bugün

6. nesil az yazan bir yazar hoşgelmiş...
nickine hayran kaldığım yazar. yanılmıyorsam bir futbolcu italyan. anlasılan bir fm seven yazar daha buldum.
italyanca'da avantajli anlamina gelen kelime.

keşif avına çıkan yazarlar olabilir. sözlükte belirtmesi biraz sakıncalı olmuş kanımca.

mazallah altın avcısı kişilkler keşfetmekle kalmaz, öttürüverirler dedektörlerini ve sahip olurlar buldukları hazineye.

cevap editi: altın avcılığında kural 1: kısmetin neyse ona razı olacaksın. yani, altın, gümüş fark etmez. her türlü kabulleneceksin.
an itibariyle* Turkiye'den 11000 km uzakta olan kesfedilmek istenen yazar.
straighttir kendileri. Kesfetmek isteyenler o kadar yolu bosa geldim demesin.
altın avcılığı ile ilgili merakı olduğunu düşündüğüm yazar. öyleyse ikinci kuralı da belirtelim.

altın avcılığında kural 2: avın nerede olursa olsun, ne kadar ulaşılmaz yerde olursa olsun, onu bulmak için, onu çıkarmak ve keşfetmek için tüm imkanlarını seferber edeceksin.

gerekirse bu uğurda, varını yoğunu harcayacaksın. hatta, uzak yola çıkıyorsan, yanına bir tane de yedek dedektör alacaksın ki, nolur nolmaz. işin garanti olsun.

not: ben dedektörüme güveniyorum da kural böyle yanlış anlaşılmasın. sonuçta kuralları ben koymadım, ortada bir gerçek var.
altin avciligina merakli olmayan yazar. ama dili* oyle bir kullanisi var ki bir kelimeyle abazanlari ard arda sacmalatmayi basarabilmistir. dur bi dakka, burdaki abazanlar her turlu sacmalama potansiyeline halihazirda sahip zaten.

-vantaggio bu bir yetenek degil.
-no worries.
(bkz: #7226888)
abazanları saçmalatabilen yazar.

daha keşife çıkacaz, hazır olsun.

not: abazan'ım, delağanlıyım, yağuşuklu, kaslu guslu bi çocuğum.
bana uyar. nerden? asl?
(#7249888) mütemadiyen saçmalayan ve bir hatanın geniş kitleler tarafından yapılmasının onu doğru yapmaya yetmeyeceğini bilmeyen yazar. hristiyanların her ayini kendi dillerinde yapması hristiyanlığın geçmişten gelen ortak bir dini kültüre sahip olmadığını mı gösterir? sorusunun suratına çarpılması gereken kişidir aynı zamanda.
kendi suratina soru carpmak isteyen yazarlarin naylon klavye delikanliligi* karsisinda metanetin ne derece onemli oldugunu bir kez daha anlayan yazar. Hristiyanlarin her ayini kendi diliyle yaptigini kendisi soyleyip, referans gosterdigi dipnota farkinda olmadan cok guclu bir tasdikte bulunan yazarin "hristiyanligin ortak bir kulture sahip olmadigini mi gosterir?" sorusuna "madem ki tribunler* onunde sorulmus bilmukabele karsilik vereyim" deyip islamin birlik dini oldugunu bir olana ibadet edildigini hristiyanlikta ise teslis olmasindan dolayi arada kocaman bir fark oldugunu belirtme geregi duyan ayrica islamiyet haricindeki dinlerin ser'i mesajlari iletmede islamiyet kadar veciz bir usluba ve estetik bir anlayisa sahip olamamasinin islamiyetin sucu olamayacagini beyan eden yazardir.

Ayrica sunu demistir:

bir hatanin genis kitleler tarafindan yapilmasi onu dogru yapmaya yetmeyebilir ama ortada %90lik bir oran varsa bu da Rousseau'nun "halk herseyin dogrusunu bilir hatta halkin bildigi dogrudur" sozunu akla getirmektedir. mutlak manada bir dogruya gore halkin dedigi dogru olmasa bile halk maseri vicdan ruhuyla kendisi icin dogru olani secer. Tipki uluorta insanlara saygisiz ithamlarda bulunmanin yanlis bir hareket olmasina ragmen bireysel anlamda kendi kararini verip bu yolu secen bir takim naylon tipler gibi.

Pek tabi bununla birlikte en basit mefhumlari anlamakta kisir kalanlardan kendi elleriyle manipule edilmis carpik olgularin izaha gerek gorulmus ve biraz teferruatlica izah edilmis kisimlarini anlamalarini pek de beklemeyen* yazardir.
buraları beğenmeyip 11000 km uzağa gitmiş yazar.

(bkz: (#7117436)
(#7114111) askeri savcılığın ilgisini çekeceğini düşündüğüm bir entry sahibi yazar.