bugün

who wants to be king!
10 numara 5 yıldız dizi. her dizide olduğu gibi sıkıcı bölümleri olacak elbet ama sadece floki'nin gülüşü için bile izlenebilecek dizidir.

4. sezon 10. bölüm son sahnesini yaklaşık 20 kere izlememe sebep olan ragnar reyize de selam çakıyorum.

böyle mimik, oyunculuk ve aksan görmedim.

https://www.youtube.com/watch?v=T4oluLrYczo
Çoözledim, öyle böyle değil dizisi.

Finaller bitince ensendeyim rollo köpoğlusu. *
giderek uzayan sezon içi arasının ne zaman biteceği merak konusu olan heyecan dolu dizi.
Gereksiz yere insanları dert sahibi yapan dizi.

görsel
bu dizi sayesinde erkek saç sakal modasında çok sağlam değişimler oldu. üst kısmı uzatılan saçlar, yanların ve arkaların 0 veya 1 e vurulmasıyla gayet maskülen gözüyor. yanlara doğru uzaması traşlanan sakallar ince ve uzun olacak şekilde büyütülüyor; görünüş tamamlanıyor.
türkiye'de yayınlanan en kaliteli yabancı dizi.
Dizinin en taş taşlı elemanı ne ragnar ne de rollo'dur.
Peki kim mi?
Kuzeyli yerleşimcileri kesen o, aelle'yi ikinci plana atan o, mercia'yı 10 numara diplomasiyle ele geçiren o, dünyanın en güzel kadını lagertha ve oğlunun karısını pompalayan yine o.

o kim mi?
tabi ki kral ecbert piçi.
Hastayız... hem ecbert'in hem de dizinin...
Kendimi kaybettiğim, bir oturuşta sezon bitirdiğim tek dizi.
gerçek bir tarih dizisi.

katliamları da anlatıyor. kahramanlaştırıyor da. kötülüğü de anlatıyor.

macro polo'da bunun gibi realist bir tarih dizisi.

bitiren bi göz atsın.
Vikinglerin bir fransiz ailesinin evini bastığı sahne öyle bir tasarlanmış ki yaptıkları ne kadar kötü olsa da halfdan ve kardeşine sempati besliyorsunuz.
30 kasımda dönüyor

görsel
Çok beklettin Gel artık nazlı yarim dedirten dizi. Bazı karakterleri severek bazılarını söverek izliyoruz. *
ragnar ın isteklerini ve gerçekte olanları,ragnarın buna karşı tutumunu çok iyi yansıtan dizi

------------spoiler-------------
adam çiftçi ve savaşçıydı ama içine sığmayan bir maceracı ruh vardı kimsede olmayan,önce kendi kardeşine sonra arkadaşlarına açıkladı bu isteğini
onun tek istediği batıyı görmek hazineyi çalmak öldürmek değildi,batının kültürünü dinini yaşantısını görmek istiyordu,o yüzden diğerleri gibi hadi dalalım demedi de pazar günü kilisede silahsız olmalarını bekledi çünkü diğerlerinden fazla bilgiye açtı o yüzden kral horik e bir avuç toprak gösterip bu altından daha değerli dedi,
adam sıradan bir çifçiyken eski reisin onu kabullenmemesi yüzünden ona karşı geldi sonra reis oldu reisken kral onu kabullenmeyip karşı çıktığı için onu öldürüp kral oldu ama hiçbirini kendi istemedi(aynen s04e10 da çocuklarına ayar verirken dediği gibi) onun tek istediği yeni yerler keşfetmekti,o çiftçi ve gezgin gibi yaşamak istedi ama hayat ona hep daha fazla sorumluluk yükledi bir yandan da keder hiç peşini bırakmadı,doğmamış çocuğu öldü doğmuş çocuğu öldü oğluyla arası bozuldu kardeşi birden fazla kez sattı karısı onu aldattı en iyi savaşçıları ve en iyi yakın arkadaşları(torstein,leif,arne) öldü,en iyi arkadaşı ve danışmanı bizzat çok iyi arkadaşı tarafından öldürüldü(amcık floki) sefere gittiği zaman defalarca yenildiği de oldu birden fazla kez ölümden döndü daha neler neler

yani bu zamana kadar ne olduysa ve bundan sonra ne olacaksa olsun ragnarın yaptığı hiçbir şeye yanlış ve hatalı karar demem her zaman onaylarım.

---------------------------
king ecbert karakterinin muhteşem olduğu dizidir. bu kadar cin olamaz bir insan.
bir tek ben mi ragnar ın rollo yu bu kadar ezmesini haksız buluyorum? kardeş kardeşe bunu yapar mı? illa benim gölgemde duracaksın diye ne kadar zorladı rollo yu. en sonunda sezon 4 te iyi koydu rollo ragnar a ben de rahatladım.

ragnar ın yaptığı piçliklerin haddi hesabı yok, rollo yapınca auuuw.
Şu dizide rollo nun tarafını tutanı gördüm ya ne desem bilemedim şu an. Gerçi hiç değilse pagan değil hristiyan da neyse. Yine de o yağmacılar hıyar parislilerden iyidir. Tamam biraz gaddar ve barbar olabilirler ama o hıyarlar bunu hak etti, rollo nun ihanetinden sonra iyice hak etti hem de. Yeni sezonda da türlü entrikalar bekliyoruz. iki kanattan düşman sıkıştırmalı savaş sahneleri bekliyoruz. Beklentimi yüksek tuttum hayal kırıklığına uğratmasa bari.

Şu judith karısı kim bilir ne entrikalar çevirecek masum ayağına. Bir ragnar kaldı ona da yürürse şaşırmam.
Üzgünüm dostlar ancak tüm Britanya istila edilecek.

Ondan sonra ragnar lodbrøk yılanlı kuyuya atıp öldürülecek. Weasex kralı tarafından idi yamulmuyorsam.

Ek: yahu tarihî bir gerçek bu ne spoilerı amk? Fetih filminde istanbul'un alınacağı da spoiler o zaman.

Dünya tarihi falan okumuyor musunuz hiç?
Abi kusura bakma da spoiler in babasını verdin ve böyle bir şeyin olması çok yüksek bir ihtimal. KeşKe söylemeyeydin de olayın akışını kendimiz bulmaya çalışaydık yeni sezonda. Britanya yerine Paris teki hıyarları cacık yapsalardı daha çok sevinirdim ama wessex kralına da uyuz oluyorum. O adi krala biri hak ettiği dersi vermeli.
got la bu dizi arasında kalmıştım. nedense bunu seçtim. şimdilik çok güzel gidiyor. atmosferi harika, arka plan müzikleride tam ortaçağ, galiba skyrime çok benzediği için bunu seçtim. (bu arada skyrimden güzel rpg oyunu yoktur tersini söyleyen pacman oynuyordur)
bir ragnar var aynı Polat Alemdar adam ölüp ölüp diriliyor.
lagertayı yalarım, ıstırırım bile.
Geliyor gönlümün efendisi. Son iki hafta. Büyük gün 30 Kasım.
Hoşgeldin Ragnar Reis.
güncel olarak takip ettiğim ilk ve son dizidir. yeni sezon ilk bölüm geldi gelecek.
güncel Önemli Başlıklar