bugün

Paspasın modernmiş halini üreten marka.
kolaylık.yere eğilme derdine son verilmiştir sayesinde.
temizlikte devrim yaratmış saplı paspas. daha sonra modernize edilerek toz emici zerreciklere benzenmiş temizlik gücü.
aranıza katılmış en yeni isim,en yakın zaman da çaylaklıktan kurtulup efsanevi bir sözlük yazarı olcağına şüphe yok.yakından tanınası isim.her konuda bilgi sahibi bilge kişi.adeta bir filozof...kendimi övmek gibi olmasın ama öyleyim biraz galiba napabilirim?
kullanıldıktan sonra püskülleri daha da kazık gibi olan temizlik şeysi.
artık ismi paspasla eşleşmiş marka.

-yerleri bi viledalayıver
cile aletidir. hakikaten bak. bi tane alirsin ve sonra ona yatirim yapmakla gecirirsin aylari, yeni bir tane almak dank edene kadar. kucuklugumuzde anne kisisi duzenli bi bicimde once vileda, sonra vileda sapi, daha sonra vileda basi alir, en son da yeni vileda ve kovasi. ucuz da degildi yani meret. kovasi da ayri dert. bu daha esnek sikma yeri yeni yeni geldigi zamanlar rahat rahat orda viledanin suyunu cektiremezdik. valla anne kisisi bi gorsun öyle abandigimizi falan direk cemkirirdi. cunku cok fazla sikistirdigin zaman orayi - e plastik malum - catliyordu. zaten simdi baktim bunlar baya teknolojik olmus, baya afilli, insanin alasi geliyor.

eskiden öyle miydi be, peeh...
şu an elimde olan ve gitar yerine kullandığım temizlik aleti. rolling stones ile karşılıklı döktürüyoruz arada mikrofon da oluyor ama en çok gitar. bir sololar atıyorum ağlarsınız.
bu aralar evde benden çok geziyor girmediği köşe yok günde üç kere.
uzun bir süre sıklıkla vileda kullanan insanlarda kendilerini külkedisi zannetme hastalığı oluyormuş. üstünde pijamalarla şarkı söylerken aynı anda dansettiriyormuş, vallahi kafa yapıyormuş. kırk yıllık tinerciyim böyle kafa görmedim arkadaşlar, denemenizi tavsiye ediyorum, uçuruyor.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.