Advertisement

 1. 1.
  php tabanlı forumdur son versiyonu 3.5.4 olmasına rağmen vBulletin v3.6.0 beta testerlara sunulmuştur
  uzun bir güncelleme beklemesinden sonra vBulletin.com takımı 3.6.x versiyonun ilk beta sürümünü çıkardı, bir çok özellikle beraber gelen vbulletin 3.6.x şu özellikleri içeriyor:

  Multi-Quote
  1 konuya cevap yazarken diğer konulardanda alıntı yapmanıza imkan sağlıyor.

  Mark Forums Read with AJAX
  Forumları okunmuş saymak için iki defa ilgili forum bölümünün ikonuna tıklamak yeterli oluyor, bunu ajaxla yapmışlar.

  Quote Tags Link to Quoted Post
  Alıntı yapılan mesajın link ikonunu otomatik olarak alıntı bölümüne ekliyor.

  New Buddy/Ignore List Editor Saves with AJAX
  Yeni ve engelli listesini baştan yaratmışlar, ajax sayesinde sayfayı yenilemeye gerek kalmadan hızlı bir şekilde kişileri ekleyip çıkarabiliyorsunuz listeden.

  Options Backup and Restore
  Yeni bir forum kurdunuz ama eski forumunuzda kullandığınız ayarların aynen yeni forumunuzdada olmasını istiyorsunuz? işte bu özellike sayesinde eski forumumuzdaki ayarları yedekleyip, istediğimiz zaman yeni bir foruma import edebiliyoruz, süper bence.

  Auto-Resize Oversized Image Attachments
  Eklenti olarak eklenen büyük boyutlu resimleri, artık panelden ayarlayacağınız bir değerle istediğiniz genişlikte tutmanız mümkün oluyor.

  Reason for Editing Available on Quick Edit
  Artık hızlı düzenleme tuşuna bastığımızda mesajı neden düzenlediğimizi yazacağımız bir kutuda çıkıyor, normalde sadece gelişmiş panelde çıkıyordu.

  Unique Unsubscribe Link in Emails
  Eğer bir konuya abone olduysanız ve size bu abonelikten gelen maillerden sıkıldıysanız, foruma giriş yapmadan size gönderilmiş olan unsubscribe linkine tıklayarak aboneliği iptal edebiliyorsunuz.

  Plugin Manager Sorted by Product
  Kullandığınız yada bundan sornaki kullanacağız plug-in ve product eklentileri artık kullandığınız plugine göre sıralama yaptırabileceksiniz.

  Save Search Preferences with AJAX
  Normal aramadan gelişmiş aramaya geçmek istediğinizde, artık sayfayı yenilemeden gelişmiş aramaya hızlı bir şekilde sayfa yenilenmeden ajax sayesinde geçiş yapabiliyorsunuz.

  Detaylar için: http://www.vbulletin.com/...m/showthread.php?t=186803
  3 ... rakıbalık
 2. 2.
  şahane bir forum motoru. phpbb'nin ücretsiz oluşuna karşın özellikle admin paneliyle kendisine hayran bıraktıran ve bu nedenle düşünmeden lisans ücreti ödeyebileceğiniz bir forum. inanılmaz derecede gelişmiş özellikleri bulunuyor, şu anda dünyadaki en kullanışlı forum. hazır forum motorları içerisinde en iyisi diyebilirim, gerçekten profesyonel çalışıyorlar, sürekli güncelleniyor ve probleminize 24 saat içinde cevap veriyorlar. gavur yapıyor abi.
  http://www.vbulletin.com
  3 ... kisinin degeri aradigi seydir
 3. 3.
  artik hemen hemen her forumun kullandigi bir tür php yazilimi...
  ... citlembik
 4. 4.
  şu şekilde yaran bir hata mesajı veren forum script i.
  vbulletin
  4 ... ee caylar kimden
 5. 5.
  kesinlikle warez forumu kurulmaması gereken php tabanlı forum. ayrıca vbulletin kesinlikle ücretsiz olmayıp, yakaladıkları an hosting şirketiyle başınızı derde sokabiliyor. forumtr * türkiyedeki en büyük vbulletin forumu galiba.

  (bkz: reklam lan bu) *
  1 ... dewe
 6. 6.
  md5 hashleri kırılamayan forum türü.
  ... spaltula
 7. 7.
  lisanssız vbulletin kullandığınızı anlaması için forumunuzun 200-300 üyeyi aşması gerekiyormuş.
  1 ... shaun archer
 8. 8.
  yapilmis en iyi forum betigidir. en guncel surumu 3.7.2 'dir.
  ... hitman
 9. 9.
  En sık kullanılan forum scriptidir . Ücretli bir script olup çeşitli fiyatlandırmaları vardır . Dünya genelinde yaygın olarak kullanılmakla beraber çeşitli mod , tema seçenekleri mevcuttur . ilk defa forum kuranlar genellikle bu scripti tercih ederler ve crackli versyonu kurarlar . Ülkemiz çoğu küçük vbulletin forum sitesinin lisansı yoktur . Eğer lisanssız forumunuz tespit edilirse vbulletin tarafından hostunuza mail atılıp siteyi kapatmanız yada lisansı satın almanız istenir .

  Alternatif ücretsiz forum scriptleri :
  (bkz: phpbb)
  (bkz: mybb)
  1 ... storax
 10. 10.
  ne olursa olsun phpbb3´ün eline su dökemeyecek, php tabanli yazilim.

  web tasarimdan anlamayip, forum kurdum diyebilmek icin ideal olan bir yazilim. sirf o yüzdendir ki heryerde bir cok forum kurulmus, hakkindan gelemeyip kapatanlar bile olmustur.

  (bkz: tembel isi)
  (bkz: parayi veren düdügü calar)
  1 ... kultursuz dinazor