bugün

hergün kokuşmuş dünyada gökyüzüne bakıp tüm insanlığa haykırmak istediğim bir türlü cesaretimi toplayıp söyleyemediğim kelime. kalıplara sığdırmaya çalışırken yorgun bedenlerimizi kimisi başarıp tam bir kopya insan olurken kimisi sığacam derken sağını solunu yara bere içinde bırakıyor. çalıştığın o yer mesela memnun musun ordan diye sormak istiyorum insanlara en önemlisi de kendime. ait olduğun o hayat senin seçtiğin mi yoksa sana yaşatılmak istenen çiçekli böcekli en vıcık vıcıklısından bir entari mi? herkes bir yerlere toplaşıp çocuklardan, eşlerden veya yemeklerden konuştuğunda haykırmak istiyorum; uyanın o ağır uykunuzdan. bir yerlerde özgürlük adı altında bebeklerin canları hakka teslim ediliyor, bi tarafta para mı aşk mı diye hala soran zavallı zihniyetler, kimisi koltuğunu poposuna zamklamak için en iyisinden yapıştırıcısını arıyor. peki sen ne zaman uyanmayı düşünüyorsun? heryerin yara bere olmuş en derin uykundasın. uyanın insanlar, uyanın ve kokuşmuş gerçekliği görün. yaşamakta olduğun hayat istediklerinin ne kadarı sence?

(bkz: uyanın lan)
başlığı görünce aklıma gelen hadise. söyleki:

abi ile ender yaşanan ama yaşandığı zaman kesin bir kaç yerimin morardığı kavga sonrası konuşulmamaktadır. aradan 3-5 gün geçmiş 'yok benim öyle abim' edalarında hareket edilmektedir. *
her zaman olduğu gibi sabaha karşı yatmış ve saat 14:00'e vurmuştur.
abi odaya girer ce seslenir:

- uyan uyan dünya yerinden oynadı sen hâlâ uyuyorsun, öküz herif!
- ne oldu aq ya?
- dünya ticaret merkezine iki tane uçak girdi, kalk.
- * e banane itfaiyeci miyim aq
- salak herif.

aradan beş dakika geçmeden durum az biraz idrak edilir ve yüz yıkanmadan tv'ye koşulur. sonrasında abi ile barışılır.
Uyanık olduğunu sananların uyuyanlara söyledikleri kelime.
kapatın televizyonunuzu, ilgilenmeyin saçmasapan şeylerle, sarsılın ve kendinize gelin! ne olursanız olun, size dayatılanları değil, kendi doğrularınızı bulup uygulayın, insan olun insan diye haykırasımın geldiği anlarda kullandığım ilk kelime...
aydınların halka çağrısı.
yatılı okullarda sabahları odaya girenin verdiği emir.
istek kelimesi.
Özellikle memeli kızlar uyansın saat olmuş 04:17 hala yatma peşindesiniz, can sıkıntısına patates püresi yedirteceksiniz bana burada bu gece herhalde.
Ben uyandım. Siz de uyanın. Herke uyansın.
Uyumadık ki uyanalım primses.
Ben yine uyandım ya. Siz de uyanın, hadi.
görsel
gaflet uykusundan. evet.
Ben uyandım.

Herkes uyansın. Çabuk.
ben uyumadım..
bir emir.
Üsküdarda sabah oldu.
Kuşkusuz sıkıldım, uyanın.
sözlük öldü ama enkazında yaşayanlar var.
güncel Önemli Başlıklar