bugün

ah dostlarım bu fakirler deki arsızlık ve özgüven nedir ya, inanamıyorum.

üniversitedeyken bir çocuk tanımış ve o çocuk şahsında tüm fakirleri analiz etme ve fakirlerin ne kadar da, utanmaz, arlanmaz ve özgüven sahibi olduğunu öğrenme fırsatı buldum.

bir gün bu bahsi geçen fakir benden ders notlarını istemişti fotokopi çekmek için, ben ise üstünde "lk jns& dnm" gibi bişeyler yazan bir tişört, ayaklarında dört çubuklu bir spor ayakkabı bulunan bu fakiri önce bir süzmüş, biraz sinirlensemde kocaman yüreğimi kaplayan hümanizm yüzünden vermiştim ders notlarını.

ertesi gün notları getirmiş ve teşekkür etmiş daha sonra arada beni görünce meraba diyor ben ise tüm fakirliğine rağmen başımı aşağı yukarı ritmik bir hareketle sallayıp karşılık veriyordum.

ve bir gün, bu dünya üzerinde hiç yaşanmamış olmasını dilediğim bir gün, akp'nin %50 oyla iktidara geldiği günden bile kara bir gün, bu fakir çocuk, 3-4 arkadaşıyla dandik bir daire tuttuklarını ve bim müdavimi olduklarını öğrenip fakirliklerinden tiksindiğim bu çocuk yanıma gelip biraz eveleyip geveledikten sonra;

- şeyy elif biliyosun ben, ımmm...
+ ee söyle ne diyiceksen, acelem var uğraşamam hadi çabuk.
- ben senden hoşlanıyorum.
+ ne ne neee!!!
- şey senden hoşl...
+ benden hoşlanıyo musun, sen kim oluyosunda benden hoşlanıyosun, pis fakir, utanmaz adam, sen kim oluyorsunda benim gibi modern, çağdaş ve laik birinden hoşlanıyorsun, ha bre sefil...
- kötü bir şey mi söyledim ben sadec...
+ hala konuşuyor bak, pis fakir sana iki selam verdik diye suç mu işledik, sen kim benden hoşlanmak kim. diyelim ben sana karşılık verdim evet dedim, senin beni dolaştırabilecek bir spor araban mı var? bana kaç defa pırlanta yüzük alabilirsin? beni tatile yurtdışına götürebilir misin? pis fakir.
- bakın hakaret etmeye hakkınız yok ister kab..
+ ya konuşup beni çileden çıkarma ya, pis fakir, seninle ibrahim tatlıses kliblerindeki gibi domates ekmek mi yiyicez, bana ne vaad edebiliyorsun ki, pis fakir, ben seninle ne diye sevişeyim, allah'ın fakiri.

fakir çocuk aldığı bu sıkı dersten sonra gözleri dolmuş bir şekilde çekip gitti ve o günden sonra bir daha beni rahatsız etmedi.
sadece çıkma teklifi edebilecek fakirdir. ilerisine bünyesi dayanmaz.
(bkz: laf ile peynir gemisi yürümez)

çok konuşan kadın baş ağrısı yapar.
(bkz: yen bi fels zz nin silik olması)
utanılacak bir hareket yapmayan fakir erkektir, sadece bir kaç zengin züppenin diline düşebilir, onları da zamanı geldiğinde döverse utancı filan kalmaz.
bunu utanmadan nasıl yazmıssın sevgili yazar arkadaşım önce bunu sana sorayım?

fakir olabilir ancak kocaman bir yüreğe sahiptir. fakir diye bazı haklarının olmadığından bihaberdir. fakirdir ama akıllıdır. zekidir. paraya, zenginliğe önem vermeyen erkektir. tek hatası bunu sorun yapacak gerizekalı kızlara yaklaşmaktır.

tamam davul bile dengi denginedir. ama bir söyleme uslubu vardır.
vay utanmaz vay yanlış yapmış onun hakkı var mı ki çıkma teklifi etmeye.
kızların gözü hep yükeklerde paralı pullu zengin piçlerde bestesini aklıma getiren olaydır. az bağırmadık tribünlerde.
bana niye denk gelmiyor böyle kızlar yapıştırayım yere koşsun peşimden köpekler gibi.
gönlü zengindir garibimin. sevindirilmesi gerekir.
sadece kendini düşünen bencil erkek tipidir.
yanlış taşa toslamıştır.

(bkz: zenginlere veren kız)
arkaya tabela asmayı gerektirecek durumdur :
aylık geliri 12bin tl'den düşük olanlar çıkma teklif edemez ayol, siz kim oluyorsunuz.
davul bile dendi dengine.
vizite ücretinin pahalı olduğunu anlatmaya çalışan insan cümlesidir.
Ama aşktır asıl kumbara.
Ben sırf fakir olduğum için, ortalamanın üstünde geliri olan herkesi dövebileceğimi zannediyordum. Sonra kız arkadaşıyla beraber olduğum kuyumcu çocuğu beni çok dövdü. Elini ateşe bastırıp yüzüme değdirecek zannettim. O derece dövdü. Ne demiş adam insanlık tarihi sınıfların tarihidir. Fakirler 3 Marks 1 Hegel okusun. Zengin çarpmasına iyi geliyor.
(bkz: yazarı başlıktan tanımak)
sadece hbbia ve bluevelve'e özgü bir şey sanıyordum ama tebrikler artık forum chat tarzi entry giren kız da sizden biri.
tanım: maddiyatı sorun etmeyen erkektir. hoşlanmıştır, hiç bir şekilde aşağılanmayı hak etmez.
bütün geçimini zengin erkeklerden sağlayan biri için olmayacak kişidir.
tanım: şu işi halledelim evvela. resmen motorluğunu tescil eden bir yazarın anılarından bir kesittir.
yamulmuyosam domuzlu kumbarayı ziken bir başka domuz ile ilgili bir karikatürün ana konusu idi. parasını atmadan tıklatamıyodu. bu mesele de aynen öyle. parayı attın mı tıklamayacağın kumbara yok mınakoim. burda dişi trollün biri ego masturbasyonunu yapmış çıkmış. utanmadan teklif eden fakir erkekmiş... niye lan? utana sıkıla mı teklif edecekti senin gibi birine. ya da parası olaydı sana teklif mi edecekti? atardı kumbaraya parayı.. e tabi motor alabilmek için para gerekir, haklısın. hadi ben kaçar.

edit: vvvıınnnnnn..
tam 5 kere pis fakir vecizesi geçen cümlelerdir. sayma derdinden konudan uzaklaştım. sonunu biri söylese bari. çocuk kızı tenhada sıkıştırıp derdini daha şehvetli bir şekilde mi anlatıyor? sonunda kız da ohhh bu zamana kadar çok pis fakir kalmışım diyordur.

edit: ıvır zıvır
(bkz: fakirim ama para bende)
zengin peşinde olan karı mıdır kız mıdır bilmiyorum ama otuz yaşını geçmeden leğen olacaktır.
fazla yeşilçam filmi izlemiş erkektir.
fakir ama gurursuzdur...
ozguvenine hayran olunasi erkektir.
yani ben anlamiyorum boyle tipleri ceplerinde bes kurus para yok ama disarida erkegim diye geziyorlar, bi de utanmadan bu fakirlerin kizlara cikma teklif eden versiyonlari falan var.
dunyanin civisi cikmis arkadas.
Ölsün gebersindir, fakirlik darwinin doğal seleksiyonuna takılmalık genetik bozukluktur. Ha şu var bir de fakirlik görecelidir, her bir fakir elimine edildiğinde zenginler sınıfından fakirler sınıfına bir yıldız kayar. O yüzden zengin efendiler konumunuza kıran girmemesi için fakirleri besleyin büyütün. Çok değil karın tokluğu kafidir.