alt köşesindeki imzaya dikkat ederseniz, da vinci'nin "io, leonardo" (ben, leonardo) diye imzalamadığı tek eser olduğunu görürsünüz.
  --wiki spoilerı--
  eserlerini "leonardo" ya da "io, leonardo (ben, leonardo)" olarak imzalamıştır.
  --wiki spoilerı--
  bir diğer yandan; ismi "vincili piero'nun oğlu leonardo" manasına gelen "leonardo di ser piero da vinci"dir. ancak bu eserde oğlu olduğu şahsın ismini çıkarmış ve "vincili leonardo" manasına gelen" leonardo da vinci" imzasını kullanmıştır.
  ... zenci penguen
 8. 8.
  seneler önce babamın italya'ya ziyareti sonucu dönüşte cebinde getirmiş olduğu bir avronun üstündeki leonardo da vinci çizimi.
  ... fennibilgici
 9. 9.
  (bkz: altın oran)
  ... atgmuls
 10. 10.
  bizim vitruvius adamı adayımız bellidir.

  http://www.popartuk.com/g...he-simpsons-art-print.jpg
  ... sinirlenmicem