bugün

Bushido ile ekrem bora nam-ı diğer eko fresh’in en efsane feature tracki. Gençliğime götürdü….

Sözlük arşivlenmeden şuraya yapıştıralım
https://youtu.be/YMbzhBaseTM?si=qQxmzKYqxlckSozy
son entrysini 11 kasım 2017 tarihinde mahalle maçında kavga çıkması başlığı altında yardıran beşinci nesil yazar.

(#38173109)
sözlüğün eskilerindendir. kaliteli entryleri vardır. okunmalıdır. kıymeti az bilindi. olsun yine okunarak ona destek verilebilinir.

bu yazarı yıllar sonra hatırladım. belli bir yıl ya yazmadım ya aralıklarla entry girdim. çünkü ben daha çok okumayı seviyordum iyi yazanlar vardı. ben de zaman ayıramadığımdan basit tanımlar yapıp trollük yapmadan yazıp okuyup çıkıyordum. laptop da olmayınca bilgisayar bulunca ara ara eylemlerimi gerçekleştiriyordum. zaten 2012'den itibaren entry girme sıklığı yaşadım. neyse uzatmayayım. şu iki entrysinin altına imzamı atarım:

(bkz: uludağ sözlük/#10049495)
(bkz: uludağ sözlük/#7721196)

çoğu yazara sahip çıkılmadı. gereken özen gösterilmedi. 2010'da hissedilen bu yoz akım sözlüğü sardı. artık çok geç. zaten pek de bir şey yapılacağına benzemiyor.

yazdıklarına ve emeğine sağlık sevgili uuser.
uludağ sözlüğün değeri bilinmesi gereken yazarlarının başındadır.

sözlüğe üye olmadan önce -epey önce, hala hatırlıyo olmam da garip- okumuştum güzel yazılarını.

üye olduktan sonra ise unuttum vendetta yı.

o kadar yıl oldu hiç denk gelmedim herhangi bir entrysine, unutmusum gitmiş.

ben unuttum siz unutmayın dostlar, bu sözlükteki böyle yazarların kıymetini bilin.
okuduğum entrylerine bakılacak olursa çok kaliteli ve esprili bir yazardır kendileri. bir dizi seri artı oy benden.
sokakta ergenlerin taktığı maskenin asıl karakteri.
her gece en az 1 saatimi entrylerini okumaya ayırdığım über yazar.
duygusal yazar. aşkı ne de güzel anlatmış. 'millet neler yaşıyor amk' diyesi geliyor insanın...
(#5918372) nolu entrysine katıldığım ve bilgilendiğim yazar. teşekkür ederiz kendisine.
(bkz: Jimmy s Vandetta)
akşamın bir vakti insanı duygulandıran yazar. (bkz: #14268048)
bana göre tartışmasız sözlüğün en komik entry sini yazmış olan yazar. (bkz: #5953305)
bu adam için ne dense boştur yani bildiğin boş küme at gitsin lan..

neyse fazla atmayalım zira bu adam dosttur, ben ne isem o da aynıdır benim için..
gizemlidir, hazır cevap puştun tekidir, bir tek seninle konuşurken dinliyorum bak burada itiraf edeyim sikliyorum seni arabım,

ayrıcana çokta duygusaldır bu adam hele marlborası ve rakısı onun vazgeçilmezidir, hatta marlborasına mektup bile yazar bu adam o denli yani.. #13398284

seni ne kadar anlatsam da boş dediğim gibi, renktaşım her şeye ilaveten bjk maçındaki o fedakarlığını göz ardı edemeyeceğim sen bu kadar adamsın işte adamsın.. *

hafız yaşlandık biliyorsun değil mi? eskiden 3 kulvarda koştururduk şimdi ise iki yerde bile yazamıyoruz nedense..

bilirsin ki çevrem çapımdan epeyce geniştir amma seninleyken daha pozitifim lan,
mangalda yaptığın kaburga,mantar ve helvayı unutmayacağıma baba oğul ve firat adına yemin ederim papa..

neyse umarım uzun diye okuyan olmamıştır, bilirim ki sen uzunda olsa altında ben varsam her boku karıştırırsın, ha bu arada o iki yavşağı neden dövmedik hala yanıyorum o duruma, neyse ki sen intikamı aldın

seni seven dostun Lord Lucifer..
her şeyi olduğu gibi yazan, gerçekçi yazardır. *
evet realist bir bünyeye sahip olabilirsin hatta fiziki açıdan 2 bünyede olabilir bu, ama güzel kardeşim her şeyide yazma , çoluk çocuk yarın okuyacak, hanım gelecek, kaçak et kesmeye kalkmışsın * diyecek, kapıcının oğlu gelecek taşak geçecek , ne gerek var bunlara değil mi.
#12705384 hadi sana bir itiraf sesli güldüm mnskym lan eline sağlık..
(bkz: #7850831)
bu entry ile bana günün kahkahasını attırmış yazardır, hele ki sevgilimle buluşmama 2 gün kala. *
iş arıyor imiş. yolu açık olsun abimizin.

tanımasam bile iyi niyetli olduğu su gibi aşikar olan insan. günümüzde böyle insanlarla tanışmak kolay değil. kendim için dilediğim her şeyi onun için de diliyorum.
ömrünüzde tanıyabileceğiniz en nadir bulunan mükemmel insan çeşididir.insan bile değil insanlığın kabul edemeyeceği kadar yüreği iyi olan biridir.aslında tek bir kelime bile konuşmuşluğumuz yoktur kendisiyle ama yazdığı kelimeler kendini en güzel şekilde ifade etmeye yarayan elçiler olmuş ve uzun yıllarda olmasını temenni ediyoruz.
(#10049495) & (#7721196) sözlüğü için endişelenen yazar. seneye trendsde en iyi entrlere baktığımızda elimizde kaç yazar kalacak bende çok merak ediyorum.
belki de şehit olacak abimizdir.
allah şimdiden rahmet eylesin.
(bkz: #9901989)
entrysi ile beni üzmüş yazardır..
helal olsun diyorum, askere gidecekmiş, güzel biyere düşüp çok çile çekmemesini diliyorum.

(bkz: yolun açık olsun üstad)
(#5462838) entrysi ile oldukça sinirli olmama rağmen bir anlık kahkaha patlaması yaşatmış, yarmış olan yazar.. *
sahalarda düz koşuya ne zaman başlayacağını merak ettiğim yazar. buradan geçmiş olsun dilekleriyle.
6 saat süren bir ameliyat geçiren yazar. sağlık durumu iyiye gitmekte, en kısa zamanda entrylerine tekrar gülmek dileğiyle, geçmiş olsun.
#8202717 numaralı entrysi ile yarım yarım yarmış, yerlerde süründürmüş yazardır. gülmekten ağlamak deyimi bu entry ile anlam bulmuş. kendisine bankalardan uygun faizli kredi çekmesini tavsiye ediyorum.
(bkz: #8202717) nolu entry'si ile sabah sabah, gülmekten oturduğum yerden düşmeme sebep olan yazardır. geçmiş olsundur.