1. 1.
  aslında adı visitors falan olmayan, sadece v olan 80'lerin gaayet hoş bilim kurgu dizisi... ziyaretçiler ismiyle yayınlandı trt'de...
  1 ... cryptic
 2. 2.
  yeni versiyonu abd de yayınlanmaya başlanmış dizi. ilk üç bölümüyle uyandırdığı intiba, tıpkı ilk versiyonu kadar bağlayıcı olacağı. başrolünde lost dizisinde juliet burke rolünden tanıdığımız elizabeth mitchell çok iyi bir oyunculuk sergilemekte. etkileyici ve takip edilesi yeni tv dizisi.
  ... watashiwacandy
 3. 3.
  (bkz: v the visitors)
  ... wings for marie part 2
 4. 4.
  Elizabeth Mitchell ve Morena Baccarin * gibi mükemmel oyunculara sahip olan 2009 çıkışlı dizi. şu ana kadar sadece 4 bölümü çekildi ve yayınlandı bu 4 bölüm bile büyük ilgi uyandırdı. devamı merakla beklenmekte.

  bilim kurgu sevenler için iyi bir dizi olacağına eminim.

  (bkz: We are of peace Always)

  düzenleme sebebi: ekleme
  1 ... wings for marie part 2
 5. 5.
  dünyayı ele geçirmeye çalışan ve aslında kertenkele benzeri olan ama maskeyle falan insan kılığına bürünmüş uzaylıları ve onlara karşı insanların direnişini anlatan yabancı dizi. 1980'lerde trt'de yayınlanmıştı. freddy kruger tiplemesiyle sonradan patlama yapacak olan robert englund abimiz de bu dizide mülayim ve dünyalılarla işbirliği yapan bir uzaylı rolüyle piyasaya çıkmıştı. galiba bir de sonradan 2. sınıf aksiyon filmlerinin meşhuru olacak olan michael ironside dünyalıların gözü kara elemanı olarak vardı.
  ... usualsuspects
 6. 6.
  an itibariyle birinci sezonun 7 bölümünü izlediğim dizidir. * dizi iyidir, güzeldir, bilim kurgu severlerin hoşlanacağı türdendir. kanımca losttan ve the 4400'den tanıdık yüzlerin olması izlenme oranını arttıracağı düşünülmektedir.

  --spoiler--
  bu bölümde büyük gelişmeler oldu. jon may'in yaşamadığı falan, meğersem bizim adam öldürmüş jon'u. buna üzüm üzüm üzlsem de asıl olay o sunucu bence.. anna adamı harcamazsa onun sayesinde anna'ın planıyla ilgili daha çok şey öğreneceğiz. bir de ajan evens'in ailevi sorunları var ki aman allahım "test nasıl hatalı olur" diye bir yandan düşünürken bir yandan da ty'ın duygusal çöküntüleriyle yanlış kararlar vereceğinin sinyallerini almış olduk.
  --spoiler--
  1 ... tamara
 7. 7.
  12. bölümü ile 1. sezonunu bitirmiş. hayranlarının büyük uğraşları ile 2. sezon anlaşması yapılmış dizidir.
  --spoiler--
  son birkaç böLümdür şöyLe-böyLe giden dizi finaLde "bu ne yaw" dedirtti resmen bana. * bu ne yaw * KarşıLıkLı pLanLar, casusLar, taraf değiştiren casusLar, kutsamaLar ve kırmızı bir gökyüzü finaLi... iyiydi, bence finaL diğer böLümLere kıyasLa çok iyiydi.. ÖzeLLikLe dizinin başından beri yüzünde neredeyse hiç bir insani tepki göremediğimiz Anna'nın yumurtaLarını yok oLmuş görünce verdiği tepki, ardından geLen intikam duygusu görüLmeye değerdi... Diğer yandan ise meLez bebeği bir türLü göstermemeLeri fena haLde sinirimi bozdu. En üzüLdüğüm oLay Joshua'nın öLmesiydi ama neyseki onu da geri getirdiLer * Bir yandan safLar artık beLirginLeşti derken asLında daha da karışması dizinin geLecek sezonu için güzeL bir aLtyapı oLuştursa da nereye kadar götürebiLirLer merak etmekteyim açıkçası. Chad ve Lisa saf değiştirecek gibi duruyor ama Marcus'ın Hobb'u tehdit etmesi Hobb'un da taraf değiştirmek zorunda oLduğunu gösteriyor. Sonuç oLarak dizi her ne kadar kendi içinde çeLişkiLer oLsa da (5. koL'un burnunun dibinde oLduğunu biLe biLe Anna'nın gemisinde neden kameraLar yok anLamış değiLim) ikinci sezon için ümit vaad ediyor. ÖzeLLikLe kapışma oLayLarına girersek daha heycanLı oLacak gibi...

  not: finaL konuşmaLarındaki (son 5 dakikada bolca çaLdıLar bu müziği) 28 weeks Later benzeri fon müzik harika oLmuş yaw. bir müzik bir diziye bu kadar yakışır yani. 2. sezonda daha çok duyarız umarım.
  --spoiler--
  1 ... tamara
 8. 8.
  the visitors adlı 80'li yılların dizisinin bir nevi rejenerasyonudur.
  --spoiler--
  pilot bölümle ilgili ufaktan notlarım ;

  açıkcası ilk başta losttan juliette karakteriyle tanıdığımız elizabeth mitchell'ı fbi ajanı olarak görmek şaşırttı beni. ardından çocuğu oynayan eleman da tam bir kalas yahu, insan biraz jest, mimik yapar ne o beton gibi surat. neyse olayın başlangıcında ana karakterler kısaca geçildi, bir papaz, bir fbi ajanı, bir zenci. realist olmak gerekirse pilot bölümünde fringe'ten çalıntı çok şey mevcuttu hikaye olarak. kızın partneri ihanet ediyor, akabinde de ilk bölümde karşı tarafı boyluyor, fringe pilot bölümünü hatırlarsak eğer dejavu yaşamış gibi oluyoruz.
  pilot bölümğ çok aceleye getirilmiş belli, uzay gemisi geliyor ordan insan suretinde anna diye bir hatun başkanları olduğunu iddia edip konuşma yapıyor ve ıq su tabana vuran insanoğlu da şüpheciliği bir yana bırakıp alkış tutuyor, vay anasını sayın seyirciler. o kadar rahat ki utanmasa gidip oğluna anna'yı isteyecek yüzsüz. kimse de demiyor ki bunlar nasıl insan kılığına girdi, hemen birleşmiş milletlerle görüşme ayarlanıyor. saçmalığa bak ya insan bi önce hava kuvvetlerini yollar.
  bu uzay gemileri 26 farklı büyük şehirde peydah oluyor ki bu olayın globalleşmesi açısından pozitif bir fikir, amma velakin diğer şehirlerden görüntü çok az ve ben en azından dünyanın en büyük 26 metropolü arasında istanbul'u da görmek isterdim.
  bir de kaos ortamı yok denecek kadar az yani hemen kabullenmişiz uzaylıları, röportaj falan yapıyoruz, arkadaş adamlar insan suretine bürünüyor sen korkucağına soru soruyorsun. aradan 3 hafta geçiyor ( ki bu fa pilot bölümün nasıl acele geldiğinin kanıtı, bütün olaylar 40 dakikada gerçekleşiyor) hala insanoğlunda tık yok, sonra uaylılar hemen saldırıyor. orda bir üstün akıllı arkadaş çıkıp bunlar canavar falan diyo..
  ohooo daha çok eleştirilecek konu var ama üşendim şu an.
  o kadar eleştirdim ama ilk sezonu bitiricem tabiki de, ordan biri diyor ki madem eleştiriyorsun neden devam ediyorsun lan?
  valla bilmiyom hastalık gibim bişi.
  sezonun devamında tatmin olurum inşallah.
  --spoiler-----
  ... afoo
 9. 9.
  4 ocakta geri dönecek dizidir. çalsın sazlar oynasın kızlar. http://alaskadanbirisi.bl...r-nam-diger-visitors.html
  ... alaska
 10. 10.
  an itibarı ile üçüncü sezonunu merakla beklediğim bir dizidir.
  ... ryuk reyiz