entry'ler (140)

hüseyin avni mutlu

bana iğrenç espriler yaptıran vali misal: hüseyin avni bile mutlu bir ben mutsuzum şu ülkede.

siyasetin halka inmesi

devletin temel taşı olan halkın siyasetle ilgilenmesidir. olması gereken bir olaydır. siyasetin doğasında vardır.

bir kadının ağzına yakışmayan en itici söz

kadının ağzına yakışmak nedir onu çözemeden yakışmayan itici sözü arayan şahsın söylemidir. erkeğin ağzı torba değil ki büzesin sözü çok yakışır aslında kadının ağzına.

sigara içen ergenlerin daha karizmatik olması

akciğer röntgeninin karizmasına doyulmayacak ergen olma olasılığı yüksektir.

bu benim idealim çöz beni federalim diyen kız

planlı programlı ve de hesaplı kitaplı ilişki yaşayan kızdır. bu kız utanmadan kendini ilişki koçu zanneder bir de çevresindeki kızları gazlar. direncini kıracak bir erkek arkadaş reçete ediyorum kendisine.

bir kadının tribe girdiği nasıl anlaşılır

suskunluğundan anlaşılır.

karizmatik meslek isimleri

moda tasarımcısı.

üniversiteden mezun olunca işitilen söylemler

Okulu bitirip işe başladığında veya iş arama çabaların esnasında maruz kalınacak söylemlerdir. Mesela;

Söylem 1: Okudun da ne oldu?
Söylem 2: Üniversite mezunu olmakla olmuyor bu işler.
Söylem 3: Tecrüben yok aklımı karıştırıyor bu detay. En iyisi ben düşüneyim firmamıza uygun musunuz, diğer adaylarla da görüşmek istiyorum.
Söylem 4: Okulda bunları öğretmediler mi size?
Söylem 5: Seni mezun eden hocayı ben...
Söylem 6: ingilizce biliyor musun? Hani üniversite mezunusun ya ondan sordum.
Söylem 7: Eziklerin efendisi öğren de gel.

Üniversite mezunu adayın tek bir sözü vardır oysa ki;

Söylem 1: Okuduğum üniversite size girsin.

inleyen nağmeler

sigara sigara diye evde inleyemediğim zamanlarda kullandığım güfte. yahu ameliyat olup 1 ay geçmesini bekleyince o nağmeler daha bir sarar oldu ruhumu. sigara yasaklanmasın arkadaş. ben sokaktaki kedileri durdurup sevişmeyin ya da çişini yapan köpeğe pipini keserim işeme yahut yemek yiyen insana boğazını parçalarım yeme mi diyorum? doktor 1 ay bana içme diyor o sigarayı of ki ne of. ozaman son ki üç dört inleyen nağmeler ruhumu sardı...

sevgililer günü ayrılan sevgili

benim yaptığım gibi o da zurnanın son deliğine gelmiş son nefesini de vermiştir. bazen yollar ayrılıyor ama sevgililer günü ayrılık pek bir ironik.

burun estetiği

eğer ciddi anlamda ihtiyaç duyuluyorsa yapılmalıdır. mesela bıraz daha kalkık bıraz daha kavıslı dıye bır ıstekte bulunmak mantıksız. nedenini söylüyorum hemen. 1 hafta oldu yaptıralı... ilk gün ağrı olmaz diyorlar ama sızlıyor yüz sancıyor. benim dişlerim ağrıdı ve boğazım yandı su ve ağrı kesici çözüm oldu neyse ki. 3 gün yemek yiyemedim dudaklar şişiyor ve nefes sadece ağızdan alınınca kuruyor. 3. gün tamponum çekildi bu acıttı biraz yani tuhaf bir histi baş ağrısı oldu 15 dk sonra hiçbir yer ağrımıyordu. yüz şişlikleri ve morluklar 1 haftada geçti. alçı alındıktan sonra ne ile karşılaşırım bilemiyorum ama ben o ameliyat masasına yatarken ne olursa olsun eskiden daha iyi olacak diye olumlamamı yapmıştım. şimdi olmak isteyenlere tavsiyem moralinizi çok bozuyorsa yapın bozmuyorsa yapmayın. her güzelliğin bir bedeli var 1 haftalık bir sıkıntıyı göze alacaksınız istiyorsanız eğer.

toki vs barok binalar

sanata saygısızlık resmen.

toki vs barok binalar

istiklal' deki barok binalardan rahatsız olununca okunan makaleye inat yapılmış bir karşılaştırmadır. sayın başbakan
' istiklal caddesi barok mimarisinden geçilmiyor. ' demiş. peki bunlar toki mi olsaydı mutlu olacaktı. sanat düşkünlüğü yok anlıyorum çok acı ama es geçiyorum. bu biraz fazla olmadı mı?

sosis yiyen türbanlı kız

'' kafayı yiyen sözlük yazarı ''

çocukken yapılan gerizekalıca hareketler

- deterjan yahut çamaşır suyu içmek.
- binanın en tepesindeki dairenin penceresinin pervazına çıkıp aşağıdakileri korkmadan izlemek.
- kendini odaya kilitleyip anahtarı kuşlara atmak.
- anne ilkokul zamanı okul çıkışı gelmediğinde krize girmek.
- oyuncakları konuşturmak.
- şarkıcı ya da dansçı olduğunu zannetmek.
- başın dönüp bayılana kadar kendi etrafında fır dönmek.

karaköy deyince akla gelenler

tabiki kule, binalar, simitçiler. genel ev mi daha neler nerden geliyor aklımıza böyle hayali şeyler.

hiç canım yanmaz

6 şubat' ta konserde bülent ortaçgil' in seslendireceği gözlerimi kapatıp dinlemek istediğim şarkısı.

sezai karakoç

eğitimci kişilik. edebiyat okuyan, edebiyat hocası olanların özellikle ikonu, üstadı...

kolalı nescafe

tadı çok buruk bir sınav haftası karışımıdır. harbiden uyku açar. ama nasıl? için uyur dışın hoplar zıplar. çok zararlıymış 2 bardaktan sonrası.

gecenin tek şarkılık özeti

http://www.youtube.com/watch?v=TwBXEoUuk6I