bugün

güney kore'de gerçekleşen u-17 dünya kupasında ingiltere milli formasıyla harika işler çıkaran 1990 doğumlu nijerya asıllı crystal palace futbolcusu. gerçekten bu ofansif gücünü geliştirdiği takdirde, isminden bahsedilmesine birkaç yıl kalmış demektir.
cm 2008 e 16 yaşında başlıyor fakat 20 yaşında dünyanın en iyi oyuncusu oluyor, buradan yola çıkarak bir araştırma yaptım ve gerçek hayatta da geleceğin en iyi 25 oyuncusu olacak listede gösteriliyor. crystal palace'ta forma giyiyor, zenci hafifte göbekli bir tip, en geç 3 sezon sonra bu adamın adını hepimiz duyacağız heralde.
geleceği parlak bir futbolcuya benziyor.
cm 2008 efsanesi ama chelsea söndürür adamı reserve takımda kiralanması lazım southampton,reading tarzı bir takıma.
top ayağına geldiği zaman mükemmel şekilde hızlanıp karşısında ki oyuncuları zor durumda bırakan başarılı futbolcu.
lukaku ile beraber seneye torres'e hadi aslanım diyecek kara şimşek. ama ikisini toplasan asla bir didier drogba etmez.

Edit: didier yazmadık da
bu sezon attığı kritik gollerle isminden söz ettiren chelsea'li kara aslan.
çakma drogba.
gerçek moses.
minik keita.
kiralık olarak kırmızıdır artık. kanatlarda sıkıntımız olduğu için iyi transfer oldu fakat tek başına bir sezonu götürebileceğini sanmıyorum. umarım yanıltır beni.
Geçen sene uefa kupasında attığı kritik gollerle chelsea nin kupayı almasında büyük emeği olan futbolcu. Liverpool da başarılı olup uzun yıllar kalır inşaallah. Ayrıca chelsea den aldığımız sturridge için vaktiyle dediğim gibi vurduğun gol olsun.
Liverpool da şuan suarezle birlikte dikine oynayabilen ikinci futbolcu. O oyundan çıktığın da suarez le sturrigde çok yalnız kalıyor takıma katkısı çok büyük umudum seneye de onu bu takımda görmek.
downing den sonra izlendiğinde göz banyosu yaptıran futbolcu. dikine harika gidiyor çok hızlı çok teknik son vuruşları kötü değil ortaları isabetleri pasları eh işte. liverpool için ilaç gibi yani. son 2 maçtır forvet arkası oynadığı için verimi azaldı ama yine kanatlara geçip yardırmasını bekliyorum. mourinho piçlik yapmaz da bonservisini alırız umarım.
coutinho nun yokluğunda forvet arkası oynamak zorunda kaldığı için etkisiz kalmış yardıran kanat oyuncusu.
liverpool kariyerine çok iyi başlayan fakat sonradan bozan oyuncu. bonservisi kesinlikle alınmamalı. chelsea de kendisini takımda tutmaz bir alt seviye takıma satar.
wigan'da döktürdükten sonra chelsea ve liverpool günleri iyi geçmedi, düşüşe geçti fakat hala bizim lige gelse çok iş yapar. dia'nın gol vuruşları biraz daha iyi olanı diyebiliriz, tabi moses daha fizikli de aynı zamanda. bjk ile adı anılıyor, muhtemelen gelmez ama gelirse gökhan töre'yi aratacağını hiç sanmıyorum. kiralık geleceği için sene sonunda bonservisini almak için de yırtınacağımız garanti olur.
Ya 3 sezon önce chelsea bu elemanı Liverpool a kiralamıştı. Bizimkiler de bunu oynatmadı doğru düzgün. Öyle yedek kulübesinde oturarak geri döndü chelsea ye. Şimdi bakıyorum chelsea nin her maçında ilk 11 de. Conte bu elemanı takımın ikinci hazard ı yaptı adeta. Biz de avcumuzun içine kadar gelen bu potansiyeli hiç edip yollamışız.
bu sezon adeta döktürüyor.
11 yaşında ailesi öldürülmüş garibimin. Maçta da sürekli bu adama faul yapılıyor sakatlanacak tam da kariyerinin zirvesinde. Hırvatistan adam gibi dal şu adama sizi sevsem de sövücem bak.
Bu gece 01.20 de Fenerbahçe için istanbul’da olacak Nijeryalı futbolcu.
bu gece istanbulda titreyin.
iyi transfer.
(bkz: Moses türkiye)
görsel